Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözhetnék el és...

Hogyan költözhetnék el és vethetnék ennek véget?

Figyelt kérdés

Hivatalosan az anyám a gyámom, de én az apámmal szeretnék lakni akivel sajnos nem tudok anyagi és egyéb ilyesmi problémák miatt. Az anyám nem ezen a város részen dolgozik és nem is vele élek hanem a nagyszüleimnél. Sokat veszekedem az anyámmal olyan dolgok miatt hogy nem enged el a barátaimmal kivétel ha én is segítek neki, és hiába segítek akkor is talál rá valami indokot. És én meg fogom magam és elmegyek. Ez másoknál teljesen alap dolog ,hogy nem kell elkéreckedni , csak bejeletem hogy XY-al ide-és oda megyek és mondok egy időpontot hogy mikor jövök haza. És többszöri alkalommal veszekedés a következménye ami nem teljesen jogos szerintem és a gyámüggyel fenyegetőzik ha nem "javulok meg". Ilyen esetben a gyámügy nem tudna vele szerintem sokat kezdeni mivel nem is vele élek hol ott vele kellene hivatalosan. Kerülhetek ezért intézetbe? És ha kerülhetek akkor olyan személy kivehet/elvihet onnan ha már betöltötte a 18-at és van állandó munkahelye és lakása ?


Egyéb akármi tanácsot írhatnátok hogy mit csináljak...



2013. nov. 17. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem anyukáddal laksz, akkor miért tőle kell elkéredzkedj? Honnan tudja egyáltalán, mikor, hova akarsz menni?
2013. nov. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Tudod hova fogsz te be kerülni egy nőgyogyászati rendelésre... Nem kel folyton bulizni és játszani a nagylányt akor anyád se fog fenyegetni.
2013. nov. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1, Anyád nem a gyamod, hanem a gondviselod.

2, Miután o a gondviselod, meg bízhatja a neveléseddel a nagyszüleidet.

3, Ahhoz, hogy az apaddal élj, neki kell beadnia egy gyermekelhelyezes megvaltoztatasa iránti kérelmet a bíróságra. Vagy nyer, vagy nem.

4, A stílusodbol ítélve 14 körül vagy -agyilag minimum- igy nem kellene bulizni járni, pláne nem engedély nelkul.

5, A rendőrség az állando lakhelyedrol visz vissza, nem nevelőintézet be.

6, Ha megis nevelőintézetbe kerulnel, onnan csak aztán anyád hozhatna ki.

2013. nov. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sámliműszerész válasza:
56%
a második válaszírónak csak szerényen megjegyezném, attól még hogy valaki el akar menni a barátaival szórakozni, nem fogja az első szembejövő pasival felcsináltatni magát. Én sokkal durvább dolgokat csináltam kamasz koromban, mégse vittek intézetbe. Nem hiszem hogy tartanod kéne tőle, de azért valami kompromisszumot meg próbálhatnál kötni a gyámoddal. Ha nem is sikerül, te megpróbáltad. Egyébként ha a nagyszüleidnél laksz, tőlük kéreckedj el.
2013. nov. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem te abban hiszel, hogy a gyámügy ha elvitet intézetbe, onnan majd a pasid kihozhat ha van munkahelye és lakása. és akkor nála lakhatsz.

Ne álmodozz kislány.....

Ahogy már írták, a nőgyógyászaton kötsz ki (jó esetben).

2013. nov. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy amíg otthon laktam kiskorúként, nekem el kellett kéredzkednem, megmondani hogy hova megyek és mikor jövök. Ennek fényében engedtek vagy korlátoztak. Persze nekem se tetszett mindig, de ez volt, visszabeszéd nem. Most, hogy nekem is van gyerekem, maximálisan egyetértek ezzel, mert aggódok érte. Akkor is, mikor tudom, hogy hol van. Ilyenek a szülők.:) Ha eljön a bulizós korszak, biztos, hogy lesznek szabályok, benne az is, hogy tudjam, merre jár. Ha ettől szemét anya leszek, vállalom.
2013. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, nem szeretek bulizni járni , csak annyi hogy a barátaimmal lehessek és ne kelljen itthon lennem. Mamáméktól hiába kérdezem hogy mehetek e mert folyton azt válaszolják hogy miért vagy kérdezzem meg anyámtól. És nem nem a pasimhoz költöznék oda, hanem barátnőmhöz.
2013. nov. 17. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!