Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyerek neveletlen,...

Ha egy gyerek neveletlen, idegesítő, akkor biztos csak figyelmet akar?

Figyelt kérdés

Baráti családról jutott eszembe a kérdés. Anyum elég jól ismeri őket, 1 gyerekük van, és tényleg mindig rendszeresen foglalkoznak és játszanak vele, családi programok, stb.

A gyerek mégis idegesítő, neveletlen, üvöltözik, rugdal. Mellesleg 6 éves.

A szülei mégis azt mondják, csak fel akarja magára hívni a figyelmet. Sokszor hallottam már ezt az érvet, de ha egyszerűen sokat foglalkoznak a gyerekkel, akkor szerintem nem a figyelem miatt csinálja ezt. Vagy tévednék?


Sokszor hallottam és láttam már ezt az érvet GYK-n is, hogy "biztos csak fel akarja magára hívni a figyelmet".

De ez mindig így van?


Vagy a rosszalkodásnak, annak, hogy a gyerek idegesítő, neveletlen, mindig a figyelem hiányossága az oka, még akkor is, ha a szülők sokat foglalkoznak vele?



2013. okt. 3. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sokat foglalkoznak Vele, de az sem mindegy, hogy hogyan...
2013. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja...


Kérdező, én egy neveletlen, rossz gyerek voltam; és igen, épp azért mert bár a szüleim "foglalkoztak velem" sajnos ezt nem érdemben tették, sosem éreztem úgy, hogy megértenének vagy örömmel töltenek velem időt.

2013. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet nem bírja elviselni hogy a szülei nem csak vele foglalkozna. mert ha otthon vannak akkor csak ő van. ő van a középpontban. produkálhatja magát. de ha a szülei másfele figyelnek akkor rosszul esik neki és ezért csinálja ezeket a dolgokat.
2013. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a szülők állandóan vele foglalkoznak, nem hagyják, hogy egyedül játsszon, elfoglalja magát, akkor is hisztizik.

6 évesen, (de még fiatalabban is) nem biztos, hogy akarja azt a programot, amit a szülei. Olyan elfoglaltságot, játékot akar, ami neki tetszik, nem a szülőknek.

A neveletlenség oka pedig a fegyelmezés hiány.

2013. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az általad leirt gyerek: hisztérikus, neveletlen és masszívan elkényeztetett.Én szeretem a gyerekeket, de az ilyeneket elkerülöm.Már az is nonszensz, hogy hogy mer egy 6 éves kölök rúgdosni egy másik embert és üvöltözni.
2013. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül figyelmet akar, inkább korlátokat. Egy gyereknek szüksége van arra, hogy tudja, mikor mit szabad és mit nem ahhoz, hogy nyugodt, jókedvű legyen.
2013. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ismerek hasonló gyereket, ő 3,5 éves. Teljesen spontán ütlegelni kezdi a család valamely tagját. Idegesítő, neveletlen, kiabálós, durcás, morcos. Szerintem az érdemi figyelem hiánya ennek az egyik oka, a másik pedig, hogy nem fegyelmezik rendesen.
2013. okt. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Ha mindig csak a gyerkőc áll a figyelembe középpontjában sose lesz képes elviselni vagy megérteni azt, hogy nem körülötte forog a világ! Azért ilyen.
2013. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!