Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a szüleimnek,...

Mit mondjak a szüleimnek, hogy ne rakjanak ki? 20/F

Figyelt kérdés
Amikor még suliba jártam rossz emberekkel barátkoztam akik bele vittek mindig a szarba (veszekedés, lógás, verekedés meg hasonlók de nem kell nagy dolgokra gondolni) ennek már régen vége a szüleim is tudják. Azt mondták ha még egyszer balhézni fogok akkor kiraknak itthonról. Jogos. Tegnap este buliban voltam és már volt bennem alkohol amikor beszóltam valakinek és szemen vágott, aztán fellökött a betonon. Feldagadt a szemem meg van rajtam pár horzsolás. Nem láttak azóta a szüleim de hogyha így meglátnak akkor azt fogják hinni, hogy verekedtem. Ha elmondom nekik az igazat és annak ellenére, hogy már régóta normális vagyok nem hisznek nekem akkor mi van? Szerintetek képesek lennének kirakni?

2013. okt. 5. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
20 éves vagy. Tanulj meg viselkedni, vagy vállald a felelősséget. Ha elmondod az igazat, még azt is többre értékelnék, ha felvállalod ami történt és látják rajtad, hogy bánod a történteket, akkor nem hiszem, hogy kiraknának.
2013. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nagyjából egyetértek az elözövel, de nem szeretek ilyen szigoruan fogalmazni:) Nnapersze talán Te sem vagy egy ilyen kis mimóza...


Nem ismerhetem a családodat, de tipikusan... azt hiszem azzal okozod a legnagyobb fajdalmat a szüleidnek, ha latják félrecsuszik az életed, elveszed magadtól a meglévö lehetöségeidet. Ezért mondhatták amit mondtak. Ha látják, hogy ezt te is látod, és nem ezzel van baj, nehezen tudom elképzelni, hogy komolyan megorroljanak. persze minden kontextus kérdése: Ha véletlenül éppen tegnap vesztetek össze mert leütöttél egy öreg nénit ahelyett h átvezetted volna a zebrán, akkor gáz van ;p

Mindenesetre a bizalom a kulcsszó kb minden kapcsolatban. Ha egyre többet sumákoltok egymás elött, az katasztrófális, ne ezen az úton járj!


Nem mellesleg: az az érzésem, hogy már dolgozol, nem tanulsz. Mi az oka, hogy még a szüleiddel laksz? tisztán anyagi, vagy csak érzelmi?

Visszatérve a fentire, részükröl esetleg fennálhat az a félelem is, hogy nem vagy motivalva az jövöd egyengetésére (tanulás, rendes munka), ha "mindent" készen megkapsz. Ha megmutatod, hogy dolgozol a jövödön, sokat számít a kapcsolatotokban. Ja és neked is.


Sajnos az ilyen "játszmákban" az emberek nem sokszor mondják ki ami tényleg motiválja öket. És nagyon sokszor ök sem tudják, akármit is mondanak.

(Az "emberi játszma" szakkifejezés keress rá ha érdekel)

2013. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezért nem raknálak ki. De: ha otthon is agresszív vagy, akkor simán. Ha valamelyik gyerekem (3) úgy szólna hozzám, hogy azt nem tudnám elviselni, kiraknám a szűrét.

Olyan családban nőttem, éltem, élek, hogy semmi agressziót nem tudok elviselni. Önvédelmi tornára járok... hogy megvédjem magam. Nem akarok félni egyik gyerekemtől sem.

Nem tőlük kell! Közel a 60.-ik évemhez nyugalmat akarok!

Ha nem tudod megadni nekik, akkor húzz el mielőbb!

2013. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!