Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim miért nem tudják...

Szüleim miért nem tudják elfogadni, hogy elköltözöm? Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és már tettem fel ezzel kapcolatban kérdést. találtam lakást, hétfőn írnánk alá a szerződést. Tegnap mondtam el a szüleimnek, hogy elköltözöm novembertől. Rettenetesen kiakadtak, főleg amiatt, hogy ezzel pénzt dobok ki az ablakon, ahelyett, hogy itthon gyűjtenék, és akkor 1-2 év múlva tudnék lakást venni, és ők beleadnak. Meg hogy én buta vagyok, primitív, igénytelen, mert bárkivel összeállok, menekülök itthonról, bezzeg a testvéreim szeretik őket, én meg utálok itthon lenni, alig beszélgetünk, nem fordulok hozzájuk bizalommal stb. Ordítottak, anyám sírt ill. több más dolgot is a fejemhez vágtak (hogy bezzeg ők azt is megmondták, hogy életem első több éves kapcsolata véget fog érni, bezzeg én a srácot védtem, meg hogy én biztos hajszolok egy kapcsolatot görcsösen, csak azért, mert eljárok randizni!)


Persze, igaz, hogy többet tudnék spórolni, ha itthon laknék. De ha őszinte akarok lenni, nem vagyok itthon boldog, nem érzem jól magam. Itthon csak egy gyereknek számítok, hiába vagyok dolgozó felnőtt. Bármit mondok, az hülyeség, nincs igazam, mit szólok bele. Megmondták, hogy amíg ilyne ostoba döntéseket hozok, mint ez az elköltözés, addig nincs miért felnézniük rám. Pedig jó munkahelyem van, olyna keresettel, hogy szobabérlés mellett is tudnék félrerakni. De nem érdekli őket, meerthogy az nem annyi, mintha itthon raknék félre. Elbizonytalanítanak, nem tudom, tényleg akkora ostobaság-e, amit teszek? Szívem szerint tényleg mennék, mert nem érzem magam teljesen boldognak. DE erre is az volt a reakció, hogy mi bajom van nekem, ők nem bántanak, ha nem vagyok boldogk, akkor az az én hibám, merthogy itt ők nem szólnak bele semmibe (ami nem egészen igaz...) Jó emberek a szüleim, szeretem őket, de sztem jobb lenne a kapcsolatunk, ha külön élnénk. De ők ezt meg sme hallják. Mit tegyek, elegem van a vitákból és a sértődésből :(


2013. okt. 19. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szülö vagyok, hasonló korú "gyerekekkel", és a helyedben mindenképpen költöznék.


Elvileg jó, ha a szülökkel élve többet tudsz spórolni, de a kérdésed alapján otthon kisgyereknek tartanak, ha nem költözöl ki, akkor nem tudsz felnötté válni, a lelki fejlödésed meg fog akadni.


NE vitatkozz velük, hanem szépen csöndben csomagold össze a dolgaidat, és költözz el.


Ha elköltözöl, akkor egy ideig lehet, hogy duzzognak, de idövel megszokják a helyzetet. Viszont arra figyelj, hogy ne telepedjenek még így is rád, azzal, hogy "vigyáznak" rád és naponta X-szer felhivnak, ezt idöben le kell állítanod. (Éjjelre kikapcsolni a telefont, nem venni fel, szólni, hogy csak ekkor vagy akkor vagy elérhetö, amikor neked jó, ha elkezdik a "miért mentél el" témát, akkor befejezni a beszélgetést, stb).


Egyedül az lehet (de csak lehet) gond, ha tényleg beleugrasz egy párkapcsolatba, ahol megint függö leszel. Én mindenképpen elöször egyedül élnék egy ideig, és csak késöbb költöznék össze valakivel. (Az ugyan a kérdésedböl nem derül ki, hogy egyedül laknál és ezt csak ök gondolják, de erre figyelj)


Hidd el, mindenképpen jobb lesz a kapcsolatotok, ha megszokják, hogy már nem a "kisgyerek" vagy otthon - nekem is mindegyik gyerekemmel, aki kiköltözött, sokat javult a kapcsolatom, éppen, mert már nem gyerek szerepben látom öket.

2013. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs párom, egyedül költöznék, csak egy lakótársam lenne.
2013. okt. 19. 08:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mindenképpen menj, ha jelenleg otthon túl nagy a stressz, akkor legyél a lehetö legkevesebbett otthon, töltsd máshol (könyvtár, ismerösök, barátok) a szabadidödet.


NE lépj vissza, mert késöbb csak rosszabb lesz, és a végén odajutsz, hogy 30 - 40 évesen még mindig otthon vagy gyerek, és nem önálló, felnött ember.

2013. okt. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik füleden be, a másikon ki. Nagyon fogod áldani az eget, hogy ezt most megléped! Bízz magadban és éld az életed! Megéri!
2013. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 e-ditta ***** válasza:
100%

Költözz el!


Ha most visszakozol, akkor legközelebb még ekvesebb esélyed lesz rá, indokot mindig fognak találni, amiért maradnod kell. Most a spórolás, késöbb, hogy nekik segíts, meg hogy eleve képtelen lennél egyedül meglenni, stb.


