Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok az alábbia...

Ti hogy reagálnátok az alábbiakra? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nemrég kitettem egy másik kérdést, amiben leírtam, hogy összevesztem apámmal, ezért nem hajlandó segíteni a párommal készített vállalkozásban, a fejemhez vágta, hogy a drogos húgom sokkal jobb nálam és őt jobban szereti, és hogy takarodjak el a házából. Fogtam a cókmókom és elmentem, azonban a párom szüleinél sem maradhattunk 3 napnál tovább, így anyám magyarázkodására hazajöttünk. Persze azóta is csak folytatják, már anyám is ki akar paterolni a házból, már mondtam neki, hogy egy jövedelemmel nem rendelkező, nappali tagozatos lányt nem lehet csak úgy kitenni az utcára, rokontartást fogok követelni, mivel a pénzem lassacskán el fog fogyni (azért, mert kényszerít, hogy tartsam el magam itthon, sőt még a húgomnak is mi vásárolunk rengeteg mindent). De nem ez a lényeg a kérdésemet illetően...

Kiderült, hogy a múltkori nagy veszekedésnél apám a hátam mögött olyanokat mondott anyámnak, hogy utánam jön és közli velem, hogy nem is az apám, menjek és keressem meg az igazi apám, ha annyira támogatás kell, itt van 2 faluval arrébb egy nevén nevezett férfi. Korábban is vágtak már a fejemhez ilyen dolgokat, hogy aki felnevelt, nem is az apám, hanem valaki más az, de állítólag apám nem tudta, ki az. Ekkor értettem meg, miért nem érdekeltem sosem és miért nem foglalkozott velem gyerekként, miért olyan hűvös velem mindig, a húgommal meg miért nem. Mindig is tudtam, hogy őt mindketten jobban szeretik. Már többször fontolgattam a DNS tesztet, de sajnáltam rá a pénzt, azonban már nagyon érdekel az igazság, szerinted szánjak rá pénzt? Így, konkrét apa jelölttel már tudni akarom az igazat (bár úgy érzem magam, mint egy szappanoperában). Veszíteni valóm már nincs (a vizsgálat árán kívül). Ez azért is jelentőséggel bírhat, mert hivatalosan a szüleim unokatestvérek és mindig is rettegtem, hogy majd ha nekem lesz gyerekem, nem-e lesz emiatt beteg. Ti mit tennétek a helyemben? (Persze azon kívül, hogy néhány hónapon belül lelécelek és vissza sem nézek...).


2013. aug. 13. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hányadik unokatestvérek szüleid? Azért, ez elég durva! Tényleg szappan operába illik a sztori! Én csináltatnék apasági tesztet, ilyeneket csak úgy nem szabadna az embernek mondani, ez nem normális!
2013. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Abból van már elegem, hogy mióta apám túlzottan jóban lett egy munkatársnőjével (erről írtam a korábbi kérdésben), azóta folyamatos a veszekedés itthon, mindennek én vagyok az oka, heti 5x ki akarnak tenni a saját otthonomból, ahol felnőttem, holott semmi rosszat nem teszek, én végzem a házimunka kb 50%-át (pedig a húgom egész nyáron itthon fekszik, anyám sem dolgozik...), anyagilag 80-90%-ban eltartom magam, de még a meglévőt is sajnálják tőlem! Ma anyám azért akart kitenni, azért akadt ki, mert megkértem, hogy ha megy bevásárolni, hozzon nekem kb 2000 Ft ára élelmiszert. Megmondta, hogy vegyem meg magamnak (pedig még jövedelmem sincs most, mert gyakszin vagyok és az nem fizet).
2013. aug. 13. 13:22
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen derítsd ki az igazat!

Életpályára felkészítő nappali tagozatosról köteles a szülő gondoskodni, ezt olvastam.

A biológiai apádtól is kell minta a dns teszthez, hogyan szerzed meg?

