Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 év elteltével hogyan...

17 év elteltével hogyan menjek haza, vagy menjek-e haza egyáltalán? Többi lent

Figyelt kérdés
Jó pár éve elköltöztem a szüleimtől, vagyis nem költöztem hanem összepakoltam és elmentem. A tettemnek oka az volt, hogy már gyerekkoromban sem foglalkoztak velem a szüleim (nem mehettem osztálykirándulásokra, ami nem volt kötelező iskolai rendezvény és pénzbe került, oda sem engedtek stb.), soha nem figyeltek oda a tanulásomra, osztályzataim nem érdekelték őket (pedig kitűnő tanuló voltam, holott soha nem kaptam biztatást szüleimtől), mikor jelentkeztem egyetemre, kijelentették hogy ők nem támogatják mert nincs haszna, menjek dolgozni. Ekkor költöztem el otthonról, mivel szinte semmihez nem értettem (mert nem volt aki megtanitson dolgokra), a tudásomat és műveltségemet kihasználva megpróbáltam pénzt teremteni, sikerült, viszont nem vagyok rá büszke (idősebb hölgyek kísérője lettem), de valamiből finanszirozni kellet az egyetemet és a megélhetésemet, ez pedig könnyű és jövedelmező munka volt. Diploma után, mindent hátrahagyva elhagytam az országot. Van egy 3 ével fiatalabb öcsém, akinek mindent megadtak, támogatták, elengedték mindenhová, fizették a hobbijait stb. Akkoriban, amikor még otthol laktam ez nagyon rosszul esett, hogy nekem mindent nélkülöznöm kellet ő pedig mindent megkapott, ennyi év távlatából már nem zavar, sikerült egy tökéletes állást találnom, és 6 év vezetői munka után sikerült megalapítani az első saját vállakozásomat, ami remekül megy. 17 év telt el azóta hogy eljöttem otthonról, szüleim egyszer jöttek el hozzám az albérletbe ahová költöztem, mikor elmentem otthonról, utánna soha nem találkoztam velük, nem voltak ott a diplomakiosztómon, az esküvőmön, a fiam keresztelőjén, pedig minden eseményre küldtem meghívót. Szerintetek keressem fel őket? Volna ételme? Őszintén szólva, félek attól hogy mi történne ha hazaállítanék hozzájuk ennyi év után, szivesen fogadnának-e annak ellenére hogy soha nem kerestek... 2 hónapig Magyarországon leszek, ezért gondolkodtam el rajta hogy megkellene keresni őket.
2013. nov. 7. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Bár ne írtad volna bele ezt a ku.r.válkodás részt,ettől nagyon émelyeg a gyomrom,nem hiszem hogy fiú létedre ne találtál volna másik megoldást,ez a lehető leggyengébb és gyávább dolog,de utólag szerintem ez már benned is azonosult.Szerintem nem sok értelme lenne,ha idáig nem kerestek,sőt te sem őket.Inkább "alapíts" egy saját családot,és szeresd őket úgy,ami neked kimaradt az életedből,gyermekkorodban...
2013. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj! Ha annyira akarnának veled találkozni, vagy annyira kiváncsiak lennének rád, akkor elmehettek volna, amikor meghívtad őket vmi eseményre.

Ha mégis elmész, akkor csak kapsz még egy pofont, hogy semmi sem változott, te meg verheted a fejed a falba, hogy még mindig ácsingózol utánuk, mint egy kiskutya.


Legyen benned büszkeség. Max. üzenj nekik, hogy x-y nap között milyen telefonszámon/címen leszel elérhető. Aztán vagy, vagy.

