Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontom hosszútávon, ha így...

Elrontom hosszútávon, ha így csinálom? (altatás) rögzítem benne rossz szokásként? Vagy most szüksége van erre átmenetileg és magától elhagyja majd, ha most engedek?

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiam pár napja nem szopizik. előtte cicin aludt el és csak alváshoz kérte. az alvás körül viszont most gondok vannak, ami várható volt. mármint az, hogy nehézkes lesz az elalvás. hozzábújok, ringatom, kicsit dúdolgatok közben és mikor már nagyjából alszik, leteszem. a gondom inkább az, hogy mióta éjjel nem szopizik, átaludta az éjszakát. amióta egyáltalán nem szopizik, állandóan, szóval felkel és csak ölben alszik vissza. ráadásul csak velem. ma éjjel is közel egy órán keresztül próbáltuk visszaaltatni, de csak ordított, míg ki nem vettem. aztán nagy nehezen visszaaludt, de fél óra múlva kezdte előlről. magunk közé vettük az ágyba és ott nagy nehezen elnyűglődte magát. ez valami átmeneti dolgo nála és úgy érzi, hogy cici nélkül engem is elveszít és átmenetileg ilyen mértékben szüksége van a közelségemre? vagy kezd hozzászokni, hogy az ölemben alszik el és úgy gondolja, tartósan ott akar aludni, ezért felébred, mert nem az ölemben találja magát?

ha félálomban teszem le vagy ébren, akkor is addig ordít, míg el nem alhat az ölemben, míg már nincs ereje felkelni és sírni. így egy altatás újfent egy óra is akár, mint régen, mikor még nem aludt el cicin :-(

tehát: tényleg ennyire szüksége van most rám és csak átmeneti és ha megkapja, amit akar, akkor pár nap alatt magától leszokik róla? vagy játszmázik és éppen egy rossz szokást rögzítünk benne tartósan? :-(((


2012. jan. 10. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szia! lehet,sőt biztos lepontoznak,de én úgy gondolom,hogy nem kéne hogy veled aludjon el,az a baj,hogy tudja ha elalszik elmész,és ez fusztrálja,ha 1-3 hónapos lenne megérteném,hogy ringatod,de most már "nagyfiú" és hihetetlen gyorsasággal megszokja,sztem tanítsd meg egyedül aludni,hogy este a a megszokott rutin után beteszed az ágyába megölelgeted,megpuszilod,és elmondod neki,hogy,most aludni kell,anya és apa is elmegy aludni,holnap reggel találkozunk,és majd játszunk,mondasz neki egy olyan mondatot amit ezután mindig fogsz pl Jóéjt kicsim,szép álmokat! és kimész,valószínűleg tiltakozni fog,de ne menj vissza rögtön csak 5 perc múlva,és akkor újra takargasd be nyugtasd meg,majd mond el a mondat és ki, ezt addig amíg el nem alszik,így tudni fogja,hogy ott vagy ha kellesz,és nem tűnsz el,csak most alvás jön, már másnap gyorsabban alszik el, harmadnap meg még gyorsabban.6,5 hónapos volt a kisfiam mikor megtanítottam neki,már délután és délelőtt is így alszik el,csak az a fontos tényleg álmos és fáradt legyen.kisfiam sokáig babkocsiba és ringatva aludt el,de egy idő után 1 óránként fel kelt,mindegyikünk kimerült volt,én meg már annyira sajnáltam,hogy nem tud aludni,és akkor ajánlották ezt a módszert. Ez csak egy ötlet,de sztem próbáld ki.
2012. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, én szívem szerint FELpontoznám az előttem szólót, hasonlóan tanítottam meg az enyémnek 4hónapos korában, azóta eltelt 7hónap, volt növekedési ugrás, fogzás, szoptatás abbahagyása, de csak néha ingott meg ez az elv 1-1 nap erejéig, szépen alszik. Ha az "egy órán keresztül próbáltuk visszaaltatni" nálatok azt jelenti h nyugtattátok ő meg sivalkodott, akkor szeretném elmondani h minél inkább csitítod, annál inkább üvölt, mert közönséget talál. Egész biztosan az öledben akar elaludni, sokkal jobb ha valaki szorosan magához ölel és ringat mint egyedül, de egyrészt már most írod, h csak neked hagyja (rád van utalva), másrészt egy 14hónapos kisfiúnak súlya is van és nem kivitelezhető ez mindig. Ha nincs alvóskendője,állata, megpróbálhatsz beszerezni egyet, esetleg alhatsz is vele párszor h átvegye az illatod, de nálunk tökéletesen bevált h a kiságyba beteszem, előttem szólóhoz hasonlóan végigcsinálom a rituálét, megöleli a kis kendőjét, esetleg beveszi a cumiját és alszik. Mostanában előfordult, h a nagyik tették le aludni(náluk sem ölben alszik, hanem ahogy tanítottam, pedig ott más a kiságy is, igaz, ott is van egy ugyanolyan alvóskendője), azóta feláll a kiságyban amikor kijövök és kb 5-10másodpercet kiabál utánam, de amikor rájön h nem megy vele semmire, abbahagyja és szépen alszik másfél órát, vagy éjjel 12(!) órát egyhuzamban. Ez nem kegyetlenkedés a gyerekkel, hanem egy szabály bevezetése aminek hatására ha tényleg időben teszed le, akkor imádni fogja a kiságyát, az alvást és nem lesz ezzel gondotok.Sok sikert ha ezt választod.
2012. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elméletbe érzem, hogy ezt kéne tennem. este talán működne is. de az az érdekes, hogy amíg cicin aludt el, ő is aludt 12 órát egyfolytában éjjel :-) ennyi erővel azt is kereshette volna éjjel. meg fogzik is ezerrel, az első őrlőket várjuk :-( nagyon

meg ugye kifogásokat keresek... de képes lenne egész nap nem aludni szerintem. amikor az éjjeli szopiról szoktattuk le, volt, hogy 3 órát üvöltött, pedig más baja nem volt, "csak" a cicihiány :-(((( nagyon kitartó...

tudom, hogy nagy már ls a szertartás is megvan, meg a jóéjtmondatok, minden frankón működött, csak a cici most kiesetta gépezetből.

2012. jan. 10. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!