Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, a gondom az, hogy anyukám nem értékeli, azt amit csinálok, sőt!

Most vagyok negyedikes, de van még egy évem, mert előkészítős voltam. 5 tantárgyat tanulok emelt szinten, minden nap 5 körül érek haza a suliból és nincs olyan nap, amikor lefeküdnék aludni 11 óra előtt. Az eddigi átlagom, mindig 4,8 és 4,9 körül volt. Egy-két tantárgyból mindig négyes vagyok.

Anyukám csak a rossz eredményeimet emeli ki, de, ha jó jegyet szerzek, az csak azért van, mert kivételezik velem a tanár vagy mert az könnyebb tantárgy és kevesebbet kell rá készülnöm. Most az egyik tantárgyamat időlegesen szüneteltetem, már ami az emeltet illeti, mert aznap délután a diáknapi táncot próbáljuk, ez még 2 hétig tart.

Anyukám szerint nagyon beképzelt vagyok és különcködök, amiért nem beszélgetek velük minden nap legalább egy órát, nem megyek velük sehova állandóan a szobámban ülök és gépezek. (persze, tanulni soha nem szoktam, mert egy lusta disznó vagyok szerinte)

Nem régiben volt a 18. szülinapom. Mondtam, hogy szeretnék enni abból a csokiból, amit kaptam, mire azt mondta, hogy nem az enyém, hanem a bátyámé..

Egyszerűen nem tudok neki megfelelni, mert benne csak a lusta, lábát lógató kamaszt látja.

Mondtam neki, hogy délután lefeküdnék egy órára aludni, mert borzasztóan kimerült vagyok, erre fel megint mondta, hogy, aki lusta arra, hogy tanuljon menjen el dolgozni...

Ezek után mit mondhatnék???

Hogyan reagáljak ezekre a dolgokra?

Megjegyzem, ezeket mindig üvöltözve közli velem, ha pedig próbálnám megbeszélni vele, azt mondja, hogy feleselek és mennyire szemtelen vagyok.

Ma már annyira sírtam, hogy már hányingerem lett.. :(


(mások előtt pedig dicsekedik, hogy mennyire jó tanuló vagyok)


2013. okt. 11. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
:((( jaj ne sírj!!!!!:( én csak annyit tudok erre írni hogy egyszer minden rossznak vége. Szerencse hogy 18 éves vagy mert így már nincs olyan sok vissza és elmehetsz otthonról messzi egyetemre, főiskolára tanulni és mellette dolgozhatsz is. Minden esélyed megvan egy új és jobb életre. Voltam hasonló helyzetben mint te.. engem 12éves koromtól terrorozált lelkileg a nagymamám (nála laktunk tesómmal). befejeztem a középiskolát és elmentem az öreglánytól. Pestre költöztem (kb 200 km tőle) dolgozni kezdtem és mellette tanultam. Azt nem mondom hogy könnyű volt, mert eleinte nem volt az. De melyik kezdet könnyű..?. Nagyon jó úton vagy, jól tanulsz! Légy erős és kitartást!:) (remélem más mond valami használhatót :))
2013. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan az a érettségi, költözz el. Nálam bevált, azóta jó a kapcsolatom a szüleimmel. Utáltam otthon lakni. Most is rémálmaim vannak ha haza kell mennem egy-két éjszakánál több időre látogatóba. De amíg megvan a tisztes 2 ezer kilóméter távolság, addig minden nagyon jó. Skypeon beszélünk, az bőven elég.
2013. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valahogy bírd ki amíg leérettségizel, utána költözz el!Egyetem mellett vállalhatsz valamilyen állást, és esetleg barátaiddal mehettek albérletbe.(többen olcsóbb) Vagy kollégiumba.Addig kitartás!
2013. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!