Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért szeretik jobban a...

Miért szeretik jobban a testvéremet?

Figyelt kérdés

Már régebben is éreztem kicsit, hogy a nővéremet jobban szeretik a szüleim, a barátaink és kb mindenki.

17 éves vagyok, ő 3 évvel idősebb. Nem a szeretet kifejezéséről van szó. A mi családunk nem olyan aki minden féle módon kimutatja az érzelmeit.

Itthon mindig ő az okos, a tehetséges, a szorgalmas és minden ami pozitív...legalábbis a szüleim szemében. Főként apa kivételez vele. Mindig minden ismerősének áradozik róla. Nagyon sokszor csinált már a nővérem itthon balhét pedig. Sokszor a hazugságai miatt vesztek össze a szüleim. Mégis mintha mi sem történt volna, nem foglalkoznak vele. Vele szépen beszélnek ha rosszat csinál is, engem egyből leordítanak. Ha pénzt kér szó nélkül kap, én ha kérek is megjegyzik, hogy sok lesz már.

Az ismerős körben is sokkal népszerűbb.

Mit csináljak, hogy ez megváltozzon? Feleslegesnek érzem magam a családban. Úgy érzem, ha eltűnnék észre se vennének.


2013. jún. 1. 21:40
 1/3 anonim válasza:
36%
Biztos, hogy nem szeretik jobban őt! Szerintem csak azt akarják, hogy te nála is jobban teljesíts!:) Talán a legjobb, ha leülsz és ezt megbeszélitek. Tudom, hogy ilyenkor ez lehetetlennek tűnik, de hidd el ez a legjobb megoldás. Lehet nem segített túl sokat a válaszom, de remélem megfogadod.:)
2013. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos, van ez így. Néha a legnagyobbat szeretik jobban,mert valahogy az elsőszülött az igazi, máskor a kisebbet, mert szebb. Ha pl. szeretnének fiút, az elsőnél még csak - csak elmegy, hogy lány lett, de a másodiknak, harmadiknak,és mindig csak lány...!... Jaj, ezt sok apuka nem tudja elviselni simán.

Meg aztán az első gyerek rendszerint szófogadó, szülő követő, példamitató, ugyanakkor a második a lázadó, aki mindig szembe megy a kialakult szokásokkal.

2013. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is hasonló a szitu.Azzal a különbséggel,hogy a hugom a kis kedvenc.Ő sokszor úgy beszél a szüleinkkel mintha a kutyával ordítana.Én már 37éves vagyok,és ez a mai napig is így van.Nem harcolok már ellene,elég volt az egész gyerekkorom rá ment a harcolásba.A szüleim mindíg tagadták,hogy ők jobban szeretnék a hugomat,de a szomszéd is látta a különbséget.Viszont én így sokkal önállóbb lettem mint a hugom.Mivel nekem nem volt sok segítségem a szüleimtől,magamnak kellett boldogúlnom az életben.Hogy miért szeretik jobban?Erre sosem fogod megkapni a választ.Én sem kaptam meg,de már nem is érdekel.
2013. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!