Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megjavulhat még a viszonyom a...

Megjavulhat még a viszonyom a szüleimmel? (több lent)

Figyelt kérdés
Jó a kapcsolatom a szüleimmel, nagyjából mindent megbeszélünk, de vannak dolgok, amikről nem tudnak, dehát benne vagyok a kamaszkorban, szerintem ez ezzel jár. Szóval van két barátnőm, akikkel el szoktunk menni ide-oda, főképp egymáshoz vagy be a városba. De mindig időben itthon kell lennem (6-kor még nyáron is, ami felháborító szerintem, de mindegy) és nem aludhatok ott egyik barátnőmnél se. Akárhányszor felhozom a témát, mindig veszekedés lesz belőle, mondván hogy én nem szererek itthon lenni és nem is beszélek velük. Holott mindig beszélünk, csak annyi, hogy több egyedüllétre és szabadságra van szükségem és az az igazság, hogy már nem ők a főszereplői az életemnek. Már vannak barátaim stb. és én velük akarok lenni. Ők mindig együtt vannak, ott alszanak a másiknál és olyan ciki, hogy én meg nem mehetek, pedig a szüleim is ismerik őket. Ők úgy gondolják, hogy rossz hatással vannak rám, mert a jegyeim kicsit leromlottak (nem kell nagy dologra gondolni, még mindig ötös tanuló vagyok) stb. Pedig ez arról szól, hogy önállósodok és nem akarom úgy eltölteni a fiatalságomat, hogy itthon ülök. És nem képesek felfogni, hogy van már saját életem és szabadságra van szükségem. Mikor leülnék velük beszélgetni, azzal hárítanak, hogy milyen jó szülők, hogy mindent megengednek nekem. Pedig ez távolról sincs így. Tudom, hogy nehezen fogadják el, hogy a kicsi lányukból nő lesz, de nem tudom, hogy mit csináljak. Nem akarok rosszba lenni velük és veszekedni, de kicsivel több térre vágyom. Mit tehetnék? Segítsetek légyszi! 14/L

2013. okt. 28. 19:38
 1/5 anonim válasza:
10%
Szia, ugyanannyi idős vagyok mint te, de nekem megengedik, hogy másoknál aludjak. Szerintem mondd meg nekik ugyanezt, hogy térre van szükséged. Mondd, hogy ennyi idősen már meg szokták engedni a gyerekeknek, hogy másoknál aludjanak. Kérdezd meg tőlük, hogy egy bizonyos barátnőddel van-e gond és ha igen, azt te is értsd meg. Ha már mindegyikkel bajuk van, az már az ő hibájuk.. És semmiképp se veszekedj velük, mert csak szigorúbbak lesznek. Saját tapasztalat..
2013. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%

Erre ilyen kevés információval kicsit nehéz igazán jó választ adni. Az igaz ,hogy szigorúan fognak (6 órás haza érkezés ,b.n. ott nem alvás kicsit túlzás, bár betudható annak is hogy nagyon féltenek)


Sajnos konfliktusok nélkül nem hiszem ,hogy megúszhatod de csak szép lassan kezd el feszegetni a határokat, közben tartsd a jegyeidet szinten ,hogy lássák a túlzott aggódásnak nincs alapja. Ha megbízható vagy de a határozott előbb utóbb sikerül majd.

2013. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gömbicica ***** válasza:

"És nem képesek felfogni, hogy van már saját életem és szabadságra van szükségem."

Majd fogd fel ezt a mondtatot Te magad, mikor egyszer a 14 éves lányod áll eléd ilyen szöveggel!!!


Van saját életed. jah.

meg szabadság kell. jah.


meg lehetőség szerint jó családi háttér, megértő, engedékeny szülők......


Birnád. Aztán ha mégis a szülőnek van igaza, akkor meg pampognál majd, hogy miért is nem szóltak. (most nem gondoltam semmi konkrétra!!)

Azért egy 14 éves gyerek ne akarjon már ennyire önállósodni. MIért is kell Neked mások után menned????

Lehet, hogy Rád meg másért irigyek a "barátaid".


Becsüld meg, hogy szerető, figyelmes szüleid vannak. Valóban ne légy rosszban velük!!!


"Nehezen fogadják el, hogy a kicsi lányukból nő lesz"


Na azért erre még várj egy kicsit!!! Most rohadtul fel akarsz nőni. eljön majd az idő nemsokára, mikor inkább gyerek lennél. tapasztalat!!!

2013. okt. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
14 éves vagy, hol akarsz még több teret? Messze vagy te még a nőtől, a saját élettől meg a nagy szabadságtól. Majd 16-17 évesen oké, de addig még gyerek vagy. Minek kellene ott aludni bárkinél is? Találkozzatok napközben!
2013. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már e haragudj, kedves kérdező, én azért most jót röhögtem a szövegeden :D :D Nem bántásból, de te még csak egy 14 éves gyerek vagy, iszonyatosan messze a "nő" fogalmától, és ennyi idősen nem is kell sokkal nagyobb teret engedni neked. Majd lesz szabadságod meg saját életed akkor, ha már egy felelősségteljesebb és tapasztaltabb 17-18 éves kamaszlány leszel, addig szerintem ne nagyon lázadozz, mert ezek a dolgok sokszor visszafelé sülnek el.


Rendben, ott akarsz aludni a barátnőidnél, akkor próbálj meg velük kompromisszumot kötni, hogy egy hónapban egyetlen alkalommal egedjék meg neked, és ha sikerül, akkor NE követelőzz tovább. Nem most kell kiélned a "fiatalságod".... XD XD

2013. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!