Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az gáz, ha egy...

Szerintetek az gáz, ha egy férfi megy táppénzre a gyerekkel? Ha a ti férfi munkatársatok tenné, papucsnak gondolnátok?

Figyelt kérdés
Mit gondolnátok a feleségéről? Rossz anyának tartanátok?
2013. okt. 10. 12:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Én nő vagyok. Számomra fontos a tipikus anya szerep, de ha anyagiak , vagy bármi más miatt úgy alakulna, hogy a páromnak kellene itthon maradnia a gyerekünkkel, akkor úgy fogjuk csinálni. Nem érzem ezt gáznak, ha kolléga maradna otthon a kisbabájukkal, azt sem. Biztos okuk van erre, ki vagyok én, hogy elítéljem?
2013. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%

Azért ez több mindentől függ. Aki papucs, azon általában már hamarabb látszik, mivelhogy egy helyen dolgozunk.

Lehetséges, hogy anyagilag így éri meg nekik jobban. Nyilván megbeszélték, és ami a két félnek megfelelő, azzal én mint kívülálló, mit kezdjek? Nem gondolnék semmit, azon túl, hogy rendhagyó a dolog.

2013. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

szerintem nem gaz,én is ismerek apukakat akik otthon maradtak,mert úgy tudtak megoldani.

a rossz anyaság az nem itt kezdödik,nem kell túlbonyolitani.

2013. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem, miért lenne gáz? Nekem értelmes,okos főnököm is ment táppénzre a gyerekkel, de attól még a feleségét sem nézte le senki. Szerintem nincs ezzel semmi gond!
2013. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora hülyeséget!


Németországban élek, itt a világ legtermészetesebb dolga, hogy az apa IS van gyeden is a gyerekkel, táppénzre pedig igény és lehetőség szerint mennek, felváltva (nem mindig teheti meg az anya sem és az apa sem hogy elmegy, meg kell beszélni!).


A gyereket ketten csinálták, kettőjüknek kell felnevelni, kettejüknek kell szeretni és gondoskodni róla. Miért lenne gáz az, hogy a férfi van otthon a beteg gyerekkel?


Az a gyomorforgató, ha valaki egy gyerekéről gondoskodó apát gáznak, papucsnak gondol...

2013. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez a pár egyéni döntése, senkinek nincs joga beleszólni. Mi is költségvetettünk egyet, amikor felmerült ez a kérdés, de maradok itthon a babával, szerencsére mindenkinek jobb, családnak is, ha én maradok itthon és nem a férjem. Nagyon úgy érzem, hogy itthon a helyem, de ha a megélhetésünk múlna rajta, vagy más lelkületű ember lennék, biztos, hogy természetes lenne fordítva is. Egy apa meg szerintem soha nem kell, hogy szégyenkezzen azért, mert apa, és a gyerekéért mindent megtesz. Nem kevesebb attól, hogy ő van otthon.
2013. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy gondolnám papucsnak és az anyát sem tartanám rossznak - csak akkor, ha az anya minden adandó alkalommal lepasszolja a gyereket, mert nem akar törődni vele.
2013. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem az anyát tartanám rossznak, hanem a főnökét. Hidd el, nem mindenki teheti meg, hogy csak az egyik fél maradjon otthon a gyerekkel ha beteg, sokszor felváltva vállalják. De van olyan is, hogy egyikük sem tud, és marad a nagymama vagy babysitter. És attól, hogy az apa részt vesz a gyereknevelésben, nem papucs lesz, hanem igazi felelősségteljes férfi az én szememben, a férjem is így gondolkodik, másképpen hozzá sem mentem volna.
2013. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk egyszer ment a férjem táppénzre, lányom bárányhimlős volt, a kórházban, ahol dolgozom, ott meg salmonella-fertőzés máglyarakástól, és kidőlt több kolléganőm. Muszáj volt dolgoznom :)

De nem okozott gondot.

Inkább az volt a baj, hogy állandóan hívtak, ez hol van, most mit csináljon :)

2013. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem mindig a férfi megy táppénzre, kb felesben.
2013. okt. 10. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!