Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elmagyarázni a...

Hogyan tudnám elmagyarázni a szüleimnek, hogy végre meg is értsék, miért kapok rossz jegyeket német nyelvből?

Figyelt kérdés

Mindig tanulok és szeretem is a nyelvet, de képtelen vagyok németül beszélni. Olyan mintha leblokkolnék és minden kiszállna a fejemből, a feleleteim java 1-es. Ha írásban kell valamit beadni, vagy dolgozatot írunk, az mindig jól sikerül, de sajnos ez nem tud annyit javítani a jegyeimen mint kellene.

A szüleim szerint ilyen nincs és csak simán lusta vagyok, írásban biztos jobban tudok puskázni.

Ebben a tanévben fogok érettségizni és már előre félek a némettől.


2013. szept. 27. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a magyarázattal foglalkozz, hanem azzal, hogy tudnád legyőzni ezt a hülyeséget magadban. Főleg ha más nyelvet nem beszélsz, és ebből fogsz érettségizni, mert ha megbuksz, akkor ugye gond van, azt már végképp nem fogod kimagyarázni otthon.

Szerintem első körben keress valakit, akivel tudsz gyakorolni társalgást. Akár skypeon, lehet itt is szívesen vállalkozik valaki (szívesen segítenék, de németül 3 szót, ha beszélek :D). Ha úgy sem megy, akkor inkább azzal állj a szüleid elé, hogy segítség kellene, szeretnél külön tanárt, stb.

Az elmagyarázás pedig szerintem csak akkor fog menni, ha ők is tudnak németül. Akkor velük is próbálhatsz beszélgetni, meg írásban is, akkor láthatják, hogy nem puskázol, mégis megy.

2013. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megengedhetitek-e magatoknak, de ki kellene menned német nyelvterületre legalább 2 hétre minden segitség nélkül. Szerintem elfelejtenéd ezt a gátlást.
2013. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem a szüleidből indulnék ki, gondolnak, amit akarnak. A probléma nem azzal van, hogy ők nem értenek meg, hanem azzal, hogy egy irreális félelem befolyással van a mindennapjaidra. Ez a Te harcod, nem a szüleidé, és a megszólalás a kulcs, nem a szüleid véleménye. Az huszadlagos lesz a jövőd szempontjából, hogy a szüleid mit gondolnak a te német jegyeidről. De ha megbuksz az érettségin németből, annak hosszú távú következményei lehetnek az életedre, jövődre nézve. Ezért javaslom, hogy keress beszélgetőtársakat a neten, magántanárt, aki szóra bír, stb. és legalább egy erős 3-ast csikarj ki magadból. Most még van időd dolgozni ezen, pár hónap és már késő lesz! MOST lépj! Menj szembe a félelemmel, legalább egy kicsit, és akkor joggal lehetsz majd büszke magadra, a szüleid véleményétől függetlenül!
2013. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már elég régen van ez a problémám. Igazából beszélni is csak későn kezdtem el és emiatt később is voltak problémáim, de azt nagyjából leküzdöttem, már csak akkor jön elő, ha nagyon ideges vagyok. Mindig jártam és most is járok külön tanárhoz, sőt már a gimis tanárom is próbál valamit kezdeni velem, de szinte semmi nem változott. Írásban minden tökéletes, de szóban a nevem elmondásán túl megáll a világ.

Anyukám nővére német férfihez ment feleségül, kinnt élnek, minden szünetben megyek hozzájuk, de még velük sem nagyon tudok beszélni. Mindent megértek amit mondanak, de a beszéd nem megy. Már azt is próbáltuk, hogy leírom és felolvasom, de olyan szinten belebonyolódik a nyelvem, hogy az első mondat után valami értelmezhetetlen zagyvaság jön ki az egészből. Szerintük orvoshoz kellene mennem, de a szüleim hallani sem akarnak róla, mert én nem vagyok debil, hogy szakemberhez kelljen járkálnom.

Másik nyelvet is tanulok, de az a latin. Abból hiába szereztem már meg a középfokú nyelvvizsgát, az egyetemen csak élő nyelvet fogadnak el.

2013. szept. 27. 09:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Német nyelvtanárként kérdem, nem az a gond, hogy túlságosan figyelsz a nyelvtanra beszéd közben, és ez tesz idegessé? Sokan vannak így ezzel. Próbálj olyannal gyakorolni, aki körülbelül a te szinteden van, tehát nem tanár és nem anyanyelve a német, mellette valószínűleg oldódnak a gátlásaid, főleg, ha azt sem tudja, mi az a többes Dativ. :) Egy nyelvtan miatt hármas vagy négyes felelet még mindig jobb, mint egy karó, nem? Idővel meg rendeződik majd ez is, és ha írásban jó a nyelvtanod, szóban is azzá válik, de most a szabályokat felejtsd el, és csak a megszólalásra koncentrálj.
2013. szept. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha elkezdenél nézni német filmeket. Egyszerű sorozatokat. Milyen szavak kiejtésével van gondod?

Nem tudnád megbeszélni a problémád a némettanároddal?

2013. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem magyarázkodni kell, hanem tenni ellene.


Például: a kedvenc sorozatod nézd németül, napi mondjuk 1-2 részt.

Én végignéztem a komplett Sailor Moont németül és többet tanultam az alatt a fél év alatt, mint előtte tíz évig.

2013. szept. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem a nyelvtani részével van a baj. Csináltunk olyan gyakorlatokat is, hogy szavakat kellett felsorolnom. Például kitettünk 10 tárgyat az asztalra és azokat, de az sem ment. Amint hangosan kellett kimondanom, egyszerűen elfelejtettem a szavakat. Amikor le kellett írnom, hibátlanul leírtam, de amint fel kellett olvasnom, hiába láttam ami le van írva, valami bugyutaságot mondtam, értelmetlen szavakat. Magyarul is voltak ilyen jellegű gondjaim (előbb tudtam írni, mint értelmesen beszélni), de ott ez megoldódott. A némettel már lassan 10 éve küzdök és szóban még egy kiló kenyeret sem tudok kérni.

A sorozatokat hiába nézem, hiába értek mindent, attól az még a beszédemen nem segít.

A tanárom szerint is szakemberhez kellene fordulnom, illetve már kisgyerekként is járnom kellett volna, de a szüleim nagyon ellenzik.

2013. szept. 27. 09:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen problémával más is küzd, de özön dolog állhat a háttérben. Ha magadnak vagy otthon, és beszéled kellene, akkor sem tudsz? Ezzel kizárható a szorongás.

Ha így problémát okoz, az lehet akár egy nagyon nagyon ritka genetikai defektus is, amikor az agyterületek között rossz vagy nincs kapcsolat. Látsz valamit, de nem tudod elmondani, mit látsz, mert a beszédközpontod nem kap jelet a látásközponttól. Hallasz valamit, de nem tudod elmondani. Ezt csak egy neurológus tudja megállapítani, és mivel kezdetektől fogva gondod van az anyanyelvi beszéddel is, lehet, hogy érdemes lenne megvizsgáltatni, nincs e esetleg szervi elváltozás mögötte, de persze nem ismerjük, mennyire súlyos ez nálad, csak egy ötlet.

2013. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja a német nyelvterület tényleg jó! Én 5 éve jözttem ki, német a párom, csak németül kommunikálok, német mhelyem, németül tüsszentek :,D Én se csípem a nyelvet de igy tényleg hamar belejöttem :) Ja, a jogsim is német, németül tanultam :D
2016. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!