Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám édesanyámmal...

Hogyan tudnám édesanyámmal normalizálni a kapcsolatunkat? Nagyon bánt ez a helyzet, de nem tudok vele mit kezdeni.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, apu 10 éve meghalt, anyu azóta egyedül van, nem akar maga mellé társat.


Nagyon elmérgesedett a kapcsolatunk, lehetetlennek érzem bármilyen apróság megbeszélését is, mert azonnal felcsattan.


Dolgozik még, fizikai munkát végez, de alig akar enni. Ha szólok neki, hogy egy kicsit többet kellene ennie, és kevesebbet dohányoznia, rögtön kioktat, hogy ő felnőtt ember, ne szabjam meg, hogy mit csináljon.

Múltkor is egy hasonló dolog miatt vesztünk össze. Próbáltam megbeszélni, de mindenhol falba ütköztem.


Fél 6 előtt nem érek haza a munkából, addigra ő mindent megcsinál, mert korábban végez.


Mondtam neki nem egyszer, hogy nézzünk meg egy filmet, de most nem, mert a híradó lesz, utána valami más lesz. Aztán szintén nem jó, mert ő készül a másnapi munkára, utána meg késő van.

Hétvégén ugyanez a műsor. Moziba nem jön, színházba alig tudom elrángatni. Nyáron voltunk nyaralni, és az ott készült képek egy részét szeretnénk előhívatni. Kértem, hogy üljünk le, válasszuk ki együtt a fotókat. Szintén jöttek a kifogások, ha pedig a rokonok érdeklődnek, hogy hol vannak a képek, mikor láthatják, akkor én vagyok a hibás, mert ÉN nem vagyok hajlandó leülni vele.

Most megint hasonló helyzet állt elő, tulajdonképpen emiatt írtam ki a kérdést is: egy áruházban kiárusítás van, kértem, nézzük meg, hogy mi a kínálat, és ha van olyan, ami kell, menjünk ki. Volt a híradó, aztán teregetett (véletlenül se én, hátha kiderül, hogy képes vagyok rá), most megint néz valamit...


A múltkori vita végén megkérdeztem, hogy szeretné ha elmennék inkább albérletbe? Erre egy "normális vagy?" volt a reakció, mire közöltem, hogy igen, normális vagyok, pont ezért nem vagyok hajlandó ezt tovább csinálni. A munkahelyemen feszült vagyok, mert nagyon sok a munka, és otthon is az vagyok, mert soha semmi nem jó.


Házimunkát ne csináljak, mert "Majd én megcsinálom, ráérek.", utána meg hallgatom, hogy elfáradt, és lelkiismeret-furdalásom van. De nem tudom előtte megcsinálni, mert 2-re hazaér a munkából, én pedig csak fél6-kor legkorábban.


Kérlek segítsetek, mit csináljak?


2013. nov. 15. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

fogadd el anyukád nem akar tásas életet élni és nem kell erre kényszeríteni, te szépen költözz el és próbáld gyakran látogatni és kész

felnőtt nő vagy vagy nem?

2013. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Leírtam. Amikor közöltem, hogy elmegyek albérletbe, kiakadt, hogy minek. Én elfogadom, hogy nem akar társaságba menni, de ha nem visel el engem se, akkor miért tiltakozik az ellen, hogy elmenjek innen?
2013. nov. 15. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem tőle kérdezed?
2013. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tőle is kérdeztem. Egyszerűen tesz arra, amit ilyenkor kérdezek-mondok. Ha megkérdezem, hogy hallja-e egyáltalán, akkor ingerülten rávágja, hogy igen, és minek akarom megint felbosszantani.
2013. nov. 15. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:

erre írtam hogy felnőtt vagy... most komolyan az áldását várod anyukádnak vagy mi?

Nem akar kimozdulni de egyedül sem akar maradni ez nekem még innen is teljesen világos.te meg emeld meg a feneked mert vagy lelkileg kikészülsz vagy boldogan élsz és ha ritkán találkoztok talán még a kapcsolatotok is megjavul.

2013. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem irigyellek. Sok ilyen szülőt ismerek, akik be vannak gyöpösödve, és semmire nem lehet rávenni őket, ami jó. Se kirándulás, se utazás, se szórakozás, se színház. Ráfogják, h dolguk van, vagy csak pénzkidobás, totál passzívak. A saját tapsztalatom az, h nem lehet őket átformálni. (vagy ha mégis, akkor valaki mondja el nekem is, h hogyan!!!)


24 évesen pont ideális korban vagy, h külön költözz. Ha anyagilag megteheted, akkor szerintem hajrá. Ne engedélyt kérj tőle, hanem válassz egy albérletet, rendezd be ízlésesen, alakítsd ki a kis kuckódat.

Biztos nagyon szereted anyukádat, de lásd be, h egy negatív-energia-bomba! és ne hagyd ,h ezt rádragassza.

2013. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Homokba dugja a fejét. Ez hosszútávon se neki, se neked, se a ketőtök kapcsolatának nem jó :(

Ő most ezzel oldja meg a problémáját,de egyszer csak robbanhat a bomba..

Ha igazán szereted, érdekel téged Ő, és szeretnél vele foglalkozni, akkor ülj le vele, és beszélgessetek. Mélyen. Mindenről, amiről esetleg régóta nem esett szó, vagy amiről még soha. Sírjatok együtt, biztos van mit feldolgoznotok a múlttal kapcsolatban (főleg neki).


Egyik este egy pohár borral, nyugiban beszélgethettek. Megkérdezném, hogy hogy van? Hogy érzi magát?


Ha mindez lehetetlen, mert nem ilyen a kapcsolatotok, akkor lehet hogy jobb, ha önálló leszel, elköltözöl.


De ahogy írod, úgy érzem, hogy csak egy kezdő lökésre vár, hogy igazán megnyíljon előtted, és elmélyüljön a kapcsolatotok.

Egészen biztos nem filmezni, nem vásárolni akar menni veled, de elköltözni sem enged, mert te vagy a mindene. Megcsinál minden házimunkát, hogy "elterelje" valamiről a figyelmét.


Én ezt tenném.

2013. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!