A szüleid unokatestvérek! Nagyon nagy baj!

2013. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Amúgy első unokatestvérek. Már gyerekkkoromban feltűnt a család beszélgetéseiből, hogy a két nagyapám édestestvérek (voltak). Azóta ez be is bizonyosodott.

Igen, tényleg olyan, mint egy szappanopera...

2013. aug. 13. 13:23
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha AZ érdekel, hogy a anyád férja az apád vagy sem, akkor csináltass tesztet.


De arra sem ö, sem az esetleges igazi apa nem kötelezhetö, hogy egy NAGYKORÚ valakit eltartsanak, akár tanul, akár sem.

2013. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Rákérdeztél az anyudnál, hogy ez igaz-e, hogy nem az apád?

Mindenesetre csináltass tesztet és hadd derüljön ki az igazság. Közben akire azt mondják, hogy a valódi apád, elmennék messzirõl megnézni, hogyan néz ki,csak ugy kiváncsiságból.

2013. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ajjaj,elég durva!Jogos a felháborodásod,a DNS tesztre való pénzt meg anyádtól kéne követelni,aki nem is értem,hogy miért nem áll ki melletted.Ha esetleg kiderülne,hogy mégis az apád az apád,akit végig annak neveztél,akkor meg elég sűrűn bocsánatot kellene kérnie tőled és neki is támogatnia kellene.Sőt,szerintem még a másiktól is követelhetnéd,hogy miért nem ismerte ő el az apaságot,vagy tudott-e egyáltalán arról,hogy gyereke van!?

A "testvéredet" nem kötelességed eltartani,főleg úgy,hogy semmi közöd nincs hozzá és ráadásul miért veszel neki akármit is?Hát majd hülye leszel!Többet annak se vegyél semmit.Az egész pereputtyod egy nagy nulla,ha csak pletykálni képesek rólad,de segíteni nem.Ne is haragudj,de ezt sürgősen meg kell oldanod,mert így az életed nem mehet tovább!Hát mi lesz így veled?Nyilván ezt te is érzed,hogy mekkora súlyú dolgokkal fenyegetőznek "anyádék".A rokontartást meg kérd is!

2013. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mysticista ***** válasza:

elég durva...nekem a vér szerinti apám + anyám vagdosott ilyeneket a fejemhez, hogy akkor keseredett meg az életük amikor megszülettem, tönkretettem őket, egy semmirekellő kis szardarab vagyok aki soha nem viszi semmire, meg meg kellett volna hogy fojtsanak, + vertek becsületesen stb. hozzáteszem mindig élvonalban levő tanuló voltam, 27 éves koromig tanultam, + dolgoztam, azóta is dolgozom mint informatikus.


egyszerű volt a megoldás. fogtam magam és eljöttem. sajnos ez csak tüneti kezelés, mert a végeredmény már megvan. egy depressziós, önértékelési problémákkal küzdő, lobbanékony ember aki nem szeret tükörbe nézni. de egy dolgot megtanultam: hogy NE neveljem a gyerekem.


szerintem ne érdekeljen ki az apád. őt érdekelte eddig ki vagy te? magaddal foglalkozz és a jövőddel.

2013. aug. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha 80-90%-ban eltartod magad akkor csak van valami jövedelmed...
2013. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azért nem vagy te sem semmi a követelőzéseddel, hogy segítsenek, támogassanak anyagilag. Fura nekem ez a stílus. Örülhetnél inkább, hogy van hol lakj amíg suliba jársz és nem kell lakbért is fizetned. A szüleid háza nem a te házad, csak akkor lesz az, ha megöröklöd.

Szerintem nem kötelességük eltartani sem, felnőtt ember vagy.

Lehet inkább ezért van kiakadva az apád???

Amúgy meg miért nem beszélgetsz el édesanyáddal őszintén. Ő biztos tudja ki az apád, lehet megspórolnád a dns-teszt árát.

2013. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!