Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul tették a szüleim hogy...

Rosszul tették a szüleim hogy annak idején beleszóltak az iskolaválasztásomba?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legidősebb "gyerek" a családban, így talán rám jutott a legkevesebb figyelem. A tesóim jártak edzésekre, képességfejlesztésekre, de rám nem sok idő jutott, a tesóim eléggé lekötötték a szüleim figyelmét. Mikor középsulit kellett választani, akkor én gimnáziumba szerettem volna menni (humán érdeklődésű vagyok), de ők a közgazdaságit javallották mert azzal mindenhol el tudok majd helyezkedni - mondták. Angol helyett a németre beszéltek rá, amit bár tényleg tanultam általánosban de sose érdekelt.

Tisztességesen végig csináltam a középsulit, nagyjából szerettem is, és versenyekre jártam. De a németet megutáltatták velem, angolra nem mehettem át, így a nyelvtanulásomból nem sok lett. Matekból általánosban sem voltam jó, középsuliban is csak átlagos maradtam.

Viszont szerették volna a fősulit is, és egy olyan fősulira kerültem aminél szerintem a világon nincs is rosszabb, bár a szakkal lehet valamit kezdeni, de az iskola miatt nem ér semmit se a munkáltatók szemében. Azt se tudják hogy hol van.

Minden irányba meg volt szabva az életem és úgy érzem hogy nem érek semmit a végeredménnyel: 24 évesen 0 nyelvvizsgával és egy államvizsgapapírral vagyok. Van most lehetőségem nyelvet tanulni, igyekszem is, de úgy érzem hogy kiégtem. Nincs semmi életem. Mivel pénzügyekkel kapcsolatos a végzettségem így olyan munkát is kell keresnem. De a szakma telített vagy csak protekcióval lehet bejutni :S

És most kérdezték meg tőlem 10 évvel az iskolaválasztás után hogy mi érdekelt volna igazán... mert annak idején amit mondtam nekik arra csak legyintettek hogy abból nem lesz pénzem... Nem őket akarom bántani, biztos jót akartak és szeretem őket, de úgy érzem hogy az életem túlságosan is előre megtervezett volt.

Van még esélyem egyáltalán normális életet élni? Nem késő már ennyi idősen? Fogalmam sincs hogy mihez kapjak legelőször hiszen annyi mindent kéne újrakezdenem: a nyelvtanulást, a munkakeresést, egy baráti kört szerezni és egyáltalán nekikezdeni az önálló életnek.

Eléggé össze vagyok törve, valaki esetleg tudna egy kis bátorítást vagy iránymutatást adni?


2013. szept. 26. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első a munkakeresés, függetlenség, és utána már azt kezdesz az életeddel, amit szeretnél. Nem biztos, hogy szeretni fogod az első munkádat, de ez nem is biztos, hogy baj. A lényeg, hogy legyen egy kis pénzed arra, amire vágysz. Pl. nyelvtanulás, másik suli.

Én nem tudtam még középiskolában, meg a végén sem, hogy mit szeretnék. Elmentem rögtön dolgozni, és közben tanultam. 24 évesen még nagyon fiatal vagy, még nagyon sok mindent csinálhatsz. Nekem főiskolán még 50-60 éves csoporttársaim is voltak.

2013. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Jaj kérdező nehogy már a szüleid hibája legyen hogy nem vagy elég tökös melót szerezni...
2013. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 26 éves vagyok, engem sem engedtek abba a suliba, ahova én szerettem volna. Sima gimit végeztem helyette.

Én most fogom elkezdeni azt, amit már sok éve megtehettem volna.

2013. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van számodra ey jó hírem: a diplomások 70%-a nem a pontosan azt csinálja, ami a papírjára van írva. Tudod egy csomó álláshirdetésnél nem is konkrét diplomát kérnek, felsorolnak akár 3-4 félét is.


Lehet, hogy nem azt tanultad amit akartál, őt én sem, és még sokan mások nem, mégis boldogulnak. Én rendvédelmi középsuliba akartam menni, atzán meg a rendőrtisztire, de anyám nem írta alá a sorrend változtatásos papírt, így gimibe mentem, és mivel nem volt elég sok és jó tesim, esélyem sem volt a rendőrtisztire. Máshova mentem. Végül HR-es lettem, aminek csak részben van köze a végzettségemhez. Egyébként ezt is imádom. Én is 24 vagyok és 2 éve dolgozom, szóval nem túl lehetetlen az ügy, csak nem keseregni kell, hanem csinálni amit szeretnénk, vagy ami út közben megtetszik.


Neked mi tetszene? Tegyél érte! Az, hogy gimi, vagy közgáz, oly mindegy fősuli szempontból (is).

2013. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van érettségid, akkor mindegy, hogy gimis vagy közgáz, oda jelentkezhetsz vele, ahová akarsz, ha megvan a megfelelö jegyed.

Ha a jelenlegi szakmád nem tetszik, akkor kezdj bele másba, majdnem mindent el lehet levelezön is végezni, munka mellett. Nem feltétlen kell a végzettségednek megfelelö munkát vállalni, elmehetsz akár takarítani is, akkkor böven jut idöd a tanulásra is.


Az, hogy csak téblábolsz és másokat hibáztatsz, ahelyett, hogy tanulnál, nem a szüleid hibája, hanem a tiéd.

2013. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Például egy csomó lány van, aki véletlenül lebabázik 20 évesen, és 30 évesen diplomázik, mert csecsemő mellett nem ment a dolog... addig meg járnak a kesztyűgyárba takarítani, úgy, hogy még gyerekük is van. De ha az ember igazán akarja, soha sem késő elkezdeni/újrakezdeni/jól csinálni a dolgokat!

Ha leleményes vagy, biztosan sikerül a diplomáddal elhelyezkedni valahol, még ha nem is a saját területed. És ha szerencséd van, akkor lesz rögtön baráti társaság, mert egy brancsba verődtök a munkatársakkal. Minden alakulni fog, de most meg kell nyomnod egy kicsit. Ha elkezdesz dolgozni valahol és rájössz, hogy egészen élvezed, teljesen felderül az életed.

2013. szept. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!