Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hosszútávon szerintetek,...

Hosszútávon szerintetek, ronthat az én és a kislányom kapcsolatán, hogy olyan emberek vigyáznak rá akik (párom rokonai) még azért is képesek megszólni engem hogyha rossz csatot teszek a hajába?

Figyelt kérdés
Csak bízni merek abba hogy nem hangolják ellenem a gyereket.

2013. okt. 22. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs rá jó hatással. Nekem elváltak a szüleim, én is hallgattam mindkét oldalról hogy milyen szemét stb a másik.


Ebből kifolyólak nem engedem ilyen közegbe a gyerekem, csak úgy hogy én is ott vagyok (konkrétan anyósomról van szó, minden rossza mit csinálok. Ha mondja nekem meg a férjemnek, nyilván a gyereknek is mondaná a hátam mögött)

2013. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez nem a legjobb előjel.
2013. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a magam sztoriját tudom elmondani csak.

A szüleim 6 éves korom körül váltak el. Édesanyám és a nagymamám neveltek fel. Apámat, csak a láthatásokon láttam.

Bár anyuék folyton szidták apámat, és mondták, hogy nem szeret engem stb... De én ezt soha nem tudtam nekik elhinni igazán.


Szerintem ha te is jó vagy a lányodhoz és szereted és ezt ki is mutatod neki, mivel a lányod, így alapból is nagyon kötődik hozzád. Szeret téged. Ahhoz valami nagyon nagyon durva dolgot kéne tenned, hogy ezt felül íródjon Pl. elhagyni.


Szóval szerintem nincs mitől tartanod. Az szülő-gyermek kapcsolatot nehéz tönkretenni ilyen fiatal korban.

2013. okt. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz srácok. Én is anyóssal küzdök, teljesen kisemmizte a lányát azzal hogy rengeteg hitelt vett fel a nevére amit nem fizet, nekem kellett a gyerekkel elvinnem őket albérletbe, mert a lakást vitték, a páromat nagyon megszivatták, csak ő nem olyan habitusu mint és. Én nem toleráltam ezt az egészet annyira, viszont senki más nincs aki felügyelne a gyerekre csak a mamája, akivel nem lenne gond, csak az anyósóm őt is uszítja ellenem. Magyarán tükröt tarok felé, és ez zavarja.
2013. okt. 22. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sokat ronthat a kapcsolaton. A legfontosabb, hogy a szülőnek legyen tekintélye a gyerek előtt. Ha te is ott vagy, amikor leszólnak, akkor egy kicsit egyszerűbb, helyre tudod őket tenni, és nem azt látja a gyerek, hogy a mami kiosztja apát, de persze ha szívességből vigyáznak rá, akkor meg sértődés a vége. Nem könnyű. Ha a hátad mögött uszítják, még rosszabb. A kisgyerek még nem érti ezeket a dolgokat, nem tudja, hogy amit a mama csinál az rossz, vagy amit mond az hülyeség, mert alapvetően hisz neki.

Én már azt sem tartom jónak, ha valamit nem engedek a gyereknek, és más meg akaratom ellenére megengedi neki. Pl: ebéd előtt nincs nasi. Eredmény: otthon üvölt, hogy miért nem lehet. Én annak a híve vagyok, hogy ha valaki jót akar a gyereknek, akkor próbáljon meg alkalmazkodni apa és anya szabályrendszeréhez. Különben csak kárt csinál.

2013. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!