Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az idős (ödő) szülő öregotthonba adásáról?

Figyelt kérdés
Etikus? Ha igen, mely esetekben?
2013. nov. 4. 10:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán értem mi lenne az etikátlan azon, ha egy szakszerű, 0-24 órás felügyeletet és gondoskodást biztosító, kultúrált, jó intézménybe adja az ember az idős, beteg rokont, aki képtelen magáról gondoskodni. Az ilyen intézmények már régóta nem kínzócentrumok.
2013. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Az utolsóval teljesen egyet értek. Nem etikátlan... szerintem az senkinek nem jó, ha egy 0-24-ben gondoskodást igénylő beteg ember egy családtag gondoz. Arra rámehet a család, a gondozó idegileg előbb-utóbb kikészülne, főleg, ha ez a dolog sok-sok évekig tart. Anyósom egyedül gondozta egy darabig az anyját. Ha boltba ment, ki kellett kötnie a mamát, mert hihetetlen dolgokra volt képes. Aztán amikor már fizikailag is kezdett hanyatlani, akkor kellett elgondolkodni, hiszen anyós nem tudta emelgetni (fürdetés, pelenkázás...) Így muszáj volt szakemberekre bízni a mamát.
2013. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Akkor lehet megoldás, ha az idős rokon ön- és/vagy közveszélyes (elkóborol, és a nevét sem tudja megmondani stb.), ill. állandó gondozásra (pelenkázás stb.) szorul.

Ha van egy színvonalas hely (nem elfekvő), ahol 0-24 óráig gondoskodnak róla, és meg is tudjuk fizetni, akkor szerintem rendben van.

Nyilván nem beadjuk, és feléje sem nézünk, hanem rendszeresen, felváltva látogatnánk, szülinapján, Karácsonykor akár el is vinnénk magunkhoz.

2013. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel baj, jobb mintha otthon magányosan sertepertélne a ház körül. Kivéve, ha nagyon ragaszkodik az otthonához (ez gyakran előfordul).


Nálunk pont az alzheimer miatt nem mehet a mama öregek otthonába, mert megijed attól, hogy nem tudja hol van. Csak az otthoni, ismerős környezetben nyugodt. Pedig az otthon itt van tőlünk egy utcányira, napi kétszer is elmehetnénk, így meg sokszor ott kell aludni, hogy a gondozójának legyen szabadsága.

2013. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem ítélem el.

Nem csak azért, mert sokszor a gyerek anyagi okokból nem tudja megtenni (neki is fel kell nevelnie a gyerekeit), de az otthonba kerülők gyakran nagy betegek akik nem tudják ellátni magunkat. Nem mindenki képes fizikailag arra, hogy egy felnőtt embert mozgasson (emelgetés, fürdetés, pelenkázás) pláne, ha olyan a betegség, hogy tudatilag is leépül (ekkor gyakran agresszívvá válnak).

2013. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Hogyha egy idős ember nem tudja ellátni magát, mi más megoldás lenne? Áldozza fel magát egy fiatalabb rokona, és 0-24 ápolja? Azzal az ő élete menne tönkre. Nem hiszem hogy rossz megoldás hogyha otthonba adják. Vannak már nagyon szép otthonok, külön apartmanokban laknak az emberek, saját kis kertjük van, csak el vannak látva. Orvosok, kaja van mindig. A családtól meg persze az az etikus és normális hogyha látogatják ahogy tudják.
2013. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

Sok esetben jobb megoldás, mintha otthon lenne.

Egy idős házaspárnak járok segíteni, ahol a papa ápolja a mamát. Nagyon családcentrikusak, az otthonba adás fel se merül.

Eredmény: mindketten totál ingerszegény környezetben vannak, a mama ágyhoz kötve, nem mozdul szinte egész nap, legnagyobb esemény az, amikor a papa kitolja az asztalhoz ebédelni. Rossz nézni szegényt. Főleg hogy amikor lebetegedett és hívtak hozzá ápolót, arra a pár napra teljesen megváltozott, kivirult hogy van mellette valaki más is. Egyébként az ápoló teljesen ki volt akadva, hogy rosszul ápolják otthon, ki kéne vinni legalább levegőzni, meg ültetni, mert beesik a tüdeje így...

A papa se boldog, mert otthon kell ülnie egész álló nap, hiszen nem hagyhatja egyedül a feleségét. Eredmény két ember, akinek sehogy nem jó ez a helyzet.

Ha beadná egy otthonba, ott a mama emberek között lenne, lennének programok, és képzett ápolók foglalkoznának vele.

Egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy az otthoni ápolás minden körülmények között jobb megoldás..

2013. nov. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, érdekes meglátásokat olvastam.
2013. nov. 4. 16:07
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én érintett vagyok: nagymamám ott él lassan 3 éve. 89 évesen került be. Nem ellenkezett, beletörődött. Sajnos már nagyon durva dolgokat csinált: tisztítószereket tett az ételbe, elaludt cigizés közben és több helyen ki volt égve az ágya meg a szőnyeg, óriási szerencse hogy nem gyújtotta magára a lakást.

Az otthonban felügyelet mellett főzhet magának, este többször rájuk néznek, szakszerű orvosi segítség is van állandóan.


Más lehetőség anyagiak miatt nem volt. Egyikünk sem tudott felmondani, mi unokák is családos emberek vagyunk már, a gyerekei pedig nyugdíj előtt pár évvel vannak. Egy ápolót napi pár órára meg tudtunk volna fizetni, de úgy nem sokat ért volna, hogy nincs ott egész nap.

2013. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!