Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szembesítenéd anyádat, hogy...

Szembesítenéd anyádat, hogy mindent tudsz?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, féltem tőle. Egy idegbeteg, türelmetlen, önző, egoista nő. Egész felnőtt koromig hülyének nézett. Mas a vér szerinti apám, mint akit én tudtam. Minden kiderült számomra anyámról, az akkori viselkedéséről. Friss a dolog, borzasztóan fáj.

Sosem voltunk különösen jó kapcsolatban. Rengetegszer bántott, mind fizikailag (dühből, erővel ütött), mind lelkileg.

Utólag már értem, miért. Csak egy kakukkfióka vagyok, egy eszköz, ami nem vált be neki.

Most sem sokat törődik velem, örül, h nem vele élek.


Megérdemli vajon? Tagadni fog mindent, természetesen. Nagyon fáj, hogy nekem nem jutott szerető család :( most pedig mar valóban egy rakás sza.nak erzem az egészet. :(


N 23



2013. nov. 18. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

nem tenném

egyszerűen csak hanyagolnám a kapcsolatot vele

2013. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát szakítsd meg velük a kapcsolatot örökre. Kész.

Ha keresnek ne vedd fel. Nem érsz rá. Elküldöd őket.

Nem kell megindokolni.

2013. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Neked azzal jobb lesz valami? Szerintem nem. Igyekezz, hogy a te gyerekeid szeretö családban nöjenek fel. Na annak van értelme.
2013. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szembesíteném vele, valamint azzal is, hogy rendkívül rossz anya. Vond le belőle a tanulságot, és ha egyszer majd neked is lesz gyereked semmiképpen se így neveld! Az rajtad áll, hogy szeretnél-e találkozni a vér szerinti apukáddal. Egyébként hogy jössz ki a rendes apukáddal, aki felnevelt? Vele is olyan rossz a kapcsolatod, mint anyukáddal, vagy vele jobb? És ő már tudja?
2013. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

" Igen, szembesíteném vele, valamint azzal is, hogy rendkívül rossz anya. Vond le belőle a tanulságot, és ha egyszer majd neked is lesz gyereked semmiképpen se így neveld! "

Totál fölösleges. Úgysem tudja felvállalni a tettei után a felelősséget. És ha mégis, mit nyersz vele? Egy ilyen mondatot: "igen, tényleg, ezt elcsesztem." mire jó Neked, hogy az illető utálja saját magát? Csak plusz védelmi reakciókat eredményez a részéről, érzelmi manipulációkat, meg fogja próbálni magát áldozatnak beállítani, stb.

Csak szakítsd meg vele a kapcsolatot és lesz ideje gondolkozni a dolgain.

2013. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
ha be akarsz neki olvasni és a földbe döngölni, akkor hajrá. csak azért ahhoz kell erő. és ne várd, hogy bármit felfogjon belőle. kicsi az esélye, hogy sírógörcsöt fog kapni. valszeg majd csak lehülyéz, vagy hülyén néz, és nem érti mit akarsz. de azért megpróbálhatod.
2013. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
Én is inkább azon munkálkodnék, hogy olyan embereket találjak magam köré, akikkel normális élet hozható létre. Még csak most jönnek neked az élet igazi szépségei, társ, anyaság, stb. Hogy a gyermekkorod milyen lesz abba nemnagyon volt beleszólásod, másnak sincs, ezeket a lapokat nem mi osztjuk, s játszani se nagyon tudunk. De ami ezután következik, ahhoz a lapokat megválogathatod, s te döntöd el azt is mennyire felelősen játszol ezekkel a lapokkal.
2013. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Alig beszélünk igy is szerencsére. Nincs miről.

200 km-re költöztem (tőle). Nem hiányol szerintem. Sosem telefonál. Egyetlen gyereke vagyok.


Nevelőapám tündér, hálás vagyok neki. Belement az apaságiba is, hogy en jobban érezzem magam, ha végre tisztázódnak a dolgaim.

2013. nov. 18. 09:36
 9/23 A kérdező kommentje:

De ettől függetlenül nekem fontos, hogy tudjam, ki vagyok.

Igen, pont ettől félek, hogy még én leszek a hülye.

2013. nov. 18. 09:40
 10/23 anonim ***** válasza:
Itt jön be hogy az apa nem feltétlenül a vér szerinti apa. De tudsz vele erről beszélni? Mert ha igen akkor neki is elmondhatnád mit érzel. Lehet ezekután könyebben el tudnád fogadni a multat, s nem kéne anyáddal beszélni, könyebb lélekkel épithetnéd utána a jövődet.
2013. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!