Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért fontos megházasodni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos megházasodni? Házasság nélkül nem lehet boldogan együtt élni?

Figyelt kérdés

Általában a nőktől hallom, hogy szeretnének már esküvőt, megházasodni.

Miért olyan fontos dolog ez? Kötelező? Elvárja a társadalom? nem lehet anélkül együtt lni boldogságban valakivel, hogy nem házasodik meg az ember?

Utána meg hány emberről hallani akik elváltak... Akkor nekik miért kellett össze házasodniuk?



2013. okt. 17. 16:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező, de nekem úgy nem lett volna teljes a kapcsolatunk. Sem én, sem ő nem ezt látta otthon, mármint a házasság nélküli együttélést, így mindkettőnk számára fontos volt. Ennyi!
2013. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%
Ami engem illet,én papír nélkül is boldog vagyok,nekem az együttélés,és később a közös gyerek elég erős kapocs.Persze nem mondom azt,hogy nem álmodoztam még soha fehér ruháról,de anélkül is lehetek elégedett,másrészt az érzelmi biztonságot a papír sem garantálja.
2013. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
És megszólják azt az emberek, akik évekig együtt élnek, de még gondolni sem akarnak összeházasodásról?
2013. okt. 17. 16:59
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Igen, vannak akik megszólják.
2013. okt. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

De, lehet boldogan élni papír nélkül is, nyilván nem zokog minden pár otthon, aki még nem esküdött, vagy nem is fog, ám szeretik egymást :D

Mégis, 4 év együttélés után most mindketten nagyon izgatottak vagyunk a párommal, ugyanis pár hónap múlva már házasok leszünk. Mióta megvan a konkrét időpont, az eddigieknél is meghittebb a hangulat, egészen máshogy mosolygunk egymásra. A kapcsolatunkat eddig is komolyan gondoltuk, de mégis, most még jobban összeforr az életünk, és ez csodálatos.

De ezt nehéz megmagyarázni annak, aki nem érzi, mi több, elutasítja a házasság gondolatát, és ne adj isten még le is nézi azt, akit ez boldoggá tesz.

Nincs semmi gond azzal, ha valakik nem akarnak házasodni, de nevetségesek már ezek a kérdések, ahol átesnek a kérdezők a ló túloldalára, és azt hiszik, hogy mindenki csak kényszerből vagy elvárás miatt házasodik, és úgyse lehet olyan boldog, mint a valóban hős szerelmes, simán csak együtt élő párok...

2013. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Ennyi erővel feltehetnénk a kérdést, hogy azok a párok, akik összeköltöztek, majd x idő után rájöttek, hogy nem működik, azok csak nyomás hatására költöztek össze? Mi szükségük volt rá?

Elvégre szerethették volna egymást úgy is, hogy külön lakásban élnek.

Kicsit hülye a példa, de azért érthető talán.

2013. okt. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

Nem, ez nagyon hülye példa volt. Az összeköltözés gyakorlati változást hoz a kapcsolatba. A házasság nem.

Mondom ezt házasként.

2013. okt. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Jaj! Ne sértődjetek már meg! Egy normális kérdést feltettem... Ha nem tetszik a stílusom, ne válaszoljatok! Nem kell hisztizni!
2013. okt. 17. 17:09
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

A házasságnak valóban nem gyakorlati változás a lényege, de attól még hoz magával változást, nagyon is.

És ez átvitt példa volt csak, nem kell szó szerint értelmezni...

2013. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, itt csak normális válaszok születtek, nem hisztizik senki. Vagy talán tilos leírni, ha valaki nem ért egyet? Akkor ne írj ki kérdést.
2013. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!