Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok arra, ha a...

Hogy reagálnátok arra, ha a 15 éves fiatok klasszikus zenét hallgatna?

Figyelt kérdés

Szeretem a klasszikus zenéket, operát, áriákat, a zongora számokat (pl: Bethooven Some of für elise). Nos, az iskolában a szünetben dolgozat előtt, relaxálni akartam volna, és bekapcsoltam a telefonomat, hogy meghallgassam az egyiket a sok közül. Fülhallgató volt a fülembe, de eléggé hangos lehetett, ha meghallotta az egyik ember az osztályomból. Most az iskolában, ezért cikiznek. Oké, ezt még elviseltem.

Minap mentünk a szüleimmel autóval kissé távolibb helyre. Én nem vagyok a beszélgetős típus, és inkább a nővéremre hagytam a társalgást helyettem is. Miközben én zenét hallgattam, a szüleim kérdeztek tőlem valamit, de én nem hallottam, majd a nővérem kivette a fülhallgatót a fülemből, és meghallották a zenét...

Erre azt mondták, hogy 15 évesen ilyen zenét hallgatni, teljesen olyan vagyok mint egy öregember, és ezért mondják rám, hogy különc vagyok, stb... Ezt nem vártam volna el tőlük, és rosszul is esett.


Innen merült fel a kérdés: Mit szólnátok, ha a gyereketek klasszikus zenét hallgatna fiatalon? Örülnétek, vagy különcnek találnátok?


15/F



2013. okt. 25. 20:10
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Ez mindenkinek egyéni dolga ki mit szeret, én például rühellem a diszkó zenét , a rapet és az összes ilyen stílusú zenét. De nagyon szívesen hallgatok 70-80as évekbeli rockot popot.
2013. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék! Jó ha valakit sok minden érdekel és széles látókörű. Egyébként nem értem, miért ne hallgathatna valaki fiatalon komolyzenét. Szoktam hangversenyre járni és nagyon sok középiskolás korú szokott mindig ott lenni.
2013. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#2-s: Igen, de a szüleim, édesanyámra célozva, most ebben oly nagy érdekességet lát, hogy mindenkinek elújságolja ezt a különösen érdekfeszítő hírt. Éppen ezért kell megkérdeznem tőletek, hogy mi ebben olyan nagy dolog, és miért állnak így hozzá?
2013. okt. 25. 20:17
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon örülnék neki. Sokkal többet ad... megnyugtat, a lelket élteti. Amikor én sulis voltam énekkarba jártam, tanultam zenét és rengeteg mesélő muzsikára jártam.

A szüleidtől nagyon furcsa ez a reakció. Inkább örülnének. Legyél rá büszke, és ha Téged ez nyugtat meg, ne foglalkozz a sok buta véleménnyel körülötted élvezd a ZENÉT!

2013. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon örülnék ha olyan fiam lenne akinek ennyire fejlett a zenei érzéke. Eszembe se jutna kigúnyolni vagy nevetni rajta. De viszont pontosan emiatt különc is vagy, a mai világban a veled egykorúak sajnos nem értékelik ezt a fajta zenét. De mindenképpen pozitívum, aki ezért kinevet elmehet a sunyiba.
2013. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban mindenki zenész, 15 évesen épp zeneművészeti szakközépiskolában tanult, és klasszikus zenét hallgatott. Így nálunk inkább abból lenne megrökönyödés, ha valamelyikünk valami borzadály tuctuc-zenét hallgatna.
2013. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon-nagyon örülnék neki, és rendkívül büszke lennék rá. Nem csak azt jelenti, hogy introvertált vagy, hanem azt is, hogy nagyon kifinomult az ízlésed és a lelked, és nagyon tiszta, kiváló értékrendet vallasz magadnak.


Magam is nagyon szeretem a klasszikus zenét, holott elég messze vagyok az öregembertől.


Nagyon buta ember az, aki szerint a klasszikus zene az öregeknek való. Annak való a klasszikus zene, aki azt szereti. Hallgasd csak nyugodtan és ne törődj senkivel.

2013. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 tanárúrkérem válasza:
100%

Furcsának találnám, de örülnék neki, én is kb. ennyi iidősen kedveltem meg a klasszikus zenét, mondjuk én le is tudtam írni Beethoven nevét.

Aki ilyen zenét hallgat 15 évesen, azt sajnos különcnek látják. De nem úszhat mindenki az árral. Ne játssz rá a dologra , és ne ess túlzásokba!

2013. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Akkor eddig úgy látszik csak a szüleimnek van ilyen gondolkodása. Igen, ezt én is tudom, hogy különc vagyok, de nem vártam volna, hogy a szüleim is ezzel a szóval könyvelnek el.
2013. okt. 25. 20:21
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szülő, de meg picikét lennék lepve, és örülnék:):):)
2013. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!