Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aggódok apámért, miért viselke...

Aggódok apámért, miért viselkedik így? (F/23)

Figyelt kérdés

Aggódok érte komolyan mondom.

Apám 54 éves, orvos és 2-es típusú cukorbetegsége van, de nagy ívben sz.arik rá hogy érszűkülete van a lábában és a lábán sötétes elszíneződéseket láttam, ami nekem roppant mód nem tetszik. Nem tud járni sokáig, mert fáj a lába.

Annak ellenére, hogy cukorbeteg tömi magát csupa egészségtelen kajával, éjszaka kakaózgat és semmit sem mozog. Tanácsot senkitől sem fogad, mert nála mindenki csak hüly.ébb lehet, még orvostól sem fogad el. Ráadásul a nagybátyám is cukorbeteg, a dédnagyapám -apai ágon- meg nem érte meg a 60. életévét mert ő is cukorbeteg volt és neki amputálni kellett mindkét lábát, épp 1 éves volt apám, mikor a dédnagyapám meghalt. Szóval nem tudom apámat megérteni, mintha valami megtört volna benne.



2013. nov. 2. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
élni akar amig lehet
2013. nov. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az orvosok teljesen másképpen látják a betegségeket..

Fene sem érti, de orvos barátunk is letojta magasról azt, amit a betegeinek javasolt.

Tüntessétek el a házból ami nem neki való, hátha nem csábul el olyan könnyen, ha nincs otthon kakaó, meg más édesség.

Férjemet úgy "kényszerítette" a lányom egészségesebb életre, hogy közölte vele, nem lesz aki az oltárhoz kisérje, mert fafejű apja nem képes vigyázni magára.

Mondj neki valami hasonlót: unokájának ő lesz a saját háziorvosa, szükségetek lesz rá, kapja össze magát.

Nincs könnyű dolgod...

2013. nov. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az otthoni kaját, kenyeret cseréljétek le olyanra, amiket ehet. PL. cukor helyett nyírfacukor, kenyérből lehet kapni szénhidrát csökkentettet (6CH)Aldi, Lidl, mindenféle pékségnél(nem kell a Norbi félét venni, az 2x annyiba kerül)

Egy kis odafigyeléssel élhető a cukorbetegség, ha ő nem foglalkozik vele, vásároljon be anyukád ilyen dolgokat.Akkor kénytelen ezeket enni.

2013. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért nem tud járni sokáig, mert érszűkületes. Diétáznia és mozognia kellene, de ha ő nem akarja, akkor bárki bármit mondhat. Ő pontosan tisztában van a következményekkel, de szerintem úgy gondolja, hogy vele ez nem történhet meg.

Valahogy próbálj hatni rá, drasztikusan talán sikerül.

2013. nov. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!