2013. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon durva. én nem keresném őket. nem hinném, hogy megváltoztak. szerintem csak megint egy rossz élményt szereznél tőlük.
2013. nov. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem keresd fel őket. Így te megadod a kezdő lökést ,a többi rajtuk áll... Ha nem változik semmi jobb irányba ,legalább elmondhatod ,hogy te megpróbáltad .
2013. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék. Ha még az esküvőmre sem jöttek el, az unokájukra sem voltak kíváncsi, azt nem tudnám lenyelni nekik. Ha pedig örömmel fogadnak, sosem fogod biztosan tudni, hogy nem azért-e, mert most már van pénzed...
2013. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Menj csak haza ,veszítenivalód nincs . A te szüleid sem lesznek már fiatalabbak ,ha ne ad'j Isten történne valami velük,legalább a lelkiismereted nyugodt lehet ,hogy te megpróbáltad rendezni a viszonyt.Menj... aztán majd kiderül hogyan tovább . Sok szerencsét ;-)
2013. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Tudod én a helyedben túllépnék, de mondanék valami érdekeset neked kedves kérdező , és nem érdekelnek a rosszmájúskodók!!

Velem is detto, 100%ig ez történt, minden részlet stimmel, csakhogy engem mindenféle rohadt szemét ringyónak elhordtak a válaszolók csak azért mert nő vagyok és nem férfi. Ugye milyen kétszínüek az emberek? Érdekes módon nálad nem látog ennyi fujolást pedig ugyanezt értem el mint te.... Nálam 5 oldalnyi tömény utálkozás volt.

Figyelj ha normális válaszokat akarsz egyébként( olyanoktól akik ugyanezt átélték) nem érdemes ide írni, mert senkinek sincs kellő tapasztalata ebben a témában! A szüleidet pedig hagyd a francba, én is ezt tettem, most boldogabb vayok mint valaha! Nem akartak az életed részei lenni, most már van sajátod ami sokkal boldogabb lesz mint az övék valaha is volt!

2013. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom, ez elég fura hogy egyáltalán nem tartottátok a kapcsolatot. Az öcséddel sem beszélsz?

Én lehet, hogy megpróbálnám (az én szüleim sem egyszerűek, úgy lettem mindig kitűnő tanuló h magamért hajtottam, s hogy megfeleljek..de igazából hiába mert nem értékelték, és az egyetemet én sem tudtam fizetni stb.) mert ki tudja most lehetsz úgy 35 körül a szüleid 60asok, és ki tudja hogy alakult az életük. Lehet, hogy ők is félnek lépni. Bár nem ismerem őket. Az én szüleim ha lelépnék otthonról tuti felém sem néznének.

Egyszer próbáld meg és kiderül van e értelme, ha nincs nem kell erőltetni. De add meg magadnak a lehetőséget h lásd őket.

2013. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja és még vmi 8-as vagyok.Nálunk anyu testvére lépett le 20 évvel ezelőtt. Nem is keresi se a testvéreit se senkit, azóta mindkét szülője meghalt. Hát tudom én h milyenek voltak, (lek....zták stb.) de azért akárhol is van nem kivánom neki az érzést. Sőt a temetésekre sem jött el, volt súgás-búgás h hol lehet az Erzsike. :(

És a nagyszülők se keresték az igaz, de azért én a szüleimmel nem csinálnám ezt. lehet én vagyok a hülye. Bocsi a kommentekért.

2013. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, 35 leszek december 2-án, anyám 54 apám 56 éves. Az öcsémmel sem tartottam a kapcsolatot, mivel soha nem testvérekként kezeltek bennünket, ő mindig magasabbrendűnek érezte magát, a szülők pedig erősítették benne ezt a hitet, ameddig otthol laktam, soha nem szólt hozzám, nem mehettem be a szobájába stb. Köszönöm az eddigi válaszokat, végülis úgy döntöttem, hogy nincs értelme megkeresni őket. Ha ők nem voltak rám kiváncsiak sem gyerekként, sem az elmúlt 17 évben, akkor teljesen felesleges (legjobban az fájt, amikor az eskűvőmön a feleségem szülei ott voltak és boldogak voltak, nekem pedig senkim nem volt a vérszerinti "rokonságomból"). A fiamnak még nem tudom mit mondok majd, amikor a nagyszüleiről kérdez, talán az igazat, hogy nem voltak rá kiváncsiák, és az édesanyjára/feleségemre sem (sem a fiam, sem a feleségem nem beszél magyarul).
2013. nov. 7. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!