Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt fenn olyan szülő,...

Van itt fenn olyan szülő, akinek a gyereke egyetemre/fősulira jár?

Figyelt kérdés

Hogyan fogadnátok, ha a fiatok/lányotok több éve jár egy szakra és kirúgnák, mert nem sikerült egy tantárgya?


Nekem nagyon necces a dolog. "Teperek, küzdök" már évek óta ezen a szakon, sajnos folyamatosan úgy érzem, hogy nem ez az én "utam", nem ide kellett volna jönnöm, meghaladja a képességeimet is, de azért igyekeztem mindig ahogy tudtam...most viszont van egy tárgy, amit harmadjára vettem fel, ha nem sikerül, bukta az egész..

(egyébként nem én lennék az első, akit ez miatt rúgtak ki)


Szüleim is tudják ezt, látják rajtam, hogy teljesen ki vagyok már bukva a suli miatt amúgy is, most meg pláne,rengeteget sírok, alig eszek,nem járok el sehova..

Anyukám még talán megértőbb lesz ha rosszul alakulnak a dolgok, de ha van valami vita köztünk tudom, hogy a fejemhez vágná ezt -persze jogosan- hogy évek óta itt "kókadoztam" a nagy semmiért, apu előtt viszont szerintem tuti nem állhatnék meg többet..

Az is a baj, hogy a lelkem mélyén még talán örülnék is neki hogy vége ennek a rémálomnak és elkezdenék valami Okj-s képzést vagy más sulit, ami közelebb áll hozzám, erre a szakra meg újból jelentkeznék levelezőre vagy esti képzésre.

Szóval végülis van vésztervem is, csak a szüleimet és legfőképp aput sajnálom és iszonyat mérges vagyok magamra, hogy szégyent hozok úgymond rájuk..



2013. okt. 18. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Jó, de mért csinálod ezt?

Miért erőltetsz Magadra egy nem Neked való szakot?

2013. okt. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Háát ez egy jó kérdés..Igazából szerettem gimiben ezt a tárgyat, jó voltam belőle, gondoltam nem okozhat olyan nagy gondot itt sem, de tévedtem..Még első év első félévében okésabb volt a helyzet, bár akkor is csak "néztem" hogy nem egészen erre számítottam, de utána...Gondolkoztam, hogy otthagyom, elkezdem mást, de részben szüleim hatására, hogy amit elkezdtem, ne hagyjam abba, másrészről magam miatt sem akartam befejezni, hogy igenis meg tudom csinálni...
2013. okt. 18. 00:42
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
És mikor jöttél rá, hogy ez nem lesz jó szak, mikor kezdted el nem szeretni?
2013. okt. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy lehet tárgyakat akkreditáltatni?

Tehát választasz valami másik szakot, másik iskolát akár, akár OKJ-st is, és a megegyező tárgyakat már ott nem kell elvégezned, azaz jóváírják. Lehet, hogy csak fél vagy egy évet vesztettél ilyenformán.

