Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nővérem teljesen kiszipolyoz...

A nővérem teljesen kiszipolyozza anyámat, meg lassan már mindenkit! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A nővéremnek van egy másfél éves kislánya, és egy férje is. Anyukám délután fél négy után ér haza a munkából, rohamtempóban főzni kezd, majd nővérem már hívogatja is, hogy: Kész van-e már a kaja? Ugye kész van már a kaja? Nincs kééész???!!! Miért nincs??? Majd idejönnek hárman(nővérem, sógorom, és a kislányuk) és sokszor csak este kilenc után mennek el. De közben nővérem folyton hidegen viselkedik, meg nagyon sokszor bunkó. Megjátssza, hogy ő márpedig mindenkinél mindent jobban tud, meghogy ő neki sosem segít senki sem, meg stb... Pedig anyám még a seggét is kinyalja(bocsánat). A múltkor is hárman pelenkázták a babát(nővérem, anyám, sógorom) és nővérem akkor is fennhangon felkiáltott, hogy neki már megint ezt is egyedül kell csinálnia, mint mindent! Meg mindenbe beleköt, ha nem egyezik a véleményünk, akkor én már csakis hülye lehetek. Ja... ma voltam orvosnál egy problémámmal, és az orvos megnyugtatott, hogy nincs bajom. Erreföl a nővérem száján meg kicsúszott, hogy KÁR...! Olyan dolgokat mond, hogy a kopasznak is hajmeresztő, reggelig tudnám sorolni. Nem az a baja anyunak, hogy odamennek, hanem az, hogy minden áldott nap, sőt! hétvégén már fél tizenegykor azon veszekszik, hogy miért nincs már kész a kaja... Anyu nem tud pihenni, nagyon kikészíti őt, hab a tortán neki a nővérem sértő viselkedése is. Én csak évente egyszer megyek haza egy pár hétre mert külföldön élek. Pár napja vagyok csak itthon, és már készen vagyok teljesen. Már sógorom is mondta anyukámnak, hogy csináljon valamit a lányával, mert ő már nem bírja cérnával a viselkedését.


Mit tegyünk? Legszívesebben nekiesnék, és addig pofoznám, amíg észhez nem tér!


2013. okt. 30. 22:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja... meg apukámra rácsukja a nappali ajtaját, nehogy érintkezzen a unokájával! Napok óta teleköhögi a lakást, nem hajlandó kezelni a megfázását, pedig már nem is szoptat, igazán kezeltethetné. Azt akarja elérni, hogy sajnáljuk, vagy nem tudom.
2013. okt. 30. 22:23
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Aztán egyszer nagyon kiborultam és megmondtam nekik, elég bunkón, hogy mennyire nem jó, amit csinálnak, előtte próbáltam többször szép szóval, az nem segített. Kb. egy hónapig sértődés volt, addig nem láttuk őket, de aztán végülis értettek a lecseszésből, azóta ritkábban jönnek, nem esznek itt, csak ünnepekkor és hetente, kéthetente hétvégén jönnek, max. 4-5 órát vannak itt. A többi nap meg telefonon beszélnek velünk.
2013. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Beszélj anyáddal, hogy ha holnap telefonál akkor mondja azt, hogy nem főzött (tényleg ne is főzzön...) viszont apáddal, anyáddal menjetek el valahova, étterem akármi, egyetek ott, aztán menjetek tovább sétálni stb. Ezt csináljátok meg pár napig. Ha kulcsa van a lakáshoz szó nélkül cseréljétek le a zárat. Ez az ötlet hogy tetszene anyukádnak?
2013. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval. Sajnos csak akkor lesz ebből eredmény, ha mindenki előtt jól elmondjátok neki, hogy mégis mit képzel, ő is már anya, lássa el a gyerekét, ahogy kell és ne élősködjön másokon, ne zargasson benneteket minden nap, épp ideje, hogy ő is megálljon a talpán! finom szavakkal egy ilyen nőszeméllyel nem tudsz megértetni semmit, a család üljön össze és legközelebb, amikor jönnek a nővéredék tálaljatok ki.
2013. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3-as mondja, és határozottan!
2013. okt. 31. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok újat mondani, az előttem szólók mindazt elmondták amit tanácsolni akartam. Határozottan véget kell ennek vetni. Talán könnyebb lesz a szüleidnek addig véghezvinni amíg itthon vagy.
2013. okt. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Izomból pofán vágnám, hogy szálljon le a földre.
2013. okt. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A zárcsere azért túlzás. De meg kell neki mondani, és kész! Anyu attól is fél, hogy eltiltja tőle az unokáját.
2013. okt. 31. 09:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Ettől kár félni, ha el is tiltja, az nem fog sokáig tartani. Igyekszik majd kihasználni gyerekfelvigyázásra, ha ilyen a természete.
2013. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaa, ha a zárcsere túlzás, akkor az más...akkor meg is érdemlitek, amit tesz a nővéred! Most már azt mondom, ő teszi jól. ha van kivel megtegye, egészségére.
2013. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!