Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A szüleimről van szó. Főként az anyagi dolgokról. Édesanyám olyan 100000 körül keres, édesapám betegnyugdíjas, de így is megvan a 180000 Ft-juk kb egy hónapban. Mégis úgymond a létminimumon vagy ahhoz közel táplálkoznak, drága kajákat nem vesznek, ha megkívánnak egy üdítőt a legolcsóbbat veszik, pizzát évek óta nem rendeltek, nyaralni sosem voltak. Ennek ellenére hó végén nincs pénzük, megtakarításuk zéró. Folyamatosan megy a panasz a nélkülözésről. A lakásban évek óta nem újítottak fel semmit és még sorolhatnám....

A párommal kettőnknek egyelőre kb havi 160 E. ünk van, aminek kb. fele indulásból elmegy albira. Még rezsi, kaja, egyebek. Ennek ellenére néha veszünk pizzát, minőségi kaját (na jó, nem mindig amit szeretnénk, van hogy hó végén csak pástétom van itthon) de többé kevésbé azért jól élünk, legalábbis nem panaszkodunk. Plusz egy labradorunk is van...

Ennek ellenére van mindig félretett pénzzünk, anélkül nem is éreznénk jól magunkat...


Nem tudom, hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy kicsit fogják meg a pénzt és értelmesebben költsék. Már-már bosszantó. S még anyám tesz megjegyzéseket, mikor pl. késik a fizum, hogy jó, hogy még nem jött meg, mert már elköltöttétek volna? :-O


Foglalkoznátok a témával, vagy az ők dolguk...?


2013. nov. 4. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor mégis mire költik?
2013. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Beszélhetsz velük, igen. Bár hozzáteszem, én azt nem értem, ti mit esztek, vesztek fel... . Ha a 160.000 fele elmegy albérletre, akkor marad 80.000, ebből rezsit, ételt-italt, ruhát, gyógyszert, vegyszert... 2 embernek + egy kutyának fedezni lehetetlen.
2013. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem az :D a rezsink nem sok :)

Tény, hogy kaját néha kapunk a párom szüleitől.


Hát ez az...cigire, mert másrt nem igen tudnak felmutatni :( A lakásuk is lassan úgz néz ki, hogy szégyen...


Nem akarom megbántani őket, de fogalmam nincs miért ennyire felelőtlenek (apám egyébként súlyos beteg, tehát már csak azért is tehetnének félre pénzt, ha véletlenül kell kezelésre, gyógyszerre stb.)

2013. nov. 4. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Jártathatod a szádat,de felesleges.


Nálunk is ez van,csak nagyobb összeggel.Anyám vállalkozó,tisztán marad 200-250ezre,apám 150-et keres.Nettó összegek,könyvelést én csinálom,adóbevallást is,így látok mindent számszerűen.

350-400ezrük van havonta,amiből rezsi 50-100 ezer évszaktól függően.

A többit elcigizik,elisszák,mert kaja sosincs,a ház omladozik lassan,mint egy putri,nyaralni sosem mennek sehova,nem vesznek semmit.

Meguntam,hogy próbáljak segiteni.Megcsinálom a vállalkozás papirmunkját és kész.

Utána hazamegyek,és élem az életem.

2013. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

80.000-ből még ha csak 30.000 is a rezsi, akkor a maradék 50-ből még mindig lehetetlen az étkezésen kívül szinte bármi mást finanszírozni 2 emberre, szóval nem értem.


Meg mondjuk azt sem, hogy ha ilyen kevés pénzetek van, akkor miért éltek ilyen drága albérletben.

2013. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:) elírtam a számokat kicsit. Jobban összeszámolva 70. E. ből kijön rezsi albi együtt. Itt ahol élünk ennyik nagyjából. Igazából lényegtelen.

Azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy kevesebb pénzből, több kiadással is több megtakarításunk van és minőségibb életünk. Anyám meg nem akarja észrevenni.

Sajnálom is őket, hiszen a szüleim, de kicsit olyan, mint amikor a strucc, a fejét a homokba dugja. Nekik nincs pénzük és kész....:(


Szeretnék segíteni...csak nem tudom, hogyan

2013. nov. 4. 12:28
 7/7 anonim válasza:
Mond a szemébe mit gondolsz(persze csak finoman) és lesz ami lesz vagy észreveszi magát vagy marad minden igy.
2013. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!