Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak ha a 2 kisgyerekem a hét közben szinte majdnem mindig a nagyszüleinél vannak?

Figyelt kérdés
Az egyik 9 hónapos a másik 2 éves múlt, nagyon sok időt töltenek a nagyszülőknél. Többet látják a nagyszülőket mint a saját apukájukat. Ennek milyen előnyei és hátrányai vannak?

2013. okt. 18. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
És az anyukájuk merre van?
2013. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Előnye, hogy legalább valaki foglalkozik velük, ha már a szüleik nem. Hátránya? Szomorú szülő-gyerek kapcsolat lesz a vége, érthető módon.
2013. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért megkérdezem, hogy miért nem a szülő neveli a saját gyerekeit, miért a nagyszülők?

Nyilván hátteret nem írtál, így nem tudni, hogy miért van így.

Átmeneti, vagy állandó?

Ha ez állandó, akkor nem kell csodálkozni, ha a gyerekek a nagyszülőkhöz sokkal jobban fognak ragaszkodni, ha nekik fogják elmondani a gondjukat, nem a saját szüleiknek, a nevelést, a mintaképet inkább a nagyszülőktől látják. És ilyenkor a szülők kimaradnak egy csomó mindenből, amit más esetben átélhetnének.

Előnye? Nem hiszem, hogy van.

2013. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyenek a nagyszülők. Ha olyan tipikus megkeseredett, mozogni is alig tudó, mindenbe belepofázó emberekről van szó, akkor megkeseríti a gyerek egész életét. De ha fitt, agyilag is egészséges, normális felfogású nagyszülők nevelik, akkor tisztességesen felnő a gyerek, persze a lelki fájdalmat soha semmilyen pszichológus vagy gyógyszer nem tünteti el, hogy a szülei bármilyen oknál fogva lemondtak róla, mert ezt én így hívnám.
2013. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolók... Gondolom a munka miatt...

Az anyukájuk merre van? Ő is dolgozik?

2013. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Frigg ***** válasza:
100%

Kicsit más helyzet, de például én nagyon pici korom óta szinte egész nyáron, minden nap mamáméknál voltam, amíg anyuék dolgoztak. És nagyon sokszor ott is aludtam. De nem ragaszkodtam hozzájuk jobban, csak imádtam ott (is) lenni. Igaz, itt nem egész évről volt szó, csak nyár. Évközben meg hetente pár napot aludtam ott, és mentem suliba onnan. Előnye még annyi volt, hogy mamám szigorúbban fogott tanulásügyileg, de jobban el is kényeztettek :P

Amúgy tényleg jó lenne megtudni némi hátteret.


23/N

2013. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Egy gyermek még nem tesz különbséget.A lényeg, hogy többféle nézőponttal találkoznak, és ez inkább előny mint hátrány.A szülők általában túlzott felelősségérzettel gondozzák gyermeküket, és ez kevésbé tesz jót a gyereknek, mint az, hogy a nagyszülőknél vannak.Ami fontos lenne, az az anya jelenléte, közelsége.

Az apa szerepe is fontos persze, de nem dől össze a világ ha nem találkoznak sokat.A lényeg, hogy a gyereknek az a jó ha támogatva van egyéni fejlődésében.

Egy anya tudja szeretni, és ezt érzi a gyerek akkor is ha épp nincs vele, mert nem lett a gyerek fejébe sulykolva, hogy ez nem jó neki!Ezért remélhetőleg nem is fogja így érezni.

Egy apa őszinte tud lenni a fiával, el tudja mondani, hogy ő hogyan látja a világot.És ezzel különböző szempontokat ad a gyereknek.

De attól még nem baj, hogy nem sűrűn találkoznak az apjukkal.

A nagyszülőkön keresztül sokat tapasztalhatnak, tanulhatnak a gyerekek.Ezzel nincs probléma.

Viszont ha van rá lehetőség, az anya jelenlétére, akkor a legfontosabb rész is rendben van.

2013. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Előnyei:


-jól lesznek tartva, kigömbölyödnek, imádva vannak:DD


hátránya:


-a hajadat téped mire a régi rendet vissza tudod állítani, és az elkapatásból a kis hétköznapi menet visszaáll:D

2013. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk 9 hónapos gyereket, maximum 1-2 órára hagynék ott a nagyszülőknél, de napokra tuti nem.
2013. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem lesz semmi hátránya. Csak ma hiszik azt a szülők, hogy a gyereknek mindig az anyja mellett kell lenni. 9 hónapos már elég nagy ahhoz, hogy ha kell, több napra is a mamákkal legyen.
2013. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!