Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Másnak is vannak efféle rossz...

Másnak is vannak efféle rossz tapasztalatai a németekről?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy a németek nagyon-nagyon el vannak tévedve földrajzilag. És itt nem Afrika országaira gondolok, hanem Európára.

Idén voltam Németországban, és komolyan nem tudtam, hogy sírjak-e vagy röhögjek azokon a kijelentésekről, amiket tettek. Például, hogy a magyar meg a román nyelv nem ugyanaz? Magyarország ilyen közel van?(megjegyezném, hogy cserediákprogramon voltunk, és németek is jöttek ide. Azért az kicsit sem égő. hogy azt se tudja, hova jön.) Erdély Jugoszláviában van? Így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ezek nem egyetlen ember szájából hangzottak el, ráadásul felnőttek voltak.

Épp az előbb néztem egy ilyen térképet Európáról, ahova valaki leírta, hogy mit gondol egyes országokról. Hadd ne mondjam, hogy az egész volt keleti blokk egy nagy sötét folt volt. Könyörgöm, Csehország Németország szomszédja, semmi nem jut eszébe róla az illető németnek?

Még ha egy amerikai lenne ezeknek a helyébe, na, oké, én sem tudok minden amerikai államról mondani valamit, de egy német??


Nektek is hasonló tapasztalataitok vannak, vagy esetleg valaki pozitív véleményt is tudna mondani?



2012. okt. 30. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt kifogtál valami nagyon korlátolt egyedet.

Másodszor Németországban teljes a keveredés, mert jönnek a keletiek, végigkoldulják a városokat, falvakat, elöre nyomtatott cetlikkel, hogy "romániai magyar", és erre-arra kell neki sok pénz, "Magyarországom élö román", "erdélyi menekült, aki MO-on lakik" stb. Ebböl az derül ki a legtöbb embernek, hogy ezek ugyanazok a népek meg nyelvek.

Csehországot viszont ismerik, mivel elég sokan járnak át oda.

2012. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor is, ha mást nem, legalább annyit bökjenek ki, hogy cigányok vagy tudom is én, nem hogy semmi. Mellesleg földrajz órán mit csinálnak? De akkor is, egy kis alapműveltség. Én is tudom például, pedig még felnőtt sem vagyok, hogy Belgiumban legfőképp flamandok és vallonok élnek, és hogy Ausztriában nem osztrákul, hanem németül beszélnek. Amúgy meg írtam, hogy ez nem egy ember volt, hanem több, és nem valami 13 évesek, hanem 30-40 évesek, és ők még mindig abban a tudatban élnek, hogy létezik Jugoszlávia. És hasonló dolgok.

És nem viccelek, Csehországról sem volt se kép, se hang.

2012. okt. 30. 19:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam Németországban , majd az egyik orosz barátom megkérdezi hogy Magyarország az nem-e valahol Ázsiában van.De miután mondtam 1-2 dolgot neki Magyarországról egyből képben volt.


Minden országban , mindenütt vannak olyanok akik nincsenek képbe.


Nemrég láttam egy videót ahol BME-s diákokat kérdeznek erről-arról.Az egyik diák a 2. világháborút a 17. századra tette...

2012. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom hogy sikerült pont ilyen embereket kifognod, én nagyon sokat vagyok Németországban, a te problémáddal még nem találkoztam ott. Az tény, hogy a németek hülyébbek mint mi (vagy pont hogy nem?!), igazából nincs még egy ország ahol annyit tanulnak az emberek mint itt, de azért ezek az alapismereteik nagyjából megvannak. Ne a magyarok tudásához viszonyítsd őket, mert nekik még a saját anyanyelvüket sem igen kell megtanulniuk, nem hogy más országokat ismerjenek. Persze ez nem csak Németországra vonatkozik, a legtöbb ország ilyen. pl. Amerikában azt tanulják a 17-18 évesek, amit a magyarok 10 évesen.

Én főleg a bajorokról, Bajorországról tudok véleményt mondani, egész mások mint a fenti németek. Kedvesek, segítőkészek, jószívűek, jó humorúak. A fentiek kicsit tartózkodóbbak, agresszívebbek, de semmi bajom velük. Normális emberek. Ezeket persze csak nagy átlagba mondom.

2012. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as, igen, azt a videót én is láttam, siralmas. Igaz, én is tudok olyat mondani, aki nem tudta Berlint hova tenni, de biztos vagyok, hogy a környezetem(mindenféle emberek) túlnyomó többsége tudna 2 mondatot mondani szinte bármelyik európai országról.

4-es, pont Bajorországban voltam. Tény, hogy itt rengeteget kell tanulni, ott olyasmik voltak a leckék, hogy röhöghetnékem volt. De amikor odajön a 40+ apuka Ipaddel a kezében, hogy mutassam már meg neki, hol van Magyarország, egyáltalán hova készül az ő pici lánya, szerintem mindenki megértette, hogy sírhatnékom támadt szinte. Bár pluszpont nekik, hogy szinte mindenkivel el lehet angolul társalogni.

2012. okt. 30. 19:32
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Biztos vagyok benne, hogy itt sem tudna a lakosság fele két egy normális mondatot összehozni egyik környező országról sem.
2012. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Hülyék a németek vagy az amerikaiak?

Szerintem a magyarok a hülyék hogy ennyi pénzért dolgoznak.Egy német 1000 euró alatt nem megy dolgozni.

2012. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj nehogy már fel legyél háborodva , mert kifogtál egy hülyét a 82 millióból...

Németországban a diplomások száma nagyon magas világviszonylatban.

Szerinted miért világelsők mérnökképzésben? Gondolod hogy a mérnöki egyetemet el lehet végezni csak úgy? Hát nem igazán. Holnapig sorolhatnám neked a német tudósok nevét.. Te meg fogod magad és 1 ember miatt , általánosítasz mindenkire.

Magyarokkal meg össze se hasonlítsuk.

Amilyen itt az emberek szellemi szintje , a sok facebookzombié , na az az amin röhögni tudnék...

2012. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Oké, kifogtál egy ilyen embert. Viszont a világ sok részén alap dolog, hogy az ember legalább kicsit beszéljen angolul, tényleg nagyon minimálisan. Idejön egy külföldi és azt látja, hogy ha megszólal angolul, szinte senki nem válaszol, mindenki csak bámul, esetleg mutogat. Akkor itt most mindenki tuskó aki még alapszintű angolt sem képes megtanulni?
2012. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Régebben én is mindig felháborodtam ezen, de tudod, miért? mert a nyugat-európai országokat mi jól ismerjük. de ha mondjuk valami konkrétat kellene mondani valami balti államról? vagy mondjuk a keletebbre fekvő szovjet utódállamokról? Hát Afrikáról már ne is beszéljünk.

szóval ha mindezekbe belegondolok, én is türelmesebb vagyok a nyugatiakkal, és szépen elmondom, hogy mi a helyzet. általában kevernek minket Bulgáriával, és azt hiszik, hogy cirill betűvel írunk, valamilyen szláv nyelvet beszélünk. nekem ez a tapasztalatom. ha egyáltalán (azt hiszik, hogy) tudnak valamit Magyarországról. A mi feladatunk, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet (jó értelemben), és megtanítsuk nekik az értékeinket. Mert maguktól nemigen fognak térképezni.

2012. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!