Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sógornőmék "kisfia" 16 évvel...

Sógornőmék "kisfia" 16 évvel ezelőtt halt meg 3 éves korában. Nekik van már két felnőtt fiuk, de mégis mindennap kimennek a temetőbe. Szerintetek ez normális, hogy ennyi év után sem tudják elengedni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 21:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Igen, normális. Az ember a gyermekét nem tudja elfelejteni..
2013. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Az hogy minden nap temetőbe mennek abszolút nem.
2013. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem normális. Igaz, hogy egy gyerek halálát nem lehet elfelejteni, de a halottat el kell engedni. Csoda, hogy a nagyobb gyerekek nem sérültek emiatt.
2013. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Kócos boszorkány ***** válasza:
83%
Baromi lelketlen dolog kijelenteni, hogy nem normális dolog. Ha 3 évig nevelsz egy gyereket, majd egy nap meghal, soha nem fogod sem elfelejteni, sem feldolgozni a halálát. Attól, hogy utána még született gyerekük, attól még az elvesztett gyermek emléke velük marad.
2013. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nincs szörnyűbb dolog annál a világon, mint elveszíteni a saját gyerekünket!
2013. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

aki tudja milyen elveszíteni azt akit a világon mindennél jobban szeret, annak teljesen érthető és normális ha 10-20 év után is őrzi az emlékét.

Nagynénémnek 25 évvel ezelőtt halt meg az akkor 9 éves fia. Szörnyű tragédia volt. Karácsony napján pont 24-én a fia a 2 évvel idősebb bátyjával és a 4 évvel idősebb nővérével lementek játszani a jásztótérre fél órára. Minden karácsonykor így tettek, mert amíg lent voltak, addig a szülők előkészítették az ajándékokat, a karácsonyfát.. Utána lehet ünnepelni..Tomcsi egy ilyen napon véletlenül felakasztotta magát a fára. A sál beakadt és ő leesett.. Megfulladt. A nővére találta meg.. Ennek 25 éve.. Mindannyian rendszeresen kijárnak a temetőbe. Nagynéném minden nap kimegy. A nővére is hetente egyszer kimegy. Kiviszi egy szál virágot, kicsit rendezi a sírhelyet, majd puszit küld és megy a dolgára. Mi is kiszoktunk menni. Attól hogy a nagynéném minden nap kimegy, hogy a testvérek is hetente 1-2 alkalommal kimennek, teljesen természetes.

2013. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Igen normális. Ez olyan nekik, mint, másnak a napi fogmosás. Tartsátok tiszteletben, és ne kelljen soha, senkinek végigjárni azt az utat, amit ők járnak naponta.
2013. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
3 éves a gyerekem, nem mondanám, hogy nem normális, én, ha történne az enyémmel valami, akkor én is belehalnék.
2013. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Abszolút normális.

Mindenkinek másra van szüksége, hogy valahogy túlélje a gyermekének az elvesztését. Nekik ez a megoldás.


Ez annyira belső, magánszférájuk, hogy még csak megjegyzést, észrevételt tenni sincs joga senkinek.

2013. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

nincs ilyen, hogy "normális" vagy sem. van aki így él van aki úgy. attól, hogy számomra meglepő, még nem ítélkezem, nem mondom, hogy nem normális.


szerintem amúgy az lehet, hogy ez a rituálé az életük részévé vált. beépült a napi ritmusba. mert nem tudom, hogy ennyi idő után lehetséges e minden nap rendesen emlékezni rá, gyászolni. mondjuk lehet pont azért csinálják, hogy ne felejtsék el. vagy mert megígérték maguknak amikor meghalt, hogy mindig kimennek és úgy éreznék elárulnának valamit, ha meggondolnák magukat.


esetleg ha kedved van megpróbálhatod kizökkenteni őket ebből, de csak ha úgy látod, hogy ez terhes nekik, hogy csak beleragadtak és nem veszik észre, de már tovább mennének. de csak óvatosan ha erős a bizalom köztetek.

2013. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!