Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz a kapcsolatom a...

Nagyon rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megbeszelni nem lehet veluk. Tudtok olyan mrgoldast hogy hivatalosan el tudjak koltozni itthonrol? Vagy tudom hogy vannak olyan lehetosegek amikor a gyamhivatal felnotte nyilvanittat. Elszokni nem szeretnek vagy ilyesmi, csak magamnak keresnem vele a bajt. Bocsi a helyesirasi hibakert, telorol vagyok :)

16/L



2013. okt. 1. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kollégium?
2013. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha semmi komoly gond nincs csak szimplán nem jöttök ki, de ugyanúgy etetnek akkor a gyámhivatal sem avatkozik bele. Maximum akkor ha esetleg tényleg nagy a gáz hogy nem adnak enni sem, meg szinte szakadt holmikban jársz, és a tanulásod sem finanszírozzák. Ilyen felnőtté nyilvánításos cuccról én életemben nem hallottam és ez egy marhaság én szerintem. De ha tényleg nagy a gáz akkor lehet kérvényezni hogy valamelyik rokonod legyen a gyámod de ehhez hónapok is kellhetnek és addigra lehet már papíron nagykorú leszel.

Egy próbát megér mondjuk de erre az esetre ne várj konkrét megoldást ha tényleg nem jössz ki velük de mindened megvan.

2013. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Felnőtté akkor nyilváníthatnak, ha feleségül mész egy nagykorú személyhez a gyámhivatal engedélyével. Egyebekben a második válaszolónak igaza van.
2013. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Anyagilag semmi gond sincsen ,hát nagyjából olyan 19 hónapom van a 18-ig szóval az a kérvényezés akkor nem érné meg.:( Van barátom,de ilyen korán nem szeretnék házasodni,szóval azt a lehetőséget ki is zárom alapból igazából:( Köszönöm a segítséget ..majd próbálok kevesebbet itthon lenni ezt a másfél évet meg kibírni ..:(


Ja egyébként első:nem engednek,és ebből az iskolából ahol most vagyok,nem szeretnék elmenni,mivel 5 percnyire van,nem is vennének fel koleszba.:(

2013. okt. 1. 22:58
 5/12 Juditasszony válasza:
Sajnos nem nyílvánit felnőtté hisz nem tudod magadat eltartani gondolom.( Nem te vagy ennek az oka. én felnőtt nő vagyok mégsem szeret anyám.() Mert nem vagyok gazdag Még azt sem tudja hol élek hol lakom, de nem is érdekli az unokáit nem ismeri :( Meglátod kialakul ..Szerintem menjél be a gyámügyhöz h te nem érzed otthon jól magad de nem szeretnél problémát senkinek segítsenek ebben mi legyen.. és meglátod mit mondanak.Szerintem a szüleid szigorú megrovásban fognak részesülni!! Ne menjél sehova otthon a helyed ne hogy már e menekülj....
2013. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok nekik rosszat,csak én szeretnék tőlük valamilyen módon eljönni .:( Ma volt egy hatalmas veszekedés,még csak meg sem hallgattak, apám elkezdett valamit szajkózni és végig arról beszélt,hihetetlen volt .. de legalább ha az én véleményem is érdekelné őket . :((
2013. okt. 1. 23:04
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Örülj,hogy van családod, és van fedél a fejed fölött. Az hogy nem jössz ki velük, nem biztos hogy az ők hibájuk...sokan 16 évesen azt hiszik, húú, de nagy vagyok, nekem ne szóljanak bele az életembe. Arról konkrétan nem írtál, mi is a probléma. Majd ha elköltözöl, és magadnak kell megteremteni mindent, a lakhatást, a rezsit, az élelmet, ruházkodást, akkor rájössz, nem is olyan egyszerű az élet, és eddig arany életed volt. 16 évesen ha elszakadnál tőlük, mégis, mihez kezdenél, miből élnél meg?
2013. okt. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom amiket leirtal, plane hogy 16 evesen semmi ilyen jogom nincs :( szivesen elkoltoznek mondjuk nagynenemekhez de nem engedik. Nem a kamaszos dolgok vannak itthon, hanem regota rossz nagyon :(
2013. okt. 2. 07:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk elköltöznél a nagynénédékhez és? El tudnád magad tartani? Mennél a nagynénédék nyakára? Gondolod a szüleid fizetnének, mert elmész, vagy hogy gondolod?
2013. okt. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ráérsz majd 20 éves korod körül feleselni a szüleiddel amikor valami kis fogalmad is lesz a világról, addig szerintem csak halgass rájuk.
2013. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!