Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen nem megy. Hogy...

Egyszerűen nem megy. Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma kaptam egy 2-est matekból. Eddig szín 5ös voltam 3.ba 4.be erre meg most becsúszik... Nem tudom elmondani, nagyon félek. Mit csináljak?? Kérlek segítsetek!!

2013. nov. 18. 17:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
neem 4.es vagyok :DD 6.os
2013. nov. 18. 17:41
 12/19 anonim ***** válasza:
légy férfi!
2013. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a szüleid elé állnék, elmondanám, h ez és ez történt, nagyon sajnálod, h nem tanulál eddig és szeretnéd, ha kikérdeznék a leckét minden egyes nap, mert szeretnéd, ha javulnának a tanulmányi eredményeid.


Egyébként a fiam veled egyidős. Ő akkor kap csak büntit, ha eltitkolja a rossz jegyet. Egyébként naponta kérdezem ki én is tőle a lecót, mert hajlamos elsumákolni.

2013. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
:) Például volt rá már példa 5.ben... Nagyon rosszul esett a lecseszés, és nem szerettem volna több ilyet...
2013. nov. 18. 17:45
 15/19 anonim ***** válasza:
Szombaton mond el. A buli megvolt s a veréseket is megkapod egybe, nem kell vele külön vacakolni.
2013. nov. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De ha elkérik az ellenőrzőm előtte? Akkor mit csináljak?
2013. nov. 18. 17:48
 17/19 anonim ***** válasza:

hamisits egy ellenörzöt. hurkásra vernek ha lebuksz de az is buli után lesz.

ha szombaton bevallod kevésbé vernek el, s a buli ugyis megvan

2013. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ne titkolózz. Egy rosszabb jegyet még mindig jobban elviselnek a szülök, mint ha elsumákolod, netán a szemükbe is hazudsz.

Mondd nekik, hogy sajnálod, majd igyekszel, de nem igazán érted az anyagrészt. Ha tényleg tanultál, és úgy sikerült így, akkor nem ártana egy különtanár, mert egyre csak nehezebb anyagrészeket vesztek, és ha már most elkeveredsz, később sem fogod megérteni.

A matek legalább egy olyan tantárgy, amin a jó jegy nem tanulás-nem tanulás kérdése. :D Biztos szüleidnek is volt olyan anyagrész, amit nem értettek jól. :D

Hát az intő nehezebb eset, ott leginkább csak a sajnálkozás marad. De jobb esetben tisztában vannak vele, hogy egy korodbeli fiú milyen eleven tud lenni. :D Azért többször ne nagyon csináld.

Ha meg kapsz valami büntetést, akkor viseld el, és ne hisztizz nagyon. :S

2013. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért intövel is lehet mit kezdeni. milyen a szóösszetétel? Pl. „Péter magatartása ma nagyon rossz volt, megintem.”


a volt után beirsz egy de szót kisebb betükkel, annyi hely mindig van ott s folytatod a mondatot:


„Péter magatartása ma nagyon rosz volt, de megintem ha legközelebb nem javit rajta azzal, hogy segit a bajbajutott osztálytársának.”

2013. nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!