Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Budára akarok gimibe járni de...

Budára akarok gimibe járni de az utazás nagyon hosszú? Mit javasoltok? Hol kéne laknom? (kapcsolatom a szüleimmel lent)

Figyelt kérdés
Konkrétan a budai középiskolába de a 16. Kerületbe lakok. Hogy oldhatnám meg? A baj az hogy anyukám nagyon szeret és félek ha elmennék(bentlakás valahol vagy ilyesmi) akkor nagyon rosszul venné. Mit javasoltok? Milyen lakási lehetőségeim vannak?

2013. nov. 5. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Kollégium. Albérlethez fiatal vagy ha gimibe mész. Vagy alaposan utána jársz melyik a leggyorsabb lehetőséged bejutni BKV-val. Esetleg rokon aki közelebb lakik.

Több ötletem nincs. Egyébként mások is ingáznak nap mint nap, neked se fog ártani.

2013. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy budapesti lakcímmel kapsz budapesti kolit, de ez csak egyéni vélemény.

Mennyi az a sok?

2013. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Metróval hamar eljutsz Budára, én ott dolgoztam és Pestlőrincen lakom.
2013. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
budapesti lakcímmel nem fogsz bejutni a koleszba, marad a bejárás
2013. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ő a 16-ba lakik, ott nincs metró. Bár Pestlőrincen se. :) Max. 50-es vilinger és Határ úti metró. :)

De neki ez nem alternatíva mert messze van Lőrinctől...

2013. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az utvonalterv.hu-n, hogyan tudsz oda eljutni.

Amikor gimibe jártam, én is kb. 45-50 percet utaztam minden nap oda, és ugyanennyit vissza. A buszon jól tudtam tanulni. Ezért kollégium, bentlakás nem szükséges.

2013. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

16 kerből ezer busz meg még a hév is megy az Örsre, onnan meg pont megy a metró pl "Budára".


Ha jól tudom ez a Márvány utcában van. Nagyon bonyi, metróval elmész a déliig, és onnan két villamos megálló.


Kb ennyit utazom minden nap a munkába.

2013. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ekkora távra ne menj koliba. Bár az se biztos, hogy adnának.


Az a 15 km nem nagy távolság tömeg közlekedve simán kilehet bírni.


Én napi 40 km-et buszozok. / 40- 40 perc/ És egyáltalán nem bánom, hogy nem kollégista vagyok.

Sőt, több osztálytársam van hasonlóképp, több olyan akiknek a településéről sokkal rosszabb bejárni mert 1-1,5 óránként megy csak busz. Nekem 30-40 percenként.

2013. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Ó, én is odajártam, a fél napom elment, mire oda-vissza megjártam. 18. kerületből mentem, busszal Kőbánya-Kispestig, aztán hármas metró Deákig, kettes metró Moszkváig, onnan meg villamossal a suliig.


Akik vidékről jártak be, kevesebbet utaztak, mint én.

2013. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kb 1 és fél óra lenne és ez elég sok.
2013. nov. 5. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!