Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Járna nekem az árvasági...

Royalty95 kérdése:

Járna nekem az árvasági ellátás ha?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok még iskolába járok. 2006-ban meghalt apám. Anyámmal élek így neki adom az én részemet ami 32.000 Ft körül van. Jelenleg van barátnőm. De ha úgy döntök, hogy elköltözök hozzá akkor ugyan úgy kapnám az árvaságit amíg járok iskolába? Mert jelenleg oda adom anyámnak az árvaságit.
2013. okt. 16. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Igényelheted saját jogon, igen.
2013. okt. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amíg nappali iskolába jársz, addig kaphatod. Régebben azt hiszem 26 év volt a határ, most már biztos változott.
2013. okt. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha betöltötted a 18-at akkor már most is saját jogon kapod. 23 éves korig van egyébként, de csak ha nappalin tanulsz. Én is kaptam 7éves koromtól anyukám után apukám 17 éves koromban halt meg akkor kiszámolták hogy melyik a több és azt kaptam saját jogon a családival együtt.
2013. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jár!mkérd is és ha nappalin tanulsz 26 éves korig kaphatod méltányosságból 23 éves kor utan is ha megadjak
2013. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a részedet???

Nyilván ő mos, főz rád, etet és fizeti a számlákat. ez a pénz azért van, hogy édesapád kieső keresetét részben pótolja. Tartsd el magad a havi 32-ből, és rájössz, nem is olyan sok, amit anyukád elkér tőled.

2013. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2013. okt. 17. 05:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, járna neked az árvasági, egyszerűen felhívod a nyugdíjfolyósítót, hogy ide vagy ide utalják, stb.

Addig kapod az árvaságit, amíg tanulsz, de legfeljebb 25 éves korodig. Nálam is így van, én pont 25 évesen végzem el az egyetemet.

2014. márc. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!