Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya vagyok, a legrossza...

Rossz anya vagyok, a legrosszabb. Gyűlölöm magam azért amilyen vagyok. Mit csináljak h jó anya legyek?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, 1,5éves. Nagyon szeretem, de nem akartam megszülni, a párom miatt szültem. Sokszor bánom h megszületett :( Egyszerűen nincs hozzá türelmem, kiabálok vele, csúnya dolgokat mondok neki. De felidegesít h mindent 200x-or el kell neki mondanom, ha szólok neki nem is figyel rám, mint aki süket. Ezt akkor csinálja mikor tudja h rá fogok szólni h nem szabad valamit megcsinálnia. 2percre nem köti le semmi játék, könyv vagy akármi,csak szalad egész nap, és mindent szétpakol én meg megyek utána és pakolok össze.Úgy érzem megbolondulok.
2013. nov. 19. 13:08
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
88%
azért csinálja mert érzi, hogy nem szereted. szerintem először is keress fel egy pszichológust. persze már ezt sem fogod megtenni lefogadom.
2013. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
96%

1,5 éves

még nem elég nagy hozzá h lekösse a játék akár 30percre is


am legyen egy sarok ahol pakolhat és te nem csinálsz folyton rendet utána ....


menj le az ö szintjére és próbáld meg a szemén keresztül látni a világot és magadat is

ezt képletesen és reálisan is értem

vagyis ülj le a padlóra vele


még 5 évesen is szaladni fog a szobából a konyhába :-)

nekem a 11 éves lányom is szalad még :-)


ne öt hibáztasd !!!

a gyerek nem tehet róla h te nem akartad

szal öt nem büntesd


hát dühöngeni én is szoktam - na jó nekem már 3 van :-)

ad ki a haragod de nem a gyereken !!!


és keress egy jó pszichológust

és barátnőket

legyen szabad időd magadra

ne a háztartás legyen az első

(kit érdekel ha nem csillog a lakás????


hirtelen ennyi


ja és még egy :

NE AKARJ TÖKÉLETES LENNI CSAK : ELÉG JÓ ANYA !!!!!

2013. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Már hogyne szeretném,csak könnyen kiakadok.Annyira felhúzza az agyam h szétmegy a fejem.
2013. nov. 19. 13:15
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
Önkontroll. El kellene fogadnod, hogy ő egy kisgyerek, akinek neked kell megtanítani mit szabad és mit nem, hogyan kell viselkedni stb. Végig kellene gondolnod, és mély levegőt kellene venned mielőtt kiabálsz vele, mert ugyan te kiabálsz, idegesíted magad, de a gyerek ebből semmit nem ért, tehát feleslegesen csinálod és magadat húzod. Egy 1,5 évesnek abból állnak a napjai, hogy jön-megy, rámol, mindent felvesz, elvesz ami mozdítható. Nem a Te gyereked rossz, hanem minden gyerek ilyen eleven ennyi idősen. Próbálj meg vele együtt játszani, ne úgy, hogy mesekönyvet nyomsz a kezébe és hagyod "lézengeni". Ha te nem tudod lekötni, akkor mégis ki tudná? Meg kell találnod a módját, hogy mi érdekli, hogy hogyan tudnád megközelíteni a dolgot, hogy érdekelje az a mese, vagy az a játék. Próbáld meg felfogni, hogy a gyereked nem neked akar rosszat, és nem kiszúrni akar veled, hanem ilyenek a gyerekek...mindegyik. A maga szintjén magyarázd el neki a dolgokat, hogy mit miért nem lehet. Sajnos nem mindenki való anyának, és ahogy írtad is, te magad sem akartad ezt a gyereket..az más kérdés, hogy vállaltad,meg, hogy miért, de akkor vállald a következményeit, és ne a gyereked hibáztasd, hogy te úgy döntöttél megszülöd, bár nem akartad. Nem ő döntött úgy, hogy belepottyan a családba. Ha mindezt átgondolod, akkor be fogod látni, hogy nem a gyerekkel kellene üvöltened, amiért nincs hozzá türelmed, vagy amiért nem tudod megfelelően nevelni, lekötni, mert NEM Ő HIBÁS.
2013. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, aki azon gondolkodik, hogy hogyan lehetne jobb anya, az nem lehet a legrosszabb. :)

Megértelek nagyjából. Az én fiam is másfél éves. Mondjuk mi készültünk rá (lombik volt), de mikor megszületett és nagyon nehéz volt vele, én is sokszor gondoltam arra, hogy kellett-e ez nekem, meg hogy elmegyek, az apja vele maradna (aztán nem tudtam ilyet tenni vele).

Ő sem ismeri a nemet, sőt, szinte bekattan tőle és vadabbul csinálja amit nem szabad. Csaptam már rá, mondtam neki csúnyát, amit utólag megbántam. Talán a következetesség, meg a helyzettől eltávolítás, ami bejön nála. Jó ideig én is pakoltam utána, aztán elkezdtem vele megcsináltatni-sokszor erre sem mozdul, de csak hajtogatom, mint akinél megakadt a lemez.


Biztos vannak azért jobb pillanatok együtt. Vannak ilyen gyerekek, mint a mieink és extra nagy türelem kell kötélidegzettel. Én valszeg elmegyek jógázni, mert idegbeteg típus vagyok, hátha az segít.


Annak is érdemes utána nézned, mi "normális" egy ilyen korú gyerektől, hogy ne várj túl sokat.

2013. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
itt nem a gyerekkel van baj, hanem veled. neked pszichológusra van szükséged. vagy elolvasni egy rakás önismereti könyvet és elmélyedni magadban, de ehhez szerintem nincs türelmed. a pszichológust javasolnám, ő ért hozzá.
2013. nov. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:
Nem akarom a gyerekemen leverni h megszületett. Csak azt mondom h nincs hozzá türelmem, idegesít. Amikor nem rosszalkodik akkor imádom, sokat szeretgetem, de ez elől is menekül, nem marad a kezemben 1percig sem. :( Köszi a válaszokat.
2013. nov. 19. 13:22
 8/57 A kérdező kommentje:
Én is tudom h ő csak egy gyerek, nem vagyok hülye, csak türelmetlen. minek menjek pszihológushoz? H nyugtatókat írjon fel? Azt felírja a házi dokim is.
2013. nov. 19. 13:23
 9/57 anonim ***** válasza:
92%
mondtam hogy kifogást fogsz keresni. a pszichológus csak beszélget, nem írhat fel gyógyszert te gyagya. látod ez a te bajod, azt hiszed olyan okos vagy. de közben valamiért mégiscsak egy idegbeteg vagy. de nem kell neked pszichológus, nehogy egy szakemberrel véletlen beszélj a problémáidról. gratulálok.
2013. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit vársz egy 1.5éves gyerektől?A te eszedet ne mérd az övéhez ő még picurka.Naná nem érti mit miért nem szabad.neki azt meg kell tanulni.De nem úgy vele kiabálsz rondákat mondasz neki.Ne rajta vezesd le a fusztráltságod.Valóban keress egy szakembert.Ezzel egyedül nem birkozól meg,és a gyerek is csak dilisebb lesz mert ezt fogja látni üvöltözünk csunyán beszélünk.
2013. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!