Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem elég rugalmasak a szüleim,...

Nem elég rugalmasak a szüleim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, jól teljesítek a suliban, ha rának otthon vmit megcsinálom, segítek a takarításban, főzök is néha, táncolok ami ugyancsc elveszi az időmet és 2 hónapja van egy barátom. 5 éve van együtt anyukám a nevelő apukámmal (igazi apum meghalt) és nagyon fognak. Alig járok el bulizni, nem iszok, nem cigizek, nem lógok a haverokkal egész nap, szóval egy 17 évesnek megfelelően élek. Nagyon szerelmes vagyok a barátomba (ő ay első szerelmem) már otthon is bemutattam eddig minden okés. Ma 12-kor mentem el hozzájuk, telefonáltam anyának 4-kor h minden okés velem erre lehordott h mit képzelek h egész nag odavagyok...ilyen esetből volt egy csomó és ezt már nem bírom. A barátom 20 éves, nehéz ezt megemésztenie , de tudom h ha ez folytatódik akk elveszítem :( Mit tegyek?

2013. nov. 3. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Szóltál nekik előre,hogy odamész?Ha nem,akkor igazuk van.

Ha igen,akkor nem tudom.Akkor talán túl hosszúnak tartották az időt.Meg kellett volna lehet beszélni,mikorra mégy haza.

2013. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Legközelebb beszéld meg velük,h "Anya,szeretnék ma átmenni a barátomhoz délben,úgy gondoltam,h 5 körül jövök haza.Így jó?Megengeded?".Esetleg hozzáteszed h ne féltsen,nem csináltok semmi rosszat.

Egyébként miért nem a fiú megy hozzátok?Akkor a szülők is nyugodtabbak lennének.


Szerintem amúgy nem fognak nagyon.Nem akarják h a lányuk elku.rvuljon,amiben teljesen igazuk van.Féltenek,és valljuk be,a mai világban jogosan teszik ezt.


17/L

2013. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
menjen a fiú hozzátok, akkor anyud nem aggódik, h mi lehet a kicsi lányával. szerintem csak félt, és nem szeretné h valami galiba legyen a nagy szerelemből.
2013. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

El kell fogadnod, hogy ilyen az édesanyád. ha nem tudsz vele szót érteni, akkor kivárod a bűvös 18-at és lelépsz.

A barátod, ha ilyen okból elhagyna, akkor az nem igazi barát.

2013. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Carter_r válasza:
94%

Az én ismerőseim között legalább 2 ilyen lányról tudok – akik kísértetiesen még korban is stimmelnek hozzád -, hogy szorosan fogják a szüleik. Ez a két lány nem ismeri egymást, de sok mindenben hasonlítanak. Mind a ketten zárkózottak, nem nagyon járnak bulizni, csak néha, amikor valamelyik barátnőjük elrángatja őket valahova és az sem egész estés szórakozás, mert a szüleik szigorú menetrendszerint várják haza őket.

Mind a ketten nehezen ismerkednek és az iskolában sem a hierarchia tetején helyezkednek el. Nagyon nehéz szociális problémáik vannak, az egyik 17 éves létére még nem is nagyon volt pasija, csak a buszról hazafele szemezget mindig valakit és félelmetes módon profilkép nélkül is megtudja találni facebookon majd ráakaszkodik… Persze csak dugni akarnak velük a pasik, mert nem képesek a zárkózottság miatt emberi értékeket felmutatni, ami megtartaná a másikat.

Ezek pedig mind oda vezethetők vissza, hogy a szüleik szigorúan fogják őket és nagyon nehéz felnőttkoruk lesz, mivel ezek a tinis dolgok kiesnek nekik.

Én azt tanácsolom, hogy szép lassan kell adagolni a szülőknek azt, hogy már elég nagy vagy ilyenekhez és a kicsi lány bizony lassan felnő.

18/F

2013. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szólok mindig előre ha menni szeretnék vhova, ha esetleg este bulizni (nagy ritkán )akkor egy héttel előre kell szólnom..és van h indulás előtt két órával közlik h nem mehetek... a barátom kitart mellettem és általában ő jön hozzánk. Tudom és megértem k h féltenek de ezzel a folytonos kötözködéssel elrontják minden napomat...
2013. nov. 3. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, állj ki magadért, vállald fel a konfliktusokat is de törekedj kompromisszumokra, és hagyj időt hogy megemésszék, hogy lassan felnőtt leszel...

(átesünk ezen mindannyian, csak kinek könnyebb, kinek nehezebb...)

2013. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előtte 3-4 nappal tájékoztasd őket arról, hogy te el szeretnél menni vele és nagyon pontosan számolj be mindenről! Amikor mész előtte egy nappal is számolj be erről a tervről meg ha már elkészültél is mondd el az ötletet. Így jobban el fognak engedni, mert tudni fogják mi van veled.
2013. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már tájékoztattad őket győzd meg őket, hogy nem keveredsz rossz társaságban. Csak olyan emberekkel menj el akiket ismernek, mert akkor nyugodtabbak lesznek. Ha a barátodat még nem ismerik igazán mindenképp mutasd be nekik.
2013. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom, hogy a legjobb legyen, sokat segítettetek! :)
2013. nov. 5. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!