Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyák! Ti mit éreztek,...

Édesanyák! Ti mit éreztek, meddig tartoztok felelősséggel a gyereketek sorsáért? És mi az a pont, vagy kor, ami után már nem akartok felelősséget vállalni érte?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok, hogy a törvény a 18 éves kort tartja számon. Csak például ha már munkaképes, de mégis otthon lóg a szülők nyakán, vagy felnőtt, de valami nagy butaságot követett el, következményekkel. Csúnyán szólva: Meddig "köteles" egy anya a gyerekét eltartani, megvédeni stb.

Ne is arra gondoljunk, hogy nem vagyunk kötelesek, csak megtesszük, mert szeretjük.

Csak kíváncsi vagyok a véleményekre.



2013. szept. 24. 15:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom még csak 3 éves.

De én egész életemben segíteni fogom,akkor is ha már a saját talpán megfog állni.

2013. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"És ha az illető 30 éves, az anyja nyugdíjából él, dolgozni nem megy és elvárja, hogy az anyja főzzön, mosson rá, akkor is?"


Így nem.


Én életem végéig tervezem segíteni a gyerekeket, akkor is ha hibás vagy rossz döntést hoztak (pl. becsúszott gyerek egyedülálló anyaként), de SEGÍTENI tervezek, nem helyettük megoldani az életüket, miközben unottan vakarják a s...ggüket és várják a sült galambot.

2013. szept. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban így én sem segíteném anyagilag. Erkölcsileg, emberileg lehet hogy érdemes lenne vele elbeszélgetni, hogy mégis mitől ember az ember = hogy hasznos tagja a társadalomnak és dolgozik. Mindenkivel előfordulhat, hogy átmenetileg állás nélkül van, de hogy ez legyen az életcélja azt már nem!

Azt gondolom, hogy aki felneveli, kitaníttatja a gyermekeit, annak egy idő után anyagilag nem kell segíteni őket, hiszen akkor végzünk jó munkát, ha a saját lábukra állnak és nem a mienken még a nyugdíjas években is. Nyilván emberileg, ha rossz passzban van, vagy ha egyszerű szükségük van ránk, vagy az unokákra vigyázni, ilyenekkel kapcsolatban bármikor, életük végéig. De az, hogy még én tartsam el 70 évesen is a 45 éves ereje teljében lévő gyerekemet, hát azt már nem.

2013. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem az a szeretet, ha kinyalod a fenekét egy életen át, és rajtad élősködik. Ha 3-4 gyereked lenne, akkor mindet eltartanád? Vagy ezen csak az egy gyerekesek gondolkodnak? Mi van ha idős korodban neked van szükséged támogatásra? Miért nekünk kell a gyerekeinket egy életen át támogatni, idős korunkban is? Lehet mi szorulunk rá, csak mihasznát neveltünk....sürgősen küld el dolgozni!
2013. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!