Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy ne vegyenek nekem gyümölcsöket mert nem szabad enni, mert elhízok tőlük? Ti mit tennétek, hiába mondom egyszerűen nem érti meg, más anyukája is ilyen vagy csak az enyém nem képes felfogni?

Figyelt kérdés

mondtam neki hogy szeretnék formásodni, és zsírból leadni

16 éves vagyok 50kilo és 166cm, mindenki mondja hogy szerintük jó, de nekem nem jó

mondta anyu hogy zó sem lehet arról, hogy fogyókúrázzak, mert veszélyes és ha olyan zsír %alá megyek ami már nem jó akkor elmarad a havim és nem lehet babám..na sztem ez hülyeség

kérdezte hogy miket szeretnék

mondtam hogy reggelire zabpelyhet joghurttal, vagy rozskenyeret sonkával, tojással és zöldségekkel

ebédre rizst husokat, halakat, zöldségeket párolva

vacsorára meg túrót vagy húst, halat zöldségekkel

mondta hogy rendben, 1 hete így is eszek, amúgy is előzőleg is így ettünk, csak volt hogy ebédre főzelék vagy krumpli

de állandóan vesz gyümölcsöket

almát, szilvát, dinnyét, banánt, szőlőt, barackot stb hogy at étkezések között ezeket egyem

mondtam hogy nem szabad erre teljesen kiakadt hogy én is elkezdem ezt a divatos csontsoványságot, meg hogy ő ezt nem fogja hagyni, mert így kezdődik ez az egész és hogy ebbe már többen belehaltak, ő ezt nem hagyja, igenis nyugodtan ehetek gyümölcsöt akár szőlőt meg banánt is, és hogy muszáj enni a vitaminok miatt meg ilyen sok hülyeség

dehogy értessem meg vele, már kezdünk ez miatt egyre többet vitatkozni, én nem szeretném de nem érti meg....


2012. aug. 16. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcsök miatt NEM FOGSZ hizni, viszont szükséged van a benne lévö vitaminokra!!!!


Anyukádnak valószinüleg igaza van, ha nem érzed magad elég csinosnak, akkor kezdj el sportolni és egyél mellette rendesen. A banán meg aszölö sem annyira vészes, ha nem eszel belöle sokat.


Itt ki tudod számolni, hogy naponta mennyi kalóriára van szükséged, és azt is, hogy mennyi fehérje, szénhidrát, zsir szükséges.


[link]

2012. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy ilyen anyukád van, és fordulj pszichológushoz.

166 centihez az 50 kg kimondottan vézna. Én 168/53 voltam, és csontsovány, pedig kilószámra ettem a gyümölcsöt.

Nem anyukád a hülye, hanem te, pontosabban ha amit leírtál, komolyan gondoltad, akkor nem is hülye vagy, hanem BETEG.

A gyümölcstől nem lehet elhízni. Tényleg van benne gyümölcscukor, de kalória alig.

A vitamin nem hülyeség, amikor pedig azt mondta, hogy meddővé válhatsz, igazat mondott.

A felnőtt férfiak pedig inkább elvesznek egy kövér nőt, aki tud nekik szülni, mint egy soványat, aki nem tud szülni. Ennyi.

2012. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vladislav83 ***** válasza:
70%
A gyumolcsot nem szabad elhagynod. Tönkre fogsz menni. A kenyerbol, cukorból, tesztabol, meg a mérgeket tartalmazó dolgokbol haggyal el. Ha a mai világban nem eszunk gyomolcsot és zöldséget, akár meg rákot is kaphatunk. Hallgass anyukadra.
2012. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy mondd meg anyukádnak, hogy: köszönöm szépen, hogy ennyire törődsz velem, és gyümölcsöket veszel, hogy egészséges legyek!
2012. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Smartguy86 ***** válasza:
100%

"akkor elmarad a havim és nem lehet babám..na sztem ez hülyeség "


Nem, ez nem hülyeség, ez komoly.


Mellesleg nem a gyümölcstől hízol, hanem attól, hogy egy lusta disznó vagy és nem vagy hajlandó sportolni, közben meg eszed a szemét kaját a mekiben, meg alkoholizálsz, meg cigizel.


