Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit rontottam el? Ti...

Szülők! Mit rontottam el? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A lányom 19 éves múlt és a napokban hívta el hozzánk a barátját grillezni. Nagyon meglepődtem, mert nem nagyon említette, hogy kapcsolatban van valakivel, főleg azt nem, hogy több, mint három hónapja. Arról nem is beszélve, mennyire meglepődtem, amikor egy 40-es férfi sétált be a kapunkon. Nem mellesleg azon is, hogy egy-egy nagyobb értékű kozmetikai ajándékcsomaggal lepett meg engem és a férjemet.


A férfin elég sok tetoválás volt a nyakától kezdve a lábán is volt. A férjemmel egyből megtalálta a közös hangot, a férjem is hasonló zenét szeret, mint a férfi. A férfi egyébként egy jó humorú, segítőkész, közvetlen, orvosi egyetemet végzett ember, de valahogy tartok a lányommal való kapcsolatától. Segített a férjemnek tüzet rakni, összerakni a grillsütőt, végig figyelte, hogy a lányom merre megy, mit csinál. Egyből felugrott az étel mellől, amikor megégette a kezét a lányom. Lehetett látni, hogy a férfi szereti. Nem tudom mit csináltak egymással, hogy így elcsavarták a fejüket.


Valahogy képtelen vagyok feldolgozni, hogy a lányom egy nem sokkal fiatalabb férfit választott, mint az apja. Nem is akarom elképzelni, hogy a lányomhoz ér az a férfi.


Mondtam a lányomnak, hogy nekem nem tetszik ez a helyzet. Mérges is most rám, hogy miért nem örülök az örömének és annak, hogy boldog.


Tényleg annyira ünneprontó lennék? Szülők! Ti mit tennétek? Tiltsam el a férfitól?



2013. aug. 18. 16:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon nem tudsz micsinálni, a lányod döntése, de azt jobb ha tudod, hogy amikor a 40 50 éves férfiak akarnak valamit a 20 év körül csajoktól, az sosem a tartós kapcsolat. Persze kivételek mindig vannak. Majd idővel elválik.
2013. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

'Megértem az aggodalmad,

De egy 19 éves felnőtt nőt nem tilthatsz el a párjától. Maximum veled romlik meg a kapcsolata.


Megbiízott bennetek, hiszem már 3 hónap után bemutatta, be merte mutatni.

Nekem velem egykorú a párom mégis fél évet vártam, hogy bemutassam, pedig a bemutatástól 3 hónapra össze is költöztünk.


Ne akard elveszíteni a bizalmát.

2013. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tiltani? Ezt most komolyan gondoltad?:) Egy 19 éves, felnőtt lányról beszélünk, nem egy 15 évesről....Nem tudsz mit csinálni, nekem is bökné a csőröm ez a hatalmas korkülönbség, de lehet az élet majd elvégzi helyetted a munkát, mert az ilyen kapcsolatok általában nem valami tartósak. Egyébként ha jó embernek tűnik akkor nincs más választásod, mint örülni a lányod boldogságának, még ha a szíved mélyén mást is képzeltél mellé. Ha így fogsz viselkedni a lányod el fog távolodni tőled és többet nem fogja a párját elhozni és nem tudod jobban megismerni sem, esetleg megkérdezni tőle, hogy mik a tervei a jövőben stb. Én tuti ilyen helyzetben szeretném megismerni a pasit, ha már más választásom nincs.Ne akard a lányod elmarni magad mellől.
2013. aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Leírásod alapján kedves férfinek tűnik, a korán kívül nincs más kivetni való. De ha belegondolsz az se az. A mostani 20-30 közöttiek nagyon éretlenek, azok még élni szeretnének bővel, úgy váltogatja némelyik a barátnőjét mint a zokniját (természetesen tisztelet a kivételnek). Összességében egy huszonévesnél nagyobb a valószínűség, hogy csak lyukra megy, vagy átveri, vagy nem bírja ki mellette, mert még hajtja az ifjonti vére. Ellenben a leírásod alapján látszik, hogy a 40-es fickó szereti a lányod! Ne rontsd el az örömüket! Lehetnek boldogok, de ne légy rossz anya/anyós jelölt.
2013. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Ennyi idősen nekem is 17 évvel idősebb barátom volt. Aztán a férjem 4 évvel fiatalabb.


19 éves, nem jelent ez semmit, ha normális a pacák, akkor tök mindegy, hogy most vele vagy egy 24 évessel van. Ne legyél olyan, mint az anyukám, akinek soha senki nem volt jó, az egyik öreg, a másik sovány, a harmadiknak nem volt elég jó a foglalkozása, stb.. a végén meg titkolóztam előtte és nem mutattam be senkit.

99,99% hogy nem ez lesz a férje, legalább olyan legyen a barátja aki nem lilára veri részegen.

2013. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg 19 évesen nem tilthatod el senkitől. Mit gondolnál, ha valaki téged tiltott volna a férjedtől csak mert NEKI nem szimpatikus?
2013. aug. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Megértelek, én is aggódnék a helyedben, és nem örülnék ennek a szituációnak! Azonban, ha megpróbálnád eltiltani, azzal csak egyre jobban löknéd a férfi karjaiba! Gondold át, a férfi középkorú, van egzisztenciája, a lányodat tiltanád, kis idő múlva odaköltözne akkor hozzá! Szerintem ne mutasd ki, ha fenn is akadsz ezen, mond a lányodnak, hogy nyugodtan jöhetnek hozzátok, szívesen látjátok a barátját! Én sem hiszem, hogy hosszú távú lesz ez a kapcsolat...19 éves, lehet, hogy a barátai előtt menő, hogy egy 40 éves férfivel jár, de később már nem az alapján fog párt választani, hogy a barátai előtt felvághasson vele!
2013. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Niikle válasza:

Ne haragudj, de muszáj vagyok arról kérdezni, hogy idáig miért nem beszélgettetek a lányoddal. Pl. én el sem tudom képzelni hogy a 18 éves lányom úgy hozzon haza bemutatni bárkit is hogy nem mutatta képen és ne mesélt volna róla.(Pl így hogy lehet akármit is főzni vagy ilyesmi, hogy nem tudom hogy az illető miket szeret)

Bocsánat, jóéjt :)

2013. aug. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Én 20 vagyok, a párom pedig 45 éves és 2 éve boldogabbak vagyunk mint valaha! Nem végzett orvosi egyetemet, nincs teli fuxokkal, mindketten dolgozó emberek vagyunk, és szerelmesek vagyunk. Nem értem ez miért olyan felfoghatatlan.
2013. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%
utolsó, majd rájössz 20 év mulva amikor még lesznek igényeid csak a párodnak nem lesz erekciója.
2013. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!