Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja apám hogy az ő...

Miért mondja apám hogy az ő apja milyen rossz ember volt ha ő se különb?

Figyelt kérdés

Apám mondja hogy milyen volt az apja, hogy elitta a pénzt, dugdosta és nekik meg alig volt kajára. Elvitte a kukoricát hogy kapjon érte bort, verte a nagybátyámat és az unokákkal se foglalkozott. Én nem nagyon ismertem mert pár éves voltam mikor meghalt, 1-2 emlékem van róla de akkor olyan beteg volt hogy egész nap csak ült. Nem tudom miért de nem szerettük se én se a tesóm.


Apám ahogy öregszik egyre rosszabb. Anyám épp h talált munkahelyet, már vele fizetteti a számlákat, az ő fizetéséből 2 számlát befizet és ennyi, a kajába nem akar beadni. A pénzét elissza, eltotózza, cigizik.

Rajtunk akar spórolni. a fűtést lekapcsolja, lejjebb veszi h épphogy csak ne legyen hideg, ha tusolok akkor szól h 5 percnél tovább ne. Ha kérem tőle a kocsit akkor az első amit mond hogy tankoljak bele, ha szólok neki hogy jöjjön be értem mert lekéstem a buszt akkor nem jön be mert az pénzbe kerül. A kocsival egyébként minimum 1,5 éve nem mentünk úgy hogy az egész család utazott volna benne.

Szólni nem lehet neki semmiért mert szerinte ő nem hibás semmibe. A faluba is elmond minket mindennek.

Anyám most tőlem kér pénzt hogy legyen, nem lenne ezzel gond ha haladnánk vele előre, csakhogy úgy érzem azért adok be pénzt hogy apám többet tudjon inni mert van neki csak nem ad be.


2013. okt. 6. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt az ideje, hogy a saját lábadra állj.
2013. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na és hogy? Havi kb 90et keresek és télen meg nem lesz munkám mert idénymunkából próbálnék megélni.
2013. okt. 6. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert kevés ember néz tükörbe. Ő is csak egy a sok közül.
2013. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert szerintem maga is tisztában van azzal, hogy milyen emberként értékeli környezete, családja, és szerintem ezzel mentséget kíván a maga számára, hogy a családi körülményeinek köszönheti hogy ilyenné vált.


Valószínűleg Te is a munkaerőpiacon sikeresebb lennél most, ha olyan családban nőttél volna fel, ahol már korán munkára, tanulásra nevelik a gyermeket, illetve a család ehhez az anyagi hátteret tudja biztosítani (család nem azt várja el a gyermekétől hogy minél előbb pénzkereső legyen, hanem azt hogy egyetemet végezzen, nyelveket tanuljon, sportoljon, szórakozzon, ehhez biztosítja az anyagiakat).

2013. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd lehet,hogy az ő életét elcseszte az apja,de a ti életetekért felnőtt emberként már ő felelős,nem a halott papa.van akinek sikerül ezen túllépni és jó szülő lesz,van aki pedig soha.Az alkoholizmus amúgy is leépíti az ember lelkét,agyát,nem tudsz vele mit kezdeni.Koncentrálj inkább magadra.
2013. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez volt neki a példa. Ezt látta folyamatosan,ez miatt is lehet ilyen.
2013. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy a bátyja is ezt látta otthon, mégis sokkal normálisabb.
2013. okt. 14. 18:21
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!