Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem hagy élni, veszekedi...

Anyám nem hagy élni, veszekedik, stb. elegem van! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

14/L

kiskorom óta van az egész, szóval nyilván közre játszik a lázadó tinikor is, de nem az a fő okozó.

szóval: anyám minden kis hülyeségért ordibál velem.

Napi szinten ver kis semmikért. maradando nyoma nincs, de kicsivel utana h megver piros a hátam/kezem/más , és fáj.

Ráadásul úgy ver meg, hogy közbe ordit hogy menjek oda, hajoljak le, stb hogy ő meg tudjon verni. es ha elakarok nenni h ne verjen, akkor ordit, h nem kotelhuzo versenyezunk (mert lefogja a kezem).

ezutan altalaban elviharzok a szobamba gondolkozni....sirni. és mindig hallom mig becsukom az ajtot, h gyunyosan megjegyzeseket tesz, pl hogy: "úgy, úgy, menjél bőgni!".

utana be nem jonne megvigasztalni, hanem amikor kimegyek, játsza a sértődöttet, és ha nem bocsájtok meg neki, es megyek oda megölelni, akkor én leszek a szemét kö csög, aki élvezi haragban vagyunk.

egésznap pattogok neki.csak ki kene nyujtania a kezét valamiert, de ő engem hiv ki a szobambol h adjam neki oda. ha nem megyek, ordibal es megver.

ezt naponta 10- 20x .

Címekkel is illet, pl: hülyelany, benalány, kényeskirálynő, kis szar, bu zinő stb.

Ilyeneket mond sokszor: "a fene/franc/rák enne neg", "fulladnál meg..", "szétverem/ kinyirom ezt a gyeteket!".

Ha szeretnék vele beszélni valamiről, akkor veszekedést csinal belole, es vegig se hallgat egy mondatom se.

Ezeken kivul rengeteg idegesito szokasa van. Ez csak 1 pelda: ha nem talalok valamimet, ordibal h milyen renyhe nő vagyok, meg ilyenek. Ha ő nem talal valamit, akkor az egesz csaladdal keresteti, minket vádol, h biztos elvettük.es ha nem akarom keresni, vagy csak simán annyit kerdezek: "de hol keressem?" akkor ordibal, megver.

Nem hagy élni. 7edikes vagyok, es meg eletemben egyszer sem voltam egy baratnomnel sem, nem hogy ottaludjak..!

A mozi, vagy csak egy meki szoba se johet egy isztalytarsammal se, akkor se ha en fizetem. a bulikrol ne is beszeljunk. es akkor csodalkozik, ha 1-2 orat facebookozok egy nap.

Ezekre még rátesz egy lapáttal, hogy apámmal csoda h nem váltak el. mindig veszekednek, es ritkabban, de nekem az is rengeteg "nagy veszekedés"t csinalnak. ami azt foglalja magaban, hogy eloszor ordibalnak, aztan lehordjak egymast mindennek, fenyegetoznek, apám "szétveri a házat", többször így tört el a keze. Anyámat nem bántja fizikailag, de fenyegetozik vele. mindig sirok emiatt.


ezek miatt, meg plussz még szerelmi bamatom is volt, van, amirol anyam semmit se tud, mert nem lehet vele beszelni, csak arrol amirol ő akar, de arrol kotelező, rontottam a 4-5öseimet 3-4esre. alig merem megmutatni az ellenorzomet, mert felek h mit fog csinalni.

Még nem tudok dolgozni, elkoltozni....hogyan?

mit tudok tenni? utalom mar az eletem, meg akarok halni.



2013. nov. 3. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezen mindenki átesik. Te is túl fogod élni.
2013. nov. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Elsőnek: Nem hiszem,hogy minden kamaszt vernek otthon,ha nem csinálja meg ezeket! Max. egy kicsit ejnye-nejyne,de semmiképp nem verjük meg! Mindennek van határa!

Kérdező: Nincs lehetőséged elköltözni? Nagyszülők,nagynénik,nagybácsik,egyéb? Apukád Miért nem véd meg téged? Egyébként állj egy kicsit a sarkadra. Beiratkozhatnál valami küzdősportra,hogy kicsit ki tudd védeni az ütéseket. Nem,nem arra célzok,hogy verd meg anyádat,hanem hogy ezek a küzdősportok fejlesztik a reflexed,így eltudod kapni a kezét,még a levegőben.

Sok erőt kívánok neked,tarts ki!

Eszméletlen,hogy milyen "anyák" vannak....

2013. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, első, ez érekes! Engem sosem vertek....
2013. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Szia! Velem ugyan ez a helyzet,csak már 17 éves vagyok, és szégyenszemre még mindig ver... Ha gondolod, írj nekem privit és beszélhetünk :)
2013. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is mindig ilyen volt/ilyen. 17 éves vagyok, most is rokonoknál tartózkodok (igaz hogy csak a suli miatt) de ha eljön meglátogatni, akkor is csak ver meg szid meg veszekszik és nem bir leállni, fél éjszaka kiabál mikor én már aludnék. Nagyon várom már, hogy betöltsem a 18.-at és leléphessek, csak az a baj, hogy nem tudom hogy hova meg miből.
2013. nov. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hasonló volt nálam is a helyzet, azt tudom tanácsolni, hogy ne hagyd magad. Ugyan ezt csinálta, olyan szinten nem vert meg, hogy látszódjon, de percekig ütött folyamatosan és még mindig magam előtt van az elégedett feje, undorító. Nekem abban szerencsém volt, 13 évesen olyan magas voltam, mint anyám, ezért leszoktattam a verésről. Sosem ütöttem vissza, de ha pl ültem rácsaptam az asztalra, felugrottam és elindultam 1-2 lépést felé és ő mindig meghátrált. Mondjuk az én anyám nagyon vékony és alacsony, szóval 13 évesen már erőfölényben voltam és meg tudtam ijeszteni annyira, hogy abbahagyja.
2013. nov. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekjóléti szolgálatnál lehet panaszkodni, majd ők beszélnek velük.


Ekkor merül fel a kérdés, hogy miért van az, hogy egy jogosítvány megszerzéséhez vizsgát kell tenni, de gyereket akárki nevelhet.

2013. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak.

Nagyszülöök nincsenek??apud??

2013. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
velem személy szerint nem történt ilyesmi de egy barátnőmmel igen csak őt nem az anyja verte hanem az apja most 20 éves a lány anyja nemtudta megvédeni mert ő is félt 17 évesen a lány teherbe esett és terhesen az apja kék zöldre verte molesztálta is lányt nézte ahogy fürdik fogdosta stb a lány feljelentette (mivel a szülő sem verhet folyton)és így teljes eltíltást kapott az apja felügyelet mellett látogathatta őket azóta nemtudom mi lett de az biztos hogy nagy lelki károkat okoz ha a szülő ilyen
2013. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!