Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kívülállóként hogyan tudnék...

Kívülállóként hogyan tudnék beleszólni a szülők viselkedésébe, hogy nagyon zavar, ahogy a lányukkal viselkednek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel rendszeresen beszélgetek Skype-on minden nap, ő egy 37 éves nő, a szüleinél lakik jelen pillanatban, a helyzet így hozta, gőzerővel dolgozik ennek változtatásán.


Az anyja gyerekkora óta hajtja őt, nem szabad neki ülnie fél órát sem, mert mindig van mit csinálni(az anyja szerint)

Tegnap is beszéltem vele este hétkor, hallom, hogy beront a szobájába az anyja, és ráförmed, hogy mindig csak itt ülsz a számítógépnél, nem csinálsz semmit, stb, stb...

Reggel 6-tól du 5-ig dolgozik, tegnap pl hazament, megfőzött, takarított, az anyja nyugdíjas, otthon van egész nap, főzni ritkán szokott, csak kint a kertben matatgat néha. Van a férje, egy behemót agresszív ostoba állat, és csak füttyent neki az anyja, az kioszt mindenkit.

Párszor voltam náluk személyesen is, de attól a légkörtől a bicska kinyílik a zsebemben.


Szerencsétlen ismerősöm már gyerekkorában is többször öngyilkos akart lenni a szülei miatt, és a mai napig ezt csinálják. Az a baj, én meg nem tudok úgy problémát megbeszélni valakivel, hogy békésen, nyugodtan, főleg ha ilyen tapló emberekről van szó.

Mit lehetne tenni?



2013. okt. 16. 06:22
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Elköltözni....



Ezen már dolgozik.


Mi /mennnyi kell neki a költözéshez?

Esetleg ezt megelőlegezni neki, így ismerősként, ha neked belefér...


Ilyenkor úgy összeszorul a szívem, hogy egyeseknek mit kell elviselniük...

2013. okt. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

A 37 év alatt már valószínűleg alaposan kiismerte a szüleit, és most már felnőtt fejjel tisztában van azzal, hogy nem igazán tud rajtuk változtatni. Gondolom szép csendben kivárja, hogy el tudjon költözni. Minél idősebb valaki, annál nehezebben lehet rajta változtatni, sőt, leginkább egyáltalán nem. Szerintem ezzel ő is tisztában van.

Te csak annyit tehetsz, hogy ha szeretne erről beszélgetni valakivel, akkor meghallgatod, meg ha tudsz, segítesz abban, hogy hamarabb tudjon elköltözni otthonról.

2013. okt. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ennyi idősen hagyja magat, az az o baja.
2013. okt. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
37 évesen még most akar majd elköltözni? Ő az aki otthon ragadt a szülőkkel, igényli a társaságukat, és nem is tudna nagy valószínűséggel egyedül élni. Ne szólj bele, mindkét félnek így a jó, hidd el!
2013. okt. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

NEM a szülökkel kell beszélni, hanem a lánnyal!


Aki 37 évessen!!!! hagyja, hogy a szülei így viselkedjenek vele, az saját maga a hibás. Költözzön el (ahogy írtad, dolgozik, tehát VAN jövedelme), egy szobát mindenképpek ki tudna venni, amig valami jobbat talál.

EZT kellene és VELE megbeszélni, ha ö nem akar ebböl a helyzetböl kilépni, akkor úgy kell neki.

2013. okt. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez a szülőknél lakás átmeneti állapot, úgy írtam, jelen pillanatban, természetesen segítek neki már én is, hogy meg tudjon szabadulni onnan.


Sajnos az egész életére kihatott, hogy így viselkedtek vele a szülei, nem várható már el, hogy szembeszálljon velük.

Kívülállóként persze, hogy az ember agyát elönti a vér egy ilyen szitut olvasva, de benne élve...más lehet.


Én csak attól félek, ha beleszólok a magam módján, ártani fogok vele mindenkinek.

2013. okt. 16. 08:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyire átmeneti állapot? Lakott már önállóan? Ha, nem csak készül, akkor nehéz lesz, sőt nem is fog sikerülni. Hidd el, ők már ezt szokták meg.
2013. okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

37 éves az ismerősöd, könyörgöm. Nem szólhatsz bele a család életébe.

- Anyuka úgy tűnik hatékonyan nevelt ki egy rabszolgát magának a 37 év alatt.

- Ezt a 37 éves gyerek vállalja, hisz csinálja.


Nem igen értem, mi az akadálya a költözésnek.

Kivenni egy garzont kb 40 ezer/hó. Mivel dolgozik, ezt fenn is tudná egyedül tartani.

A kaucióra meg ott egy folyószámla hitel esetleg, ahol a fizetése kétszeresét igényelheti, így még törlesztő részlet se jönne hozzá. Ha meg kiköltözik ,visszatölti a folyószámla hitelt, amikor a kauciót visszakapja.

Elég szerencsétlenre sikeredett szegény az elnyomás hatására.


Világosítsd föl ismerősödet, hogy ideje lenne felnőttként viselkednie, mert kora alapján igencsak annak kellene már lenni.

Ahogy felnő az ember, már nem mutogat hátra a szüleire, hanem a kezébe veszi a sorsát. Egy jó pszichiáter segíthet, ha egyedül nem tudja ezt a megalázó életmódot megváltoztatni.

2013. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!