Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék az apám ellen,...

Mit tehetnék az apám ellen, hogy ne tegye tönkre az életünket?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok a szüleimnél élünk sajnos, mert nincs pénzünk elköltözni saját lakásba, vagy albérletbe.

A történet nem új keletű, de eljutottam sajnos arra a pontra, hogy úgy érzem hamarosan kárt teszek benne komolyan, ha nem történik semmi, egyszerűen nem bírom már ezt, nyáron már egyszer össze is verekedtünk, és akkor elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha feljelenteném, vajon sikerülne megszabadulni tőle, vagy csak még rosszabb lenne?

Folyamatosan szid minket, k......nyázik, üvölt, hogy mikor d.ünk már meg, mert hogy az ő életét tönkre tesszük, meg nem csinálunk semmit, csak ő van értünk, blablabla... ha valamit eltesz vagy letesz és 3 perc múlva nem találja, mert nem emlékszik hova h...nyta el, akkor is mi vagyunk a sz.m..etek, meg miattunk van minden, mi tettünk el, r.h..adjunk meg, meg d...göljünk meg....

Anyukám vesebeteg,dialízisre jár. Apám szerint nincs semmi baja, szimulál, meg állandóan csak meg akar dö.le..ni, meg nem csinál itthon semmit.


"Sosincsen" kaja itthon (ha anya egy nagy lábassal főz, akkor képes apám egyedül megzabálni az egészet, azt se kérdi, hogy akar-e még enni valaki, vagy ettünk-e már.Addig eszi, amíg van benne, még éjszaka is kijár.

Párom cukorbeteg, ha főzök neki, vagy magunknak valamit kettőnkre, akkor Apám kiakad, hogy mert mindig csak Páromnak főzünk neki sosincs semmi főzve... és még fokozhatnám... issza a kávét literszám, amitől még idegesebb.

Én már komolyan nem tudom mit lehetne csinálni szép szóval nem megy, és felesleges is egyszerűen nem normális, és nem tudom miért bánt minket állandóan. Egyre fogy a türelmem, és a cérna is egyre vékonyabb. Nem az a baj , hogy engem bánt, hanem hogy mindenkit anyukámat és húgomat is szidja állandóan, és én ezt nem tudom elviselni, pedig a s.g..e fényesre van nyalva.

És a legvégére a legjobb a munkahelyéről is kirúgták, mert gondolom ott is megunták, hogy miket művel, és most már a nap 24 órájában itthon van, és minden alkalmat megragad, hogy konfliktust kelthessen. Nem iszik, nem cigizik, meg semmi, egyszerűen nem normális...


2013. okt. 8. 22:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
5%
addig örülj, amíg van apád...
2013. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
41%

Szidhatod az apádat, de neki joga van úgy élni ahogyan csak akar, a SAJÁTJÁBAN!


Ha nem tetszik, akkor nem kifogásokat kell keresni, hanem el kell költözni!!!

2013. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Ahol éltek lakás az kinek a tulajdona? Apádé és anyádé?

Ha igen, akkor anyudnak itt az ideje hogy elváljon, eladják a házat és megszabaduljon a férjétől.

Nem írtad hogy dolgozol vagy sem, de 26 évesen azért egy szobát már csak ki lehetett volna bérelni..

Így viszont hogy egymás nyakában éltek, sőt a párod is odaköltözött,nem csodálom ha az apád egyre agresszív.

Sokat nem tudsz mit csinálni.Vagy megszöksz vagy megszoksz..

Anyud miért nem vált már el tőle??

2013. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
29%

26 évesen már illene egy saját kis lakás a pároddal.

Amíg apád házában éltek, nincs jogod megmondani, hogy hogyan viselkedjen, akármennyire is kiábrándító. Ennyi idősen ezt már tudhatnád.

2013. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
30%

Ideje lenne felnőni és úgy viselkedni.


"És a legvégére a legjobb a munkahelyéről is kirúgták, mert gondolom ott is megunták, hogy miket művel, és most már a nap 24 órájában itthon van"


Szidod,hogy kirúgták miközben te is otthon vagy nap 24-ben. Mégis miért nem dolgozol?