50 kiló ekkora magassághoz kevés!!! Már most sovány vagy. Ha mégse vagy megelégedve a testeddel, annak két oka lehet:

1. Pszichológiai segítségre szorulsz, mert az önképed torz és hamarosan anorexia nervosa-t diagnosztizálnak nálad

2. Plöttyed izomzatod van a koplalástól, és a mozgáshiánytól, ezért a testeden csak a csontok, meg a a kevés zsír látszik a nőies területeken (has, csípő). Ezért aztán pocsék formád van és azt hiszed, hoyg további önsanyargató éhezéssel jobb lesz. De nem lesz jobb, egyre gyengébb leszel és betegesebb, folyamatos fejfájás, éhségrohamok, szédülés, gyomorfájás, bélrenyheség, vérnyomásingadozás, szívritmus-zavar. Aztán meg a kórház... jó esetben.


Tudom, te 16 éves vagy és érettebb vagy a korodnál, mert te most mindenkinek megmondod a frankót, te vagy a világ legokosabb embere, mert a hormonoktól elborult az agyad, de a tényeket te se tudod megváltoztatni. Ha most nem kapsz észbe, akkor majd észbekapsz a kórházban vagy 20-onévesen, amikor már visszafordíthatatlan károkat okoztál a testedben (gerincferdülés, izületi fájdalmak, meddőség, gyenge immunrendszer, szellemi leépülés, stb.).

2012. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, bizony, szerinted a versenysportolók, gondolok itt úszónőkre és tornászokra, miért küzdenek állandóan különféle menstruációs problémákkal?

Nincs a testükön elég zsír, ami kell az optimális működéshez.

Kezdj el sportolni és egyél gyümölcsöt, mindent, majd a mozgással kompenzálsz.

2012. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 166 centi vagy és 50 kiló, akkor miből gondolod, hogy hízol a gyümölcstől??? Vagy hogy egyátalán fogynod kellene?

De ha mégis fogyni akarsz, akkor először a kenyereket, rizst kellene elhagynod. Igen, a riszt is, hacsak nem mozgod le. De neked erre semmi szükséged.

Ha valaki tényleg el van hízva, akkor érdemes a gyümölcsöket is elhagynia, de csak akkor.

2012. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1: rohadt vékony vagy

2: A gyümölcs egyáltalán nem hízlal én dinnyét is kiló számra eszem és jéééé fogyok....

3: ha olyan sovány leszel, tényleg nem fog megjönni és meddővé válhatsz

4: valóban te vagy hülye és értetlen nem az anyád

5: a gyümölcsben tényleg sok a vitamin amik KELENEK másrészről sok bennük a rost ami miatt szorulásod se lesz

6: ha annyira fogyni akarsz akkor menj el futni két naponta vagy ahhoz már akarat erő is kell meg megeröltető és úgy nem megy?

7: fordulj szpihológushoz

Egyáltalán hol élsz meg miket nézel te a tvben hogy ilyen sok baromság egyszerre eszedbe jutott? o.O

2012. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki válaszát


nem vagyok rohadt vékony se anorexiás vagy beteg hogy bármilyen dilidokihoz kéne fordulnom


napi szinten 3órát szobabiciklizek, és előtte tornázok, nem vagyok lusta

2012. aug. 16. 22:47
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

jesszusom, de buta vagy. 179 cm vagyok, 56 kiló (én is 16 vagyok), napi legalább 5 nagyfürt szőlőt bezabálok a kajám MELLETT, és egy grammot nem hízok..minden idénygyümölccsel ezt csinálom. Tele van rosttal és vitaminokkal amit nem szabad kizárnod az étrendedből. Szükség van rá. Az anyukád nagyon jól mondja. Arról meg ne is beszéljünk, hogy ha főétkezések között is eszel valamit, szintentartja a vércukrodat, vagyis gyorsul az anyagcseréd, vagyis a szervezeted nem kezd el raktározni. (ez mondjuk kicsit összetettebb, de ez most mindegy.)

Ja és ami az egyik legfontosabb, mozogj!

2012. aug. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!