2013. okt. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Közgazdasági fősulira járok. Az első 3 félévben rengeteget szenvedtem a matekkal, de már időben szóltam a szüleimnek erről, akik addig kerestek nekem tanárt, amíg nem találtunk egy olyat, akinek a segítségével minden ZH-t és vizsgát elsőre (!) sikerült teljesítenem. Se előtte, se azóta nem tudom a matekot, ha most beültetnének egy gazdmatek 1 zh-ra, valószínűleg csak a nevemet írnám fel. De amikor kellett pont tudtam, mert a számba rágta a tanár. Még ha ez nem is két fillérbe került. 15 szorgalmi héten át heti 1-2 alkalommal 2500 forintomba kerültek a matek kettesek, de megvannak. Azóta megy minden, mint a karikacsapás. Lehetséges, hogy neked nem ezzel a tárggyal van bajod, erről nem írtál, de azt ajánlom, keress valakit, aki a segítségedre lehet. Lehet, hogy nem szereted a szakot, de ha már eddig elszenvedted magad, én a helyedben már biztos befejezném. Bár én mindig is ilyen voltam. Ha valamit elkezdtem, soha nem adtam fel. Igazából az én szakom is kínszenvedés volt 3 féléven át, utána jöttek a jobb idők, pedig első félév végén gondolkodtam, hogy otthagyom, de tudtam, hogy nem rám vallana, ezért folytattam. Jól tettem. Rengeteg időt, energiát és pénzt fektettetek már eddig a suliba, kár lenne veszni hagyni. OKJ-t bármikor végezhetsz, akár életed végéig tanulhatsz, de hidd el, ha valaki otthagy egy főiskolát, vagy passzivál, 90%-ban soha de soha nem fejezi be. Persze lehet, hogy te nem vagy ilyen kitartó típus, de számomra elképzelhetetlen lenne, hogy bármit is félbehagyjak. Legyen az egy fürdőszoba takarítás, egy rossznak tűnő sütemény készítése, vagy épp egy főiskolai szak elvégzése. Azért hoztam egyszerű példákat is, mert azokból nyilván több van az életemben, de ezek "neveltek" rá arra, hogy a komolyabb dolgokhoz is erőt vegyek, és ne adjam fel.
2013. okt. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
75%

Kezdj el egy Okj-s tanfolyamot vagy jelentkezz át másik fősulira!

Ha nagyon nem a te utad, ha bele gebedsz sem fog sikerülni, ez tuti!

Mérd fel a lehetőségidet és ezt a szakot mindenképpen hagyd hátra.

Ami a szülőket illeti: Mond meg, még ha mérges is lesz apukád, hogy nem megy! te próbáltad, eröltetted, de már felnőtt kezdesz enni, és az első felnőtt meglátásod az, hogy bár illik befejezni amit elkezdtél, ez veszett fejsze nyele!

Ha tisztelnek a szüleid, ezt meg kell hogy értsék!!

Ilyen buktatók mindenkinek az életében vannak, nyugi :)

Rágni meg ne rágd magad, ha te mindent megtettél már:)

2013. okt. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

Na figyelj,csak rám hallgass!

OKJ? Semmiféleképpen..ráadásúl bejött egy új Tv. nappalin 93'előtt születtek,azok nem férne bele az államilag támogatott képzésbe (amúgy sem érnél vele semmit!időhúzásnak tökéletes,akit pont nem vettek föl egyetemre,fősulira..vagy nyelvvizyga nem sikerült,nincs diplomája...és ne maradjon othon tb biz nélkül..bla bla bla)


2,Amit elkezdel illik befejezni!Ha nem tudod,átraknak fizetősre államilag támogatottról,akkor szépen írsz egy kérvény-t.elmész a Tanulmányi osztályra,HallgatóiSzK...Nem tudom hogyan hívják nálatok.és megírod kérvényszerűen Dékánnak,hogy átakarsz menni/jelentkezni másik Képzésre az adott tanszéken belül.


Miért jó? Nem vész el a beleölt éveid,új lappal indulsz...nem lesz szemrehányás othon,meg évekig fölhánytorgatás...jajj otthagytad az egyetemet stb.


Ha nem is tudsz minden kreditet automatikusan,elfogadtatni (akkreditálni),és talán még picit többet kell járni nem tudom lehet 1év is.

De legalább folytatod,tiszta lappal!

Ha gondolod írj Privátot ...:).

Remélem sikerül kilábalnod!

2013. okt. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól írja az 5

Én is a matekkal küzdöttem, de én nem tanárhoz jártam hanem felsőbb éves diákok korrepetáltak fél áron. A maszlagot meghagyták a tanárnak ők csak a lényeget mondták. Így elsőre sikerültek a matek és statisztika vizsgák.

Nálad is tanárt vagy segítséget kellene fogadni.

2013. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2013. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!