Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek meddig kell...

Szerintetek meddig kell engedélyt kérni bármire is a szülőktől? Meddig kötelező ez?

Figyelt kérdés
Ha meg lehet bízni a gyerekben? Főleg ha nincs egyértelműen jogos érvük,hanem csak annyi,hogy "mert csak".Szóval jogosan gondolom,hogy ideje már hogy utamra engedjenek,úgy,hogy majdnem egy év múlva már nem itthon fogok lakni egyetem miatt? Bulikra,párommal töltött időre,baráti összejövetelekre gondolok...Emellett számíthatnak rám.Szóval nem húzom ki magam a munka,vagy a velük töltött idő alól szándékosan.Ők úgy gondolják,bármeddig korlátozhatnak,mint eddig. 18/L

2013. okt. 29. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Amíg az ő pénzükből velük élsz addig lesz beleszólásuk.

Egyetemre meg ja majd ha írsz egy jó érettségit és utána fel is vettek, és mondjuk bírod is. Szóval azzal én ilyen szinten még nem vagdalkoznék.

2013. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nézd, kérdező, ez egy kifejezetten nehéz és összetett kérdés. Elméletben egy normális szülő ennyi idősen már teret hagy a gyermekének az önállóságra, gyakorlatban meg - tetszik vagy sem -, amíg ők tartanak el, addig nem nagyon tudsz pattogni.
2013. okt. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
igazuk van az előttem hozzászólüknak, addig amig ők adják a pénzt ételre, cuccokra, addig. amig ők tartanak el.
2013. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, 18 év és 1 perces korodtól teljes jogú állampolgár vagy, ennek megfelelő jogokkal és felelősséggel, szóval kötelezőről szó sincs.

Ugyanúgy az is tök közismert, hogy egy szülő milyen feltételekkel köteles vagy nem köteles eltartani a nagykorú gyerekét, ezt naponta 3x le szokták itt írni elvált szülőknek, de természetesen pont ugyanaz az eltartási kötelezettség igaz a nem elvált szülőkre is. (gyerektartás/rokontartás - feltételek)

A kérdés az, hogy neked mi mekkora konfliktust ér vagy nem ér meg... azért a józan ember az inkább kompromisszumokra törekszik...

2013. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerű! Nagykorú vagy? Igen? Költözz el! Találj munkát! Maradj életben! A szüleid nélkül! Akkor majd nem kell éjfélre otthon lenned, mehetsz k**válkodni amikor csak jólesik! Egyetem? Fizesd ki, ha nem akarod, hogy beleszóljanak! Ti, GYEREKEK, olyan rohadt okosak tudtok lenni, gyerünk, bizonyítsd be, hogy felnőttél!
2013. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Én igazából engedélyt már nem is kérek, ha elmegyek a barátnőimmel valahova. Megmondom kivel, hova megyek és mikorra érek haza kb. Ellenben ha olyan helyre megyünk, ahova pénz kell, vagy ha hozzánk akar feljönni valaki, akkor természetesen megkérdezem, mivel így már anyukám is érintett lesz a dologban. Hogy meddig kötelező? Amíg vele élsz együtt. Nem azért, mert az "ő pénzéből élsz" meg az "ő lakásában laksz", hanem mert szeret téged, és ne akard, hogy az, akinek a világot jelented halálra aggódja magát a hülye kis játékod miatt.
2013. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

kedves Ginna Cica, te már felnőtt, önálló ember vagy. Jogilag legalább is. Semmibe senki nem szólhat bele, amíg nem törvénysértő.


Viszont!

Amíg nem vagy "önellátó", addig nem is lehetsz teljesen független. És rossz hír, utána se, ha csak nem élsz totál magányosan. Alkalmazkodni kell, és amíg a szüleid tartanak el, addig ő hozzájuk.


A dolog másik oldala, hogy jó esetben kvázi felnőtt embereket a szülők felnőttként kezelnek, és nem azzal zsarolják őket, hogy "Amíg a mi kenyerünket eszed....".

SZóval próbálj meg kommunikálni.

Vagy elfogadod az otthoni játékszabályokat, vagy lelépsz.

Ez utóbbit annyira nem javaslom. Majd ráébrednek, hogy felnőttél, ha előbb nem, akkor jövőre, ha már nem otthon laksz.

Próbáld meg őket is megérteni. A legtöbb szülő nehezen emészti meg, hogy felnőtt a kicsi gyermek.

2013. okt. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Abban az esetben amit te írsz, szerintem semmi értelme nincs a tiltásnak, csak a felesleges erő fitogtatás. Sosem értettem azokat a szülőket akik felnőtt korukban is mindent megszabnak a gyereküknek. Normális felnőtt emberek ezeket a dolgokat értelmesen meg tudják beszélni.
2013. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én kompromisszumra törekszem,és eszem ágában sincs megbántani őket vagy meglépni tőlük,mivel szeretem őket és nem is lenne okos lépés.Másrészt hálás vagyok és hálásnak is kell lennem nekik mindenért...Beismerem teljesen nem nőttem még fel,de szerintem ilyen korban az ember jogosan vár el több bizalmat.És ebbe senki nem köthet bele.Amit várok,az a bizalom,megismétlem.Lehet hogy a kérdés megfogalmazása kissé túl lázadónak tűnt.Nem annak szántam,nem is vagyok az.
2013. okt. 30. 09:50
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező (#9), szerintem pont az lehet a baj, hogy túl kevéssé vagy lázadó, és ezért a szüleid nem szembesültek 14 meg 16 éves korodban azzal, hogy szükséges változtatni a hozzáállásokon szépen, folyamatosan, mert felnő az a gyerek. Most meg egyszerre szakad rájuk, és billenti ki őket a megszokásaikból a dolog. Ha Te 14 évesen is, meg 16 évesen is megvívtad volna a magad kis meccseit, és a változás egy folyamat lenne, ahhoz valójában sokkal egyszerűbb egy szülőnek is alkalmazkodni, mint ha egyszerre szakad rá ez a dolog...
2013. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!