Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarnak elengedni. Hogyan...

Nem akarnak elengedni. Hogyan győzzem meg a szüleimet? Sétáljak ki az ajtón?

Figyelt kérdés

Egy lelkész ismerősömmel több, mint 1 éve nem találkoztam, mert elköltözött. Tegnap volt a városban, de nem tudtam elmenni. Mondta, hogy jó lenne, ha a közeljövőben elmennél meglátogatni.


Kb. 80 km-re lakik tőlem, vonattal mennék. Szeretném meglátogatni, de itthon ellenzik.


Mi legyen? Tudom, gàz a helyzet!


19l



2013. nov. 3. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
egy 19 évesnek hogy akadályozzák meg? Amúgy mi az oka hogy ellenzik? Én sem szívesen látnám a lányom mindenféle agymosott szektásokkal ha erről van szó.
2013. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na, na, na! Sem ő, sem én nem vagyok 'agymosott szektás'!!


Annyiról van szó, hogy lány vagyok, egyedül ne mászkáljak idegen helyen, stb...

2013. nov. 3. 12:12
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Pénzed van rá, hogy meglátogasd?

Akkor meg mi tart vissza? Reggel mész, megmondod, hogy este vacsorára itthon leszel, és cirka ennyi.

2013. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
(egyébként még egyetlen agymosott szektással sem találkoztam még, aki tisztában lett volna a ténnyel, hogy ő egy agymosott szektás!)
2013. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, hogy a vallás témán lovagoltok. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire fontos pontja a kérdésnek. Bánom, hogy beleírtam a kérdésbe...
2013. nov. 3. 12:19
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

hasznos választ is kaptál, nem?

ha van pénzed, elmondod anyukádnak, hogy reggel melyik vonattal mész, este melyikkel jössz, felnőtt ember vagy.

2013. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

De most tényleg, mi gáz a helyzeten?


19 éves, felnőtt nő vagy. Amennyiben nem a szüleid fizetik az utazást, akkor közlöd, hogy mész, és mész. Viselkedj is felnőttként, ha már az vagy :)

2013. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Én 19 évesen volt hogy a Balatonról telefonáltam haza hogy pár napig ne várjanak.
2013. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

jársz fősulira? mert ha igen, akkor először az is idegen hely volt, mégis elengedtek valahogy a szüleid.

ha férfi az illető, akkor lehet attól féltenek, hogy valami erkölcstelen dolog történne. függetlenül attól, h lelkész vagy mérnök az illető.


nem tudom, h 19 évesen miért tartozol elszámolással a szüleidnek, és miért nem elég az, h reggel elbúcsúzol, azt mondod programod van, és majd este jössz haza, napközben pedig felhívod őket párszor, h minden oké.


lehet, h az én anyukám túl szabadelvű, de 19 évesen nem kellett tételes beszámolást tartanom az épp aktuális magánügyeimről. az addig rendben, h eltartott, hiszen egyetemre jártam, viszont az anyagi dolgaimon kívül mindent egyedül intéztem (hivatalos ügyek, főzés, takarítás, utazás, orvoshoz járás).

2013. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
38%
19 éves felnőtt ember vagy! Állj a sarkadra és indulj el! Ha a szüleidnek nem tetszik, akkor így jártak.
2013. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!