2013. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
58%
1 Te örülnél, ha valaki minden nap pokollá tenné az életed? Úgy nem bírom az ilyen buta embereket. Benned nulla empátia van, csak a saját problémádat látod.
2013. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%

5 en laktok együtt ennek a vége hogy valki elöbb utobb besokal...

Anyuka beteg nem dolgozik, apuka munkanélküli, te bármelyik pillanatban lebabázhatsz, pénzt azt se te a párod nem keres

nem is tudom mitöl lehet ideges a jó ember...

Fogd magad meg a pasidat és költözetek az ő szülei nyakára.

2013. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Az igen! erősen ledöbbentem a kommentelők hozzáállásán, úgy tűnik nem volt még SZERENCSÉJÜk megtapasztalni ilyen "kiváló" ember társaságát, és BEZZEG az ő életük tökéletes, mert Időben el tudtak húzni a támogató, és kedves szüleik köréből, akik azóta is visszasírják őket. Hát képzeljétek nem csak ilyen szülő van!! Ez igen...empátiából kevés kivétellel mindenki megbukott!

Munkanélküli vagyok, és nem igazán találok munkát, páromnak hitele van, amit fizetni kell, mert volt szerencséje egy kedves nőhöz előttem, akinek mindent megadott, cserébe maradt a hitel...Amíg dolgoztam gyűjtöttem, hogy elmehessünk végre innen, de azóta nem tudok gyűjteni a segélyből!

Iskolába járok, hogy legyen majd munkám ezzel is elősegítve, hogy minél hamarabb elhúzhassunk innen, de sebaj, gondolom még így is én vagyok a szemét.

"joga van azt csinálni amit akar???" Ezt tényleg komolyan gondoljátok?? Joga van a feleségét és a gyerekét naponta többször is elküldeni a p...ba, és a beteg anyámra azt mondani, hogy mikor döglik már meg végre, mert akkor már legalább majd hozhat egy normálisat a házhoz?? A gyerekinek azt kívánni, hogy dögöljenek meg?! Tényleg komolyan mondjátok???? Nem térek észhez...

Amikor valamit eltesz, és nem találja, akkor is mi vagyunk a szemetek, mert eltettük, holott már mindenki kerüli messziről a dolgait. Állandóan konfiktust keres és szít, csak azért, hogy legyen miért k...aanyázni?? Kiskoromban számtalanszor megvert, mostmár csak a halálomat kívánja, végül is javuló tendencia, nem? Sőőt egészen élhető!!!

Ezek szerint teljesen rendben van, hogy valaki tönkreteszi az egész családját,terrorban tartja, lelkileg megnyomorítja, úgy, hogy semmi oka rá, mert minden a s...egge alá van tolva!! Kissé mintha szelektíven olvastátok volna amit írtam! Jelzem nem most kezdődött,a dolog hanem csak most teljesedett ki!

Miért nem költöztem el? Elköltöztem, csak sajnos vissza kellett jönni, most van stabil kapcsolatom, akinek az 50 ezres hitele mellé nem fér be egy albérlet a havi 100 ezres fizuja mellé, amiből még két embert kéne eltartani. CSAK ennyi, de ha még érdekel valakit valami hát kérdezzen, de gondolom vádaskodni könnyebb, mint egy kicsit átérezni a problémát.


Ja, és hogy anyám miért nem vált el tőle? Mert apám nevén van a ház, és van házassági szerződés...gondolom anyám nem akart a híd alá menni 2 gyerekkel...bocsássátok meg neki legalább ezt!

2013. okt. 8. 23:49
 9/34 A kérdező kommentje:
nem tudom honnan vette az egyik kedves komentelő, hogy párom nem dolgozik, mert erről nem volt szó sehol, csak a legutóbbi írásban, hogy DOLGOZIK! Gyerek nem lesz, mert nem fogok szülni a nagy semmire, erre ők is fel vannak készülve.
2013. okt. 8. 23:52
 10/34 A kérdező kommentje:

6-os hozzászóló! Bocsi, most látom, hogy az egyesnek ment az írás!!! 1-essel szívesen cserélnék egy kis időre, hogy megtapasztalja milyen nagy boldogság így éni! Minek kellene örülnöm vele kapcsolatban?

Biztos, hogy rossz indulatú vagyok és elfogult a témában, de higgyétek el nem ok nélkül, van miértje!

2013. okt. 8. 23:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!