Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg, hogy...

Hogyan győzzem meg, hogy letehessem az 50 köbcentis motorra a vezetési engedélyt?

Figyelt kérdés

Idén vagyok nyolcadikos, és ebben a hónapban töltöm a 14-et.

Már régóta leszeretném tenni, és most, hogy végre elértem a korhatárt, gondoltam ezt kérem majd születésnap-karácsony-ballagás stb. ajándékként.

De mikor szóba hoztam anyának hallani sem akart róla, mert "túl veszélyes". Én megértem, hogy félt, de ez egy engedély csak egyenlőre (már ha, sikeresen megszerzem)nem jelenti, hogy rögtön 100-al fogok száguldozni... Hiába mondtam el neki ezeket, nem támogatja. Én viszont tényleg leszeretném tenni... Szerintetek mit tehetek? Vagy veszett ügy? 14/L



2013. nov. 5. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kérj pénzt karácsonyra, szülinapra, ballagásra, így gyűjtsd össze rá, és akkor talán látja, hogy tényleg akarod.
2013. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Én biztosan nem engedném meg ezt egy 14 éves gyereknek.
2013. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
még ha fiú lennél megérteném
2013. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Miért lenne kevesebb 'joga' egy lánynak letenni?
2013. nov. 5. 20:14
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

amúgy meg, ha még meg is lesz a jogsid, mit kezdesz vele?

tuti nem lesz pénzed robogóra... ha meg kapsz is 1 robogót, miből tartod fent? GONDOLKODJ!

2013. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
amúgy azon kívül, hogy "nagyon szeretnééém!" van egyéb érved is, miért lenne jó?
2013. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kell ehhez különösebb indok?

Miért, amikor jogosítványt akarsz szerezni, akkor mondasz bármilyen indokot a "Szeretnék megtanulni vezetni" dolgokon kívül? Szeretném megtanulni, hogyan kell robogót vezetni, és nyáron esetleg leugorni vele (vannak 1-2 évvel idősebb barátaim akiknek már van) a barátokkal a Balatonra, iskolába járni vele és hasonlók. Egyszerűbb, nem kell a mellettem álló hónalját szagolgatni a buszon 1 órán keresztül.

Szerintem teljesen normálisan fogalmaztam meg a kérdést, nem értem miért kell így válaszolni, és csak belém kötni.

Lány vagyok... igen, és? Kevesebb jogom lenne robogóra ülni és azzal jönni-menni a városban?

Anyagi hátterünk lenne robogóra, a tanfolyamra és a motornak a karbantartására is. Nem értem miért kell rögtön feltételezni, hogy anyagi háttér nélkül vágnék bele. Ha nem lenne rá pénz, fel se hoztam volna.

2013. nov. 5. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol megértelek téged de minek?


Akkor inkább "rendes" jogsit szerezz amivel autót vezethetsz, mert ez a robogó csak egy ideiglenes állapot.


Ráköltesz a vizsgára, könyvekre, robogóra mindent, aztán majd veszel egy kocsit, és kezdj mindent előröl. (jogsi beszerzés, autó vásárlás) A 2 között van vagy 4-5 év különbség.


Bár meg is értem a szüleidet, mert míg a kocsinál biztonsági öv, légzsák, meg kasztni van ami véd, addig robogón, csak kapaszkodsz a kormányba!

2013. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Robogóval leugrani Balatonra? Autópályára nem ajánalatos robogóval felmenni.
2013. nov. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos már csak (hála az EU szabványnak) ugye 20 éves kortól lehet rendes jogsit szerezni... ha maradt volna a régi 16-os határ, akkor nem próbálkoznék robogóval, hanem kivárnám azt a 2 évet. Viszont szeretnék majd (kb. 16 évesen) saját magam, egyedül elmenni ide-oda, anélkül, hogy apát kérném, hogy fuvarozzon el stb. :) A Balatonra csak egy példát mondtam, de mivel még nem tanulok kreszt és hasonlókat (csak nagyon felszínesen) nem tudom hova- és mivel ajánlatos menni, mert erről az órán szót sem ejtenek. :)
2013. nov. 5. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!