Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy megértesse...

Mit csináljak, hogy megértessem a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Már előre félek a hideg időszaktól, mert tavaly is folyton fáztam itthon. A szüleim nem engedik, hogy bekapcsoljam a fűtést, mert nekik más a hőérzetük és nem fáznak (nyáron a kánikulát meg én viseltem jobban). Tavaly volt olyan, hogy két vastag pulcsiban, egy térdig érő télikabátban és két takaró alatt aludtam itthon és hajnali négykor arra keltem, hogy vacogok. Estefelé csak úgy éreztem jól magam, ha bemásztam a takaró alá, csak így pl. nem kezdek el tanulni, mert tudom, hogy ahhoz az asztalhoz kéne ülni. Nem vagyunk az a család, akinek napi anyagi gondjai lennének, pl. minden évben elmegyünk valahova nyaralni külföldre. Szerintem az, hogy ne fagyjak szét itthon fontosabb, mint elmenni nyaralni, de szüleim azzal védekeznek, hogy ha a fűtésen nem spórolnánk, nem is tudnánk elmenni.
2013. okt. 6. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
hány °C-ról beszélünk?
2013. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, a fokot nem tudjuk beállítani, csak azt érzem, hogy fázom vagy nem.
2013. okt. 6. 10:59
 3/8 A kérdező kommentje:
De mivel panelban lakunk, látom a szomszédok óráját is és ők nagyságrendekkel többet fűtenek mint mi, tehát az lenne a normális.
2013. okt. 6. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy höméröt - nem kerül sokba - és mérd meg, hogy hány fok van a szobádban, 20 fok a normális. Az, hogy a szomszéd többet füt, nem feltétlen mérvadó.
2013. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kis légfűtő alkalmatosságot. A nálam bevált.

Sajnos én is ezzel küszködöm: én nem bírom a 18-20 fokot, a család többi tagja igen. . Az én szobámban van egy ilyen légfűtő, amit az ágyam és az íróasztalom közé állítottam.

Ha jól emlékszem, 10 ezer Ft körül lehetett, de van olcsóbb is az OBI-ban.

2013. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi sem szeretjük a férjemmel a hideget. Míg másnál télen a 20 fok oké, mi akkor érezzük jól magunkat ha 25-26 fok van. Nem szeretünk 3 réteg ruhában otthon lenni. Szóval én megértelek. Jól mondja az utolsó vannak ilyen kis ventilátoros, árammal működő fűtők. Mikor még nem fűtünk be, de már kicsit hidegebbek vannak, akkor azt szoktuk bedugni, főleg fürdéskor. Azt hiszem a férjem olyan 3-4 ezerért vette a baumaxban. Először féltünk hogy mennyi villanyszámlát fogunk fizetni, de nem látszott meg, szóval az előítéletekkel szemben nem fogyasztott sokat. Ha be van dugva akkor magától ki-be kapcsol ha eléri azt a hőfokot. Eltudom képzelni milyen rossz lehet hidegben tanulni. Vegyél egy ilyet, és mikor otthon vagy este ezzel fűts be magadnak.
2013. okt. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm a tippet, utánanézek!!
2013. okt. 6. 12:42
 8/8 anonim ***** válasza:
én inkább ventilátoros konvektor helyett olajradiátort ajánlanék, mindkettőt próbáltam, mivel én villannyal fűtök és az olajradiátor sokkal jobb
2013. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!