Az egyedüli ostobaság, amit most megtehetsz, ha maradsz náluk, mert igy egyre inkább függö helyzetbe kerülsz.


Értelmes szülö nem akarja megakadályozni a gyerekét az önállósódásban.


MOST nem érdemes velük vitatkozni, költözz el, majd megszokják a dolgot. Ha már független vagy ég kialakítasz egy saját életet, akkor a kapcsolatotok is javulni fog.


Azt nem írtad, hogy mennyi idösek a testvéreid, de ha ök jól érzik magokat ott, akkor az az ö dolguk, neked nem kell ugyanazt csinálni, mint nekik.

2013. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Öcsém 20 éves, még tanul, húgom meg 17.
2013. okt. 19. 09:09
 7/13 anonim ***** válasza:

A megengedheted magadnak anyagilag,akkor költözz.Ne engedd h zsaroljanak.Majd megbékélnek.

Előbb utóbb el kell fogadniuk,hogy a pici lányuk már nem is olyan pici,és neked is el kell kezdeni valahol a saját életedet kialakítani.

A sok régi dolgot meg azért vágják a fejedhez,mert nem tudnak elfogadható érveket felhozni,és valahogy "muszáj" rávenni,hogy maradj.

2013. okt. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*Ha
2013. okt. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Költött el. Ez így csak rosszabb lesz. Ha később, pár év múlva mész el, és esetleg szüleid segítségre szorulnak, majd megkapod, hogy milyen önző hálátlan dög vagy, amiért nem maradsz ott. De valamikor neked is el kell végre kezdeni, saját életet élni. Egy ideig lehet nem szólnak majd hozzád, és duzzognak, de idővel meg fognak békélni. Ha az ő oldalukat nézed, ez nekik is nehéz. Viszont most akkor is ők azok, akiknek engedni kell.
2013. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem hirtelen érte őket a bejelentésed, ez lehet a probléma. Szerintem minden értelmes szülő tisztában van azzal, hogy a felnőtt gyereke egy nap önállósodni fog, és külön akar költözni.

Korábban beszélgettetek arról, hogy szeretnél előbb - utóbb külön költözni? Irtad, hogy otthon szépen tudtál spórolni is. Ezekszerint ők nem szedték el a pénzed, ezáltal is segítettek, hogy otthon laktál és spóroltál pl.: azért, hogy később el tudj költözni.

Valamilyen szinten én megértem a szüleidet is, hogy megsértődtek, még úgy is, hogy nem jól reagálták le a helyzetet, hiszen bunkók, önzők voltak veled szemben. De nem szólsz nekik semmit ezekszerint, csak bejelented, hogy jövőhéttől elköltözöl, ráadásul inkább laksz egy idegennel, mint velük, mert nem érzed jól magad otthon. Ha őszintén beszélgettek egymással (mondjuk nem tudom milyen a családoddal a kapcsolat, lehet e egyáltalán őszintén beszélgetni) akkor lehet meg lehetett volna beszélni ezt a problémát pl.: ők mit változtassanak a viselkedésükön, hogy te jól érezd magad, de az is lehet (sőt valószínűnek tartom, mivel egy értelmes szülő, nem csak elfogadja, de szerintem ahogy tudja segíti is a gyermeke önállósodási törekvését), hogy segítettek volna neked a költözésben akár megfelelő albérletet keresni, vagy bizonyos összeggel támogattak volna , és akkor főleg, hogy neked is van spórolt pénzed, ők is adnak egy keveset, esetleg felveszel egy kevés hitelt (főleg) hogy jó állásod van, akkor vehettél volna egy kis lakást. Ami szerintem mindjárt más, és sokkal felnőttesebb, mintha egy szobát bérelnél valahol, egy idegennel osztozkodva. Most nem sértésből, de nekem ez olyan "egyetemistás" megoldásnak tűnik. Szerintem egy felnőtt dolgozó ember, már lakjon egyedül vagy a párjával, ha már külön költözik, de szobát bérelni, meg idegennel osztozkodni, nem nagy előrelépés.

Nekem nagyon olyan a te eseted, hogy csak menekülni akartál otthonról, bármi áron, titkolózva, őket megkerülve (ami egyébként megint nem túl felnőttes magatartás). Érdekelne egyébként, hogy miért nem tudtatok beszélgetni erről, hogy szeretnél külön menni, tényleg olyan rossz a kapcsolatotok, vagy csak te nem tudtad, hogy tállalni?

Én is 23 éves leszek lassan, itthon lakom még, és sokat tudok igy spórolni, de hamarosan különköltöznék talán fél év múlva ahogy számolom már lesz elég pénzem ehhez. A szüleim tisztában vannak ezzel, sőt tudják, hogy ez így van rendjén. Sőt ők mondták legutóbb, hogy tegyek félre, annyit amennyit jónak látok, aztán ha úgy érzem eljött az a pillanat, akkor pedig szóljak, mert majd ők is tudnak, szeretnének segíteni ebben. Igy persze nem megyek albérletbe, hanem szépen félreteszem a pénzem, és várok egy kicsit. Mondjuk hozzátartozik az is, hogy az én szüleim nem szólnak bele semmibe, ők tisztában vannak azzal, hogy felnőtt dolgozó emberként élek velük, de ez utóbbi szintén így a normális.

2013. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!