Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki a felelős a temettetésért...

Ki a felelős a temettetésért ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nagymamám majdnem 80 éves, én intézem a dolgait a fia (nagybátyám) gyámságával kapcsolatban, aki nagyon beteg, egy pszichiátriai intézetben él, több éve, kb. 13.

Le kell mondanunk erről a gyámságról, mert én nem tudom továbbiakban vállalni, nekem is van családom. Más a családban nem vállalja, nincs is ki.

A nagy dilemmám csak az, hogy ha mi lemondunk kinek kell majd, ki fogja Őt eltemettetni? Mert én nekem nem lesz miből, de a kijelölt gyámnak kell erről gondoskodni?


2013. jún. 28. 10:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Van vagyon a nevén amit örökölhetnél? Mert ha van abbol vonja az állam.ha nincs akkor is az állam
2013. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
A családnak kell eltemetni. Elsősorban a fiának. De mivel ő gyámság alatt van, így a gyámjának. Ha lemondtok a gyámságról, és senki nem vállalja, akkor az állam vállalja a gyámságot. Így az állam fogja eltemetni is, de az állam igényt is tarthat az örökségre.
2013. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nagyon minimális vagyona van, néhány erdő, hasonló... Nem érnek túl sokat, szerintem.

Még annyi kérdés, hogy, ha az állam temetteti el, a mamám kérheti, hogy hová? :S

2013. jún. 28. 10:11
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
A család. Ha a nagymamarol neszelsz, akkor nyilván van ott meg egy gyerek, aki a te egyik szülők. Neki kell a temetéséről gondoskodni, illetve a leszármazottainak. A gondnokság alatt állónak nem, pláne nem a fyamjanak.
2013. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Akkor most az állam felelős, ha lemondunk vagy a testvér? Mert az én szüleim nem tudják vállalni, elég megélniük...
2013. jún. 28. 10:22
 6/30 anonim ***** válasza:
51%
Számomra még mindig nem világos, hogy a nagymama temetéséről, avagy a fiáéról beszélsz, aki leírásod alapján jelenleg a Ti gyámságotok alatt van, de nem tudjátok tovább vállalni.
2013. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Pedig teljesen érthetően van megfogalmazva.

A nagybátyám temetéséről van szó, természetesen!

2013. jún. 28. 10:30
 8/30 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, miért a 13 éve pszichiátrián élő beteg nagybátyád nak/gyámjának kellene ezt intézni. Tudom, nehéz megoldani manapság még azt is, hogy kenyér legyen az asztalon, de ez a nagymama az egyik szülőd anyukája, nem? Érdemes lenne belegondolni abba, mit érezhet az az anya, akit a gyereke még eltemetni sem képes.
2013. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Te/Ti miről beszéltek???

Olvassátok már el kérlek!!!

2013. jún. 28. 10:32
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
10:30-as vagyok. Számomra nem volt érthető, azt gondoltam, a mamádról van szó, elnézést. Ha nagybátyádról, akkor hivatalosan a gyám, az állam fizeti.
2013. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!