Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell nekem is szívni,...

Miért kell nekem is szívni, ha apám is szívott gyerekként?

Figyelt kérdés

Nem enged el sehova, vagy ha el is, legyek itthon, akkorra, mert ha 1 percet is kések, akkor kitekei a nyakam.

Ha megkérdem, hogy na de miért? Akkor: "Engem sem engedtek el!" ha ideges ordít velem, ha rászólok, hogy ne kiabáljon, akkor "Mit parancsolgatsz te nekem! Én avgyok az apád!"

A nagyszüleim olyanok mint Ő, ugyan-úgy belekötnek mindenbe, mindenben a rosszat nézik, sose dícsérnek, sose szeretettel csinálják a dolgokat.

Szóval apám azt a sok rosszat amit vele csaináltak, és kevés jót, szeretetet akarja átadni nekem.

Hogy tudnám változtatni?

Nem Ő vagyok, de mindig az a magyarázata, hogy "nekem se lehetett!"

Anyám nem tud rá hatni, csak a saját nézetét látja apám.

Miért kell nekem is szívni, ha apám is szívott gyerekként?



2013. szept. 26. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Hány éves vagy?
2013. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

20. De nem mondja azt, hogy felnőtt vagyok, csináljak amit akarok, hanem amíg az Ő kenyerét eszem, addig azt teszem amit Ő mond...

Szerintem nem ilyen egy rendes apa, inkább egy rabszolgahajcsár!

Dolgozni nem tudok, mert még tanulok!

2013. szept. 26. 19:59
 3/11 Nemko77 ***** válasza:
100%

Akkor most nem a kérdező a hülye, ha 20 évesen még ilyen helyzetben vagy...


Apádon nem tudsz változtatni, én meg nem foglak felbuzdítani veszekedésre, hogy vágd a képébe, hogy neki rossz volt és mégis ezt kívánja a saját gyerekének?

Bár lehet én ezt tenném - 22 vagyok -, van sok barátom akik már apák idősebb emberek. Többségben nehéz volt nekik, és mind azt mondják azon vannak, hogy a saját gyereküknek könnyebb élete legyen. Sajnálom, hogy a te apád nem ilyen!

Amit tehetsz, hogy amint befejezed a sulit lelécelsz, ne húzd az időt, mert ott akar majd a végén tartani.

2013. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha neked is lesz gyereked, meg fogod érteni, mi az, hogy szülői minta. Így nevelték, nem ismer más módszert. Lehetne persze nyitottabb, vagy rugalmasabb, de az ismert dolgokból jobb kiindulni, ebben szerintem bőven benne van az a tudat alatti félelem is, hogy ha máshogy csinálja, elrontja, még jobban, mint esetleg az ő esetében elrontották.
2013. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Amado atya ***** válasza:
Verd le, mint vak a poharat, talán akkor megjön az esze.
2013. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Verd le, mint vak a poharat, talán akkor megjön az esze."

Ja... Szerintem meg is ölne.

Ő nem olyan, aki elismeri, hogy másnak van igaza, senkinek, csak neki lehet igaza!

2013. szept. 26. 20:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez az a kérdés, amire neked kell majd megválaszolnod - a majdani gyerekednek, amikor felteszi. Addig meg tűrj, tanulj, állj a saját lábadra - és valóban, majd csak akkor lesz jogod ilyeneken törnöd a fejed. Vagy tehetsz még valamit - elköltözöl valamelyik híd alá, de ugye már hideg van. Ne érts félre, nem bántalak, de 20 éves vagy, nem tudtál még a lábadra állni, akkor ne hőzöngj.
2013. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tűrj amíg nem tudsz elköltözni. Aztán majd egyszer talán rájön, hogy hibázott, de megváltoztatni nem fogod tudni...

Te pedig ha gyereked lesz, ne köved a "mintát"! Hanem az ép eszedet és a gyereked érdekét, igényeit.

2013. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt nem állok szóba az apámmal. Az ilyen embert egyszerűen unintelligensnek tartom...akkor is, ha az apám.
2013. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
hát én 14 éves gyerek vagyok de velem már nem beszélnek így.... :-/
2013. szept. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!