Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beperelhetem apámat ha soha...

Beperelhetem apámat ha soha egy forint gyerektartást nem fizetett?

Figyelt kérdés
Most 21 éves vagyok, apukám soha nem fizetett gyerektartást. De ugye nekem már nem is járna... Így beperelhetem?
2013. nov. 14. 22:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem. 6 hónapra visszamenőlegesen lehet csak, s mivel 6 hónapja már nem járt neked...

A gyerek egyébként se perelhet.


Ha rokontartásra jogosult lennél... na azért perelhetsz!

2013. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csak 6 hónapra visszamenőleg lehetne kérni. Ez anyukád dolga lett volna.
2013. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, természetesen nem perelheted be. Nyilván volt oka anyukádnak, amiért nem kért tartásdíjat, nem lépett...
2013. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Persze volt oka. Buta volt és rettegett..


Semmilyen más módja nincs hogy ne hagyjam annyiban ezt?

2013. nov. 14. 23:07
 5/23 intrepid ***** válasza:
29%
Lehet, hogy anyukád azért nem perelt, mert nem volt biztos benne, hogy a megnevezett apukád volt a biológiai apád. Attól félt, hogy egy perben kiderűl, hogy kakukkfióka vagy, és egész mástól származol, mint akit apádnak gondolsz.
2013. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Nincs. Késő bánat. Időben kellett volna felébredni.


Egyedül rokontartás miatt "zaklathatod", amennyiben: tanulsz, nem dolgozol, rászorulsz és az ő megélhetését nem veszélyeztetné a rokontartás fizetése.

2013. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos legálisan, emberségesen, már semmit nem tehetsz. A többi meg szíved joga.
2013. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Rokontartàsban se reménykedj mivel ha az eset úgy áll érdektelenségre hivatkozva nem kapsz egy petàkot se.
2013. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

A gyerektartásért már nem, de a rokontartásért perelhetsz, ha még nappalin tanulsz.


De saját tapasztalatból mondom: nem érdemes perelni, mert a bíróság magasról tesz az egészre, és többe kerül a pereskedés, mint amennyi pénz bejönne, ha megnyered az ügyet. 200ezer ft (10 hónap) tartozása volt apámnak, és 1 teljes évig pereskedtünk. (Persze a per közben sem jött pénz.) Amikor már 100ezer ft elment a perre, feladtam. Ennyit a magyar igazságszolgáltatásról...

2013. nov. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon sok mindentől függ! Nem vagyok jogász, ügyvéd vagy bíró, de én úgy tudom, hogy amíg középiskolába jársz (20 évesen sokan még járnak, mivel: pl. 5 éves a suli, vagy mert megbukott, vagy mert így hozta az élet) addig az apádnak kötelező fizetnie. Végrehajtást kérhetsz a bíróságon, és mivel nem fizetett soha feljelentést tehetsz a rendőrségen - már ha még valóban suliba jársz, ha nem, akkor már nem vagy jogosult, és akkor viszont nem tudom, hogy mi a helyzet. :/ De nekem Anyukám ügyvéd (most éppen nincs itt velem), de én olyat hallottam tőle, hogy kötelező az apának fizetni, és olyan nincs h ő lemond a gyerekéről, tehát neki akkor is kell fizetni, ha nincs kedve. A fizetésének nem tudom, azt hiszem 30 vagy hány százalékát vonják le. Nem is értem, hogy Anyukád miért nem mert a bíróságra ennyi éven át? Vagy pl. olyan van, hogy az Apukád lemond a te javadra a lakásáról, vagy autóról vagy bármi nagyobb értékű tárgyról stb., és te annyi pénzt kapsz hogy nem kell neki fizetni számodra gyerektartást (ezzel ugyanis kifizette). Nem lehet hogy abban a lakásban éltek/éltetek, ami apukádé volt? Én ennyit tudok segíteni!
2013. nov. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!