Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti miben segítitek a...

Szülők! Ti miben segítitek a gyermekeiteket, akik már kirepültek otthonról és önálló életbe kezdtek? Nyújtotok nekik anyagi támogatást vagy ők segítenek titeket?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk egyikőnk sem nyújt rendszeres anyagi támogatást a másiknak. Ha szükség van rá persze adunk kölcsön és kapunk is, de nem csinálunk belőle rendszert, mindenki megél a saját bevételéből.


Egy dolgokat gyakran viszünk egymásnak, pl. zöldség-gyümölcs ami a kertben termett, ha van ismerőstől méz, lekvár áron alul akkor mindig adunk ajándékba, stb.

2013. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi anyagilag nem tehetjük meg, de nem is várjuk el a támogatást. Viszont bármikor szívesen vigyázunk az unokáinkra.
2013. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden vasárnap családi ebéd van édesanyáméknál, ehhez ő ragaszkodik és nem fogad el érte pénzt.

Más rendszeres támogatás én sem kapok, de néha van, hogy édesanyám megvesz nekem egy-egy ruhadarabot amit kinézek, vagy kisebb háztartási kellékeket.

Én hiába ajánlok fel neki bármit, nem fogadja el, ezért meglepetés szerűen szoktam neki vinni mozijegyet, könyvet, vagy a hobbijához szükséges felszereléseket.

2013. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi családunkban divat a gyerekek támogatása. Pl anyukámék segítettek minket a közös életben való elindulásban. Először is anyukám szerzett nekem munkát. Majd mikor ott tartottunk hogy külön költöznénk akkor megvették nekünk azt a házat amit kinéztünk. Azt már mi magunk újjítottuk fel. Tehát minket nem úgy támogatnak hogy itt van 200 ezer fizesd be a villanyt meg hasonlók. Hanem adnak egy alapot és azt mi tartjuk fent, mi tettük azzá ami. Pl a házunk elég lepusztult volt mikor megvették( a mi kérésünkre) de mi már majdnem 2x annyit ráköltöttünk hogy azzá legyen ami most. Külön tartjuk fent magunkat, nem szaladozunk hozzájuk kölcsönért, ha valakinek van valamije pl a kertünkben zöldség akkor nagyon szívesen viszek nekik. Pár éve vettünk egy kocsit, ami akkor jó volt, semmi extra, ment. Idén akarunk venni egyet, és most odaadják az árát. Amúgy mi is megtudnánk venni de akkor minden félretett pénzünk elmenne. Amúgy nagyon tudok spórolni, főleg így hogy nem kellett hitelt felvenni. Egyébként apukámékat is ugyanígy támogatták mikor ők indultak el. Szóval nálunk ez van, és én is így szeretném támogatni majd a gyerekeimet.
2013. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom 24 éves, a fiam 22, már saját életük van, külön élnek a párjaikkal. Én örülnék a legjobban, ha megtehetném, hogy anyagilag támogathatom őket, de sajnos nagyon rosszul állok, mert teljesen egyedül élek. Bár világ életemben szegények voltunk sajnos.

Hálád adok az égnek, hogy a gyerekeim tanult, jól kereső emberek, akiknek többet nem kell szegénységben élniük.

Szégyen nem szégyen, de ők támogatnak engem anyagilag minden hónapban 70.000 ft-tal, máskülönben nem élnék meg a rokkantnyugdíjamból.

2013. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a másik oldalt tudom leírni, hogy mit kapok/kaptam a szüleimtől. 3 hónapja költöztünk el a férjemmel, nagyon nehéz volt elválni anyuéktól. Minden vasárnapot náluk töltünk, már az is nagy segítség nekem, hogy aznap nem kell főznöm. Hugimék sűrűn jönnek fel hozzánk, ilyenkor anyuék mindig küldenek egy kis főtt ételt, gyümölcsöt, csokit, ami éppen van otthon. Cserébe én is mindig küldök/viszek nekik sütit vagy amit éppen készítek. :)Anyagi támogatásra szerencsére nincs szükségünk, de ha lenne, akkor sem terhelném őket ezzel. A lagzink szervezésekor rengeteget segítettek, de nem anyagilag, sokkal inkább érzelmileg és tetteikkel. Sosem fogom elfelejteni nekik, hogy milyen csodálatos, szeretetben gazdag gyermekkorom volt!
2013. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!