Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 25 évesen be kell számolnom a...

25 évesen be kell számolnom a szüleimnek, ha elmegyek valahová?

Figyelt kérdés
A munkahelyem abban a városban van, ahol szüleim élnek, így értelemszerűen náluk lakom, vagyis az ő házukban, de a padláson, önálló jövedelmem van, saját magamat ellátom, számlákat fizetek. A kérdés, hogy ha nem dolgozni megyek, akkor kell-e közölnöm a szüleimmel?
2013. szept. 26. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nem. elég ha szólsz hogy nem vagy itthon ha netán keresnek.
2013. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen ezt a kérdést vad idegeneknek teszed fel?

Ha a szüleid olyanok, hogy elvárják a bejelentésedet minden lépésedről, akkor neked kell megoldanod velük, hogy szépen leszokjanak róla. Nem megy könnyen általában az ilyesmi.

Ha elfogadták a szüleid, hogy felnőttél, akkor meg , ha nem akarod, nem szólsz.

2013. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De nyugodtan szólhatsz, hogy nem leszel itthon éjszaka, hogy ne aggódjanak.
2013. szept. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelentened, miért kéne.

Azonban lehet, hogy annyiból érdemes, hogy tudják hol vagy, ne aggódjanak. De semmiképpen sem kötelező, nem vagy már gyerek...

2013. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Hááát nem tudom...


Az én szüleim a nagyszüleimnem még mindig szólak, ha ottalvósra elmennek otthonról, nem egy háztartásban laknak.

Én is szólok, hogy elutazunk nekik, pedig 60 km-re élünk, ők is szólnak nekünk.

Szerintem teljesen alapvető, hgy ha egy háztartásban éltek, hogy közlöd, hogy nem leszek otthon. Nem kell azt elmondani, hova kész, de azt igen, kb mikor számíthatnak rád.

Ez nem "kell" , de egy lakótárstól almérletben is elvárható, hogy ha előre tudja hogy alakul, akkor szól. Tudod mire számíthass.

De pl elmész dolgozni, és később jössz emg ez nem olyan dolog, mint amire gondolok, haneméjszqkára, buli(ne lepődjön meg, ha hajnalban motozást hall, amikor megjössz. Vagy egy szimpla délutáni sörözés esetén is elég annyit mondani, ha összefutsz valakivel elmenetelkor, hogy elmentem, majd este jövök.

Tehát nem arról van szó, hogy mindent a szájukbaadni, vagy a magánéleted ne létezhessen, csak annyira,mhogy ne aggódjanak, tudják mire számítsanak.

2013. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
(A személyragok összeegyeztetésével akadtak gondjaim, bocsánat, legyen mentségem 2 órát aludtam az éjszaka)
2013. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért ez attól is függ, hogy mennyit vagytok együtt. Ha pl. teljesen külön főzöl-mosol stb. akkor igazából csak ha összefutsz velük, ha viszont szorosabb a kapcsolat, naponta átjársz hozzájuk beszélgetni, bevásárolsz nekik, főznek rád stb., akkor megemlítheted. Gond akkor van, ha korlátozni próbálnak, beleszólnak.
2013. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Alapvető udvariasság a szüleid felé, hogy szólsz, ha elmész hazúról. Én azt is megmondanám, hol vagyok elérhető /pld. telefonszám/, ha időben nem érkeznék haza. Annyi szörnyűség történik mostanában.
2013. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha "értelemszerüen" náluk laksz, akkor értelemszerüen alapvetö kommunikácionak kellene lenni. Nem beszámolni, de MEGEMLITENI!!!
2013. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem kell beszámolni, elég ha megemlited, hogy elmész, nem leszel otthon.
2013. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!