Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szülők...

Miért van az, hogy a szülők nem rudják elfogadni, hogy már külön életem van?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen költöztem össze a párommal, de anyum igzából így nem akarja elfogadni vagy beletörődni abba, hogy külön életem van. Eleinte egyfolytában haza hívogatott stb. De ezt egy idő után feladta, mert nem ugráltam neki állandóan. Nagyon szeretek a párommal lakni, sőt mióta vele lakom szinte alig vitatkozunk, előtte viszont sokproblémánk volt, mert én nem igazán szerettem otthon lakni és emiatt sokszor rossz kedvem volt. Amióta eljöttem viszont sokkal jobban vagyok. Ha felhívom anyumat, akkor is azt kérdezi, hogy már fel sem hívod az édesanyádat (előtte 4 napja beszéltünk). Nekem kell a szabadság, ő meg ezt nem tudja megérteni. A párom szülei teljesen másak, 2 hetente látogatjuk meg őket és örülnek, hogy megyünk és nem teszik a megjegyzéseket, hogy miért nem jövünk sűrűbben stb. Csak már kicsit elegem van, hogy nem veszi észre, hogy már külön utakon járok, csinálom az életem és megtaláltam életem párját, akivel jövőre esküdünk. Már amúgy párszor mondtam neki, hogy ez az élet rendje.

Mi a véleményetek?


2013. okt. 15. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Te magad is leírtad, a te szüleid ezt csinálják, a barátnődé nem. Az én szüleim is el tudnak engedni, szóval a kérdésed, miszerint miért csinálják ezt a szülők, kicsit értelmetlen. Van olyan szülő aki ezt csinálja, de rengetegen nem. Anyukáddal is csak egy alapos kegyetlen őszinteségű beszélgetés kellene.
2013. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kérdezd meg tőle annak örülne-e ha egy 40 éves életképtelen, alkoholista, lusta disznó lennél, aki örök életében a szülei nyakán akarna élősködni?! Csak mert másokat nem hogy munkába küldeni lehetetlen, még a söprűt se fogná meg.
2013. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem meg nem nagy teher a szülőkkel napi 5 percet beszélni. Ez még nem jelenti azt, hogy a Te életedet akadályoznák, vagy túlságosan beleavatkoznának. Egyszerűen csak szereti hallani a gyereke hangját a szülő akkor is, ha az már felnőtt, levált, elköltözött. A gyereke maradsz örökké. Lehet, hogy máshogy látod majd a kérdést, ha majd lesz sajátod, aki aztán kéthetente egyszer meglátogat.
2013. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!