Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam a szüleimnek, hogy...

Elmondjam a szüleimnek, hogy barátom van, ha ilyenek a körülmények vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm öccse a barátom(a lányt is a gimi kezdetével ismertem meg,2 hónap alatt legjobb barátnők lettünk),de a szüleim az egész családjukat nem kedvelik,mert gazdagok és ez látszik a viselkedésükön is.

Karácsonyra azt kaptam a legjobb barátnőmtől,hogy elvittek magukkal a tél közepén "nyaralni" 2 hétre egy brutálisan szép szállodába,teljes ellátással és ők fizették a repjegyet,a szállást,mindent.Akkor a szüleim alig engedtek el,csak nagy vita árán.

A barátom szülei eléggé engedékenyek,külön emeletet kaptak a házban,hétvégente nem kell időre hazamenniük,bármikor ott alhatnak náluk az ismerőseik és elengedik őket bárhova (fesztiválokra,Balatonhoz a nyaralójukba).Az én szüleim meg teljesen mások.

Sokat vagyok náluk,most már a barátom miatt is és hétvégente ott alszok,nyáron elvittek magukkal külföldre és a nyaralójukban voltunk folyton.

Attól tartok,hogyha elmondom nekik,hogy kivel vagyok együtt,akkor már nem engednék az ottalvásokat,azt,hogy menjek velük mindenhova,mert az más,hogyha azt mondom,hogy a "legjobb barátnőméknél alszom",mint az,hogy a "barátoméknál alszom".


Szerintetek?



2013. okt. 9. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Mostmivan? Szüleid nem is tudják hol alszol? Hány évesek vagytok?
2013. okt. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Relative a barátnődnél alszol ;) ne mond el, majd csak akkor ha már nagyon nem tudod titkolni. Ugyis tiltanànak, élvezd ki amig nincs belőle otthon vita
2013. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát nem azt szoktam nekik mondani,hogy a "barátomnál alszok",hanem hogy "xy-éknál alszom".Nem tudják,hogy van barátom,ezért azt hiszik,hogy olyankor a legjobb barátnőmmel elmegyünk este egy kicsit szórakozni,utána reggelig beszélgetünk és filmezünk,majd alszunk.

Néha van ilyen is,szóval akkorát nem hazudok ezzel...

A barátom 15 éves,én 16 leszek egy hét múlva.

2013. okt. 9. 16:58
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

De tudják hol alszik... -.-" szövegértés...

Egyébként hány évesek vagytok?

2013. okt. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Én még 1 darabig nem mondanám el.
2013. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%

Elég "laza" életet élsz, mert ezt láttad a barátnődtől, családjától.

De ha Te most elszúrod, nem tanulsz, csak bulizol, nyaralgatsz, esetleg terhes leszel, akkor milyen élet vár Rád? Neked az eszeddel kell előbbre jutnod, mert nem olyan gazdagok a szüleid, hogy ha nem csinálsz semmit is megélsz, mert eltartanak.

Nem is fogadtam volna el 2 heti ingyen nyaralást, de ez más kérdés.

Igen, mond el a szüleidnek. Nem az a jó szülő, aki mindent megenged a gyerekének, hanem aki felelősséggel neveli, terelgeti.

2013. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, Te ismered a saját szüleidet, nem mi, tehát csak te tudod eldönteni, hogy mi történne, ha elmondod, és mi történne, ha nem mondod el. Én valószínűleg várakozó álláspontra helyezkednék még egy ideig, hazudni nem hazudsz, ott vagy, ahol mondod, törvénybe ütközőt nyilván nem teszel semmit... egyébként sem hiszem, hogy egy kamasznak okvetlen be kellene számolnia arról, hogy éppen kivel jár...
2013. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha tovább titkolózol, és a szüleid mástól tudják meg, az nagyon rosszul fog nekik esni. Most teljesen megbíznak benned. Ez sokkal többet ér a hétvégi ottalvásnál, meg az utazásoknál.
2013. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Háááát... végülis.... "megbíznak bennem, de veszélyben a pasimnál alvásom meg az utazásom" KONTRA "nem bíznak már bennem, ezért veszélyben a pasimnál alvásom és az utazásom" - fogós, ravasz dilemma. Asszem én a két biztos rossz között mégiscsak maradnék a bizonytalan jónál amíg lehet... aztán már olyan 17 éves kor tájékán átmegy veszélytelenbe a dolog, de lehet, már a következő tavaszon-nyáron is... az idő itt a Kérdezőnek dolgozik...
2013. okt. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bolcs_Elek válasza:
47%

Hat ha a15 eves fiam megdugna a novere baratnojet...... max annyit mondanek h: a gumit mindig huzd fel rendesen fiam.....


Ha a 16 eves lanyom megdugna egy 15 eves hulyegyerek, csore rantanam a shootgunt....


Haaat, attol fugg honnan nezzuk..

